Reklama

Niedziela Legnicka

Udana zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej

Uśmiech matki i dziecka bezcenny

Powodzeniem zakończyła się kolejna zbiórka publiczna przeprowadzona przez Komitet Społeczny zawiązany przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, zrealizowana w ramach IX edycji Lubińskiego Betlejem w Lubinie.

[ TEMATY ]

wigilia

Bartłomiej Czubak

Organizatorzy wraz z wolontariuszami: Daniel Kotylak z lewej oraz Ola Charchal i Oliwia Kozłowska - z skarbonami

Organizatorzy wraz z wolontariuszami: Daniel Kotylak z lewej oraz Ola Charchal i Oliwia Kozłowska - z skarbonami

10 grudnia na terenie Centrum Kultury Muza, Komitet Społeczny przeprowadził zbiórkę na dofinansowanie wyposażenia placu zabaw dla dzieci z Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej, w Górach Izerskich. Doskonałym pomysłem na zrealizowanie tego celu, okazała się grochówka warzona na „żywym ogniu” w wojskowej kuchni polowej. Dzięki tej oryginalnej kulinarnej ofercie, udało się pozyskać dobrowolne środki finansowe, które zostaną przeznaczone na zakup i montaż huśtawki oraz bujaka.

„Wierzymy, że dzięki kolejnym zbiórkom uda się nam w przyszłości sukcesywnie rozbudować plac zabaw, dokupując w kolejne jego elementy, tak aby dzieci mogły aktywnie spędzać wolny czas na powietrzu” - mówi Agnieszka Czubak, jedna z organizatorek zbiórki.

Przed świętami do Pobiednej wyruszył dodatkowo transport darów przygotowany podczas adwentowej zbiórki, do której, jak co roku aktywnie włączyli się mieszkańcy Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Raszówki i Lubina. Nie bez echa przeszła również zbiórka dla podopiecznych z ośrodka, którą zorganizowały dzieci ze szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzieci przygotowały paczki zawierające artykuły spożywcze, odzież, zabawki oraz gry planszowe.

Jak podkreśla ks. Kazimierz Rapacz, proboszcz parafii w Chróstniku, zorganizowana zbiórka to świadectwo miłosierdzia oraz przykład szlachetnej postawy ludzi, którzy swoim bezinteresownym działaniem dają wiarę i nadzieję innym w przezwyciężaniu trudnej sytuacji losowej, w której obecnie się znaleźli.

2017-01-02 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilie dla potrzebujących

Niedziela sosnowiecka 2/2015, str. 8

[ TEMATY ]

wigilia

Adam Tarnowski

W wigilii w hali Dorjan w Sosnowcu wzięło udział ponad 350 osób

W wigilii w hali Dorjan w Sosnowcu wzięło udział ponad 350 osób

Trzysta pięćdziesiąt osób potrzebujących wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, którą 22 grudnia 2014 r. w hali Dorjan zorganizowała Caritas diecezji sosnowieckiej wspólnie z sosnowieckim MOPS-em. Z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta przełamał się opłatkiem i złożyli dodające otuchy życzenia bp Grzegorz Kaszak i Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: amerykański augustianin prefektem Dykasterii ds. Biskupów

2023-01-30 15:46

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację przedstawioną, ze względu na osiągnięty limit wieku (78 lat), przez kard. Marca Ouelleta z urzędu prefekta Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Jego następcą mianował biskupa Roberta Francisa Prevosta, dotychczasowego biskupa Chiclayo w Peru, nadając mu jednocześnie tytuł arcybiskupa. Obejmie on urząd 12 kwietnia 2023 r. – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Robert Francis Prevost urodził się w Chicago w USA 14 września 1955 roku. W 1973 roku ukończył niższe seminarium Zakonu Świętego Augustyna. Uzyskał licencjat z matematyki na Villanova University w 1977 r. Wstąpił do augustianów 1 września 1977 r., pierwsze śluby zakonne złożył 2 września 1978 r., a śluby wieczyste 29 sierpnia 1981 r. W następnym roku uzyskał tytuł magistra teologii w Catholic Theological Union w Chicago.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję