Reklama

Niedziela Łódzka

Abp Jędraszewski: „Jest konieczność mądrego kompromisu”

– Chodzi o coś tak bardzo ważnego jak dobro wspólne, czyli dobro naszej ojczyzny. I nie ma żadnej ceny, której nie powinniśmy zapłacić po to, żeby służyć Polsce – mówił „Gość Wiadomości” abp Marek Jędraszewski, nowo mianowany metropolita krakowski.

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Archidiecezja.lodz.pl

Abp Marek Jędraszewski pytany o konflikty polityczne w Polsce stwierdził, że „jest konieczność mądrego kompromisu”.

Przekonywał, że to wymaga wielkiej pokory i wspólnego zatroskania. – Chodzi tutaj o wygraną nas wszystkich, czyli o Polskę – wyjaśnił. – W tej sytuacji nikt nie może czuć się upokorzony czy przegrany, jeśli widzi, że Polska zyskuje – dodał.

Metropolita życzył widzom, aby nadchodzące święta były nie tylko czasem spokoju, ale też pokoju ducha.

– Przekonania, że dla wielkich, ważnych i świętych rzeczy potrafimy być razem. I to razem będzie się objawiało nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także w nas samych, naszych domach, kręgach rodzinnych i przyjacielskich, bo właśnie tak chcemy te święta przeżyć i takich świąt wszystkim z całego serca życzę – powiedział.

2016-12-21 07:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: Wielki Post czasem wielkiego zmagania o pełnię człowieczeństwa

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Wielki Post

diecezja.pl

Liturgiczny okres Wielkiego Postu to czas wielkiego zmagania o człowieka. Czas zmaga-nia o pełnię naszego człowieczeństwa, którą ukazał nam Chrystus, Boży Syn – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie liturgii Środy Popielcowej. Metropolita krakowski Mszą św. w katedrze wawelskiej rozpoczął tradycyjne wielkopostne pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych.

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski zauważył, że myślenie o człowieku jest narażone na wypaczenie przez dwie zwodnicze perspektywy. Pierwsza z nich za wszelką cenę pragnie usunąć prawdę o nieuchronności przemijania i śmierci. – Usiłuje zatem uczynić z ludzkiego życia nieustanną zabawę, wieczną teraźniejszość, bez jakiejkolwiek przeszłości i przyszłości. W konsekwencji życie staje się uciekaniem zarówno od tego, co już się kiedyś wydarzyło, jak i od prób wyobrażania sobie tego, co kiedyś nastanie – mówił metropolita krakowski zaznaczając, że jest to uciekanie prawdziwie tragiczne, ponieważ nie jest rzeczą możliwą całkowite uchylenie się od pytań: „skąd przychodzę” i „dokąd zmierzam”.

CZYTAJ DALEJ

Znaczek pocztowy ku pamięci Papieża Emeryta Benedykta XVI

2023-01-30 10:30

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Poczta Watykańska /materiał prasowy

31 styczna mija dokładnie miesiąc od śmierci Papieża Emeryta. Aby uczcić Benedykta XVI Poczta Watykańska wydaje nowy znaczek i specjalny stempel pocztowy.

Na znaczku umieszczono jest zdjęcie Papieża zrobione 21 lipca 2009 r. podczas jego wakacyjnego pobytu w Dolinie Aosty. Znaczek o wartości 1,25 euro został wydrukowany w Belgii, w drukarni Bpost, w nakładzie 105.000 egz.

CZYTAJ DALEJ

Bielskie Wieczory Uwielbienia u salwatorianów

2023-01-30 19:12

[ TEMATY ]

salwatorianie

uwielbienie

Marcin Zieliński

Andrzej Omyliński

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

W salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Polski odbywają się Bielskie Wieczory Uwielbienia.

Na spotkania składa się Msza św., świadectwo zaproszonych gości i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję