Reklama

Niedziela Legnicka

Wigilijne spotkanie w Leśnej

22 grudnia mieszkańcy Leśnej uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym przy Ratuszu w Leśnej. Obok tłumnie zebranych mieszkańców, na to niezwykłe spotkanie przybyli także: Radni Rady Miejskiej w Leśnej, kierownicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Leśnej, sołtysi wsi z gminy Leśna, dyrektorzy szkół i przedszkoli z Leśnej.

[ TEMATY ]

wigilia

Anna Zawisza-Paliwoda

Uroczystość rozpoczęła się przybyciem 12 Harcerskiej Drużyny Wodnej „Żagiel” z Leśnej, którzy przynieśli ze sobą światełko betlejemskie. Następnie życzenia mieszkańcom złożył Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz oraz proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela ks. Jan Dąbski. Tradycyjnie wszyscy zgromadzeni przełamali się opłatkiem, wcześniej poświęconym przez ks. Jana. Mieliśmy okazję posłuchać kolędy „Cicha noc”, którą z wieży ratuszowej, na trąbce wykonał Stanisław Leszczyński.

Po części oficjalnej swój świąteczny dorobek artystyczny zaprezentowali: Miejsko – Gminne Przedszkole w Leśnej, Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Dolina” z Leśnej, Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Smolniku, Gimnazjum w Leśnej, Szkoła Podstawowa w Grabiszycach. Niespodzianką tegorocznej wigilii było wykonanie kolęd przez władze i pracowników Urzędu Miejskiego w Leśnej, przez pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśnej, Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej, Przedsiębiorstwa Miejskiego SYNERGIA Sp. z o.o. oraz dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych.

Podczas tego magicznego wieczoru można było spotkać anioły przechadzające się po rynku na szczudłach, wręczające drobne upominki z życzeniami od Domu Kultury w Leśnej.

Reklama

Podczas uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego „Moja Wigilia we wspomnieniach” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Leśnej i Pobiednej.

Część gastronomiczną przygotowali: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leśnej przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej z Leśnej oraz sponsorów i darczyńców. Dzięki nim odbyła się degustacja potraw wigilijnych. Każdy z obecnych mógł skosztować pierogów z barszczem, smażonej ryby, śledzi, pysznych ciast, kutii i makaronu z makiem.

Zorganizowana została również część wystawiennicza przy współudziale szkół i przedszkoli. Pod jednym namiotem powstał kiermasz ozdób i prezentów bożonarodzeniowych. Swój kunszt rękodzielniczy zaprezentowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku, Gimnazjum w Leśnej, Szkoła Podstawowa w Grabiszycach, Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku, Miejsko – Gminne Przedszkole w Leśnej oraz Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Dolina” w Leśnej.

Organizatorami tego wspaniałego spotkania byli: Burmistrz Leśnej, Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Organizatorzy dziękują wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i zaangażowanie w organizację wspólnego spotkania wigilijnego

2016-12-23 16:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilia dla ponad 200 bezdomnych w centrum miasta

[ TEMATY ]

Częstochowa

wigilia

ks. Mariusz Frukacz

Wigilia dla bezdomnych w Częstochowie

Wigilia dla bezdomnych w Częstochowie

„Betlejem oznacza dom chleba. Każdy człowiek nosi w sobie pragnienie domu”- mówił abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który 22 grudnia spotkał się na Starym Rynku w Częstochowie z ponad 200 biednymi i bezdomnymi, dla których Caritas częstochowska przygotowała wigilię.

CZYTAJ DALEJ

Kraków Airport: karp w samolocie, opłatek na pokładzie - jak je przewozić?

2022-12-02 18:50

[ TEMATY ]

wigilia

lotnisko

karp

Karol Porwich /Niedziela

Lotnisko w Krakowie-Balicach przypomina, że w okresie świątecznym wielu pasażerów, udając się na święta Bożego Narodzenia do swoich bliskich, przewozi okolicznościowe potrawy, które wymagają specjalnym restrykcjom przy kontroli bezpieczeństwa.

Jak zauważa rzecznik prasowy Kraków Airport Natalia Vince, dużo łatwiej jest przewozić potrawy świąteczne na terenie Unii Europejskiej. - Produkty pochodzenia zwierzęcego można przewozić w ramach UE w ilościach przeznaczonych do własnego użytku. Należy tutaj jednak pamiętać, że ryba jest kłopotliwym towarem z uwagi na zapach, więc rekomendowane jest zapakowanie np. hermetyczne które: po pierwsze umożliwi jej lepsze przechowanie i opóźni psucie, a po drugie nie uprzykrzy podróży innym pasażerom - mówi KAI Natalia Vince.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję