Reklama

Niedziela Częstochowska

„Białe róże dla życia” w Częstochowie

W piątek, 24 marca w Narodowy Dzień Życia w samym centrum Częstochowy, wolontariusze Fundacji Pro - Prawo do życia zorganizowali pikietę, której celem było uwrażliwienie przechodniów na wartość ludzkiego życia oraz wyrażenie sprzeciwu wobec zabijania najbardziej bezbronnych, nienarodzonych dzieci.

[ TEMATY ]

modlitwa

pro‑life

Piotr Bendkowski

Członkowie Fundacji stanęli z kilkoma banerami, na których m.in. widniały zdjęcia ofiar aborcji, a z megafonu słychać było komunikaty informujące o rzeczywistości aborcyjnej w naszym kraju. Wielu przechodzących przyglądało się, a nawet zatrzymywało, na ich twarzach widać było przejęcie i zamyślenie.

Były też rozmowy. Niektórym trudno było uwierzyć, że w polskich szpitalach w majestacie prawa nawet w 24 tygodniu ciąży zabijane są dzieci chore, czy z podejrzeniem choroby. Bardzo wzruszającą była rozmowa z młodą dziewczyną, która wskazując na plakaty, ze łzami w oczach powiedziała, że jest to dla niej bardzo trudne, ponieważ ona sama jest osobą chorą. To tak, jakby jej samej odmawiano prawa do życia.

Bardzo ważnym i symbolicznym elementem piątkowej pikiety były białe róże, które wraz z ulotkami obrazującymi okrucieństwo aborcji wolontariusze wręczali przechodniom.

- Ludzie byli zdziwieni, dopóki nie wyjaśniliśmy im z jakiej okazji wręczamy białe róże. Najczęściej spotykaliśmy się z pozytywnymi reakcjami i wdzięcznością - dzieliła się Julia, wolontariuszka Fundacji Pro - Prawo do życia. - Widziałam, że wielu osobom pojawiła się na twarzy refleksja, gdy dawaliśmy im ulotkę mówiąc o naszej walce ze złem, jakim jest aborcja. Miło było usłyszeć pochwały, gdy ktoś twierdził, że się z nami zgadza. Zdarzały się również osoby, które nie chciały przyjąć róży i kilka osób, które oddały nam różę, gdy dowiedziały się z jakiej okazji je rozdajemy, nie usłyszałyśmy jednak żadnych przykrych słów. W większości ludzie reagowali pozytywnie. Myślę też, że udało się skłonić wiele osób do głębszej refleksji - podsumowała Julia.

- Narodowy Dzień Życia, obchodzony 24 marca, jest doskonałą okazją, aby podkreślić wartość najbardziej kruchego, nienarodzonego jeszcze ludzkiego istnienia. W tym celu zorganizowaliśmy pikietę, która ulokowana w najbardziej obleganej części miasta, miała kłaść szczególny nacisk właśnie na życie poczęte. Jednym z elementów tej pikiety było rozdawanie białych róż, jako symbolu czystości i niewinności. Do każdej z róż była dołączana ulotka antyaborcyjna, której zadaniem było skłonić do refleksji - podsumowywał w rozmowie z nami Rafał Gawenda, koordynator częstochowskiej komórki Fundacji Pro - Prawo do życia.

Reklama

Natomiast 25 marca, kiedy w Kościele obchodziliśmy Dzień Świętości Życia, zapoczątkowany przez św. Jana Pawła II, w całej Polsce organizowane były pikiety antyaborcyjne pod szpitalami, w których dokonuje się czynów przerywania życia.

- Nam w udziale przypadło opikietowanie szpitala na Parkitce, gdzie tylko w zeszłym roku dokonano czterech zabiegów aborcji – jak powiedział jeden z organizatorów pikiety Rafał Gawenda. Podkreślił też, że "szaleńcza promocja przerywania ciąży jest dramatem naszych czasów". - Każdorazowe podważenie wartości ludzkiego życia prowadzi do wypaczenia relacji społecznych. Tutaj mamy do czynienia z całą kampanią wymierzoną w świętość życia, która niesie ze sobą potworne następstwa społeczne. Dlatego tak ważny jest opór wobec tego zjawiska. Opór stawiany w każdym przejawie życia zbiorowego, bo jeśli nie będzie nikogo, kto będzie mówił i pokazywał jak wygląda prawda, kto będzie promował normalność, to ludzkość czeka ponowny upadek. Zachęcam do angażowania się w obronę życia na każdej możliwej płaszczyźnie, bo każda płaszczyzna jest istotna - podkreślił koordynator Fundacji.

2017-03-27 11:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: modlitwa w intencji osób z niepełnosprawnością intelektualną

W niedzielę, 9 maja w bazylice licheńskiej modlono się w intencji osób z niepełnosprawnością intelektualną, aby dzięki swoim bliskim oraz ludziom dobrej woli, każdego dnia doświadczali dobra i miłości Boga.

„Modlimy się, aby wasze życie było godne, aby nigdy nie brakowało wam drugiego człowieka, bliźniego, który będzie wam towarzyszył, będzie zawsze z wami, wspierając” – zapewniał ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej, który odprawił główną Mszę Świętą w bazylice tego dnia.

CZYTAJ DALEJ

KE: Unia Europejska pomoże Turcji po trzęsieniu ziemi; Polska wśród krajów, które wyślą ratowników

2023-02-06 12:21

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Unia Europejska wysyła zespoły poszukiwawczo-ratownicze do Turcji, którą nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Na miejsce przybędą ratownicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Polski i Rumunii - podała Komisja Europejska.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera – jedno z najsilniejszych trzęsień w regionie od ponad 100 lat – nawiedziło region Gaziantep w Turcji. Dotknęło również sąsiednią Syrię.

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ Polscy strażacy przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, jadą do Adiyaman

2023-02-07 08:04

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER

Polscy strażacy na lotnisku w Turcji przeładowują sprzęt z samolotu na samochody, a następnie jadą do Adiyaman, w południowo-wschodniej Turcji – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

"Polska grupa HUSAR wylądowała w Gaziantep w Turcji 2:29 lokalnego czasu. Dotarli jako 3. w regionie Gaziantep. Skierowani zostali do m. Adiyaman na północny wschód od Gaziantep" – przekazał na Twitterze komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję