Reklama

Watykan

Watykan: w przyszłym tygodniu obchody 50-lecia „Populorum progressio”

Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 3 i we wtorek, 4 kwietnia odbędzie się w Watykanie Międzynarodowy Kongres „Perspektywy służby na rzecz integralnego rozwoju człowieka: 50 lat od encykliki «Populorum progressio»” – poinformowała Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

[ TEMATY ]

Watykan

kongres

Mazur/episkopat.pl

Celem tej konferencji jest pogłębienie teologiczne, antropologiczne i duszpasterskie tej ważnej encykliki społecznej Pawła VI. W spotkaniu wezmą udział członkowie Papieskich Rad, które zostały włączone w działającą od 1 stycznia b.r. nową dykasterię - „Iustitia et Pax”, „Cor Unum”, Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących oraz Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Ponadto zaproszono przedstawicieli poszczególnych konferencji episkopatów oraz międzynarodowych katolickich organizacji charytatywnych i korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.

W poniedziałek, 3 kwietnia Eucharystii będzie przewodniczył Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin. Przewidziano wprowadzenie, które wygłosi prefekt nowej dykasterii, kard. Peter Turkson. Natomiast prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller dokona prezentacji teologicznej zagadnień antropologicznych. Tematyka Kongresu związana będzie z napięciami istniejącymi w osobie między ciałem a duszą, mężczyzną a kobietą, osobą a społeczeństwem. We wtorek 4 kwietnia o godz. 11.30 zaplanowana jest audiencja u Ojca Świętego. Konferencja będzie transmitowana na stronie www.corunum.va.

2017-03-31 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Piotrowski: misje czynią Kościół wiarygodnym w oczach Boga i ludzi

[ TEMATY ]

kongres

TER

"Tylko odpowiedź na misyjne wezwanie Jezusa: «Idźcie i nauczajcie wszystkie narody» czyni Kościół wiarygodnym w oczach Boga i ludzi" – wskazywał bp Jan Piotrowski podczas rozpoczętego 12 czerwca 2015 r. w Warszawie IV Krajowego Kongresu Misyjnego. Ordynariusz diecezji kieleckiej, który wiele lat spędził na misjach w Afryce i Ameryce Łacińskiej przypomniał słowa papieża Franciszka, który w adhortacji "Evangelii Gaudium" zwraca uwagę, że "misje nie są przejawem aktywizmu ale darem i postawą Kościoła wobec tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa".

Bp Piotrowski podkreślił, że współpraca misyjna jest dojrzałym owocem formacji i animacji misyjnej a jej zasady określają liczne dokumenty Kościoła. Przypomniał, że poprzez współpracę misyjną rozumie się obowiązek zaangażowania wszystkich członków ludu Bożego na rzecz misji.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk na Ukrainie

2022-11-29 12:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ambasador Rosji przy Watykanie Aleksander Awdiejew powiedział agencji Ria Novosti, że wyraził Stolicy Apostolskiej „oburzenie” Moskwy z powodu słów papieża w wywiadzie dla jezuickiego magazynu „America” dotyczących aktów okrucieństwa wojsk rosyjskich na Ukrainie, zwłaszcza Buriatów i Czeczenów – podała agencja ANSA.

„Wyraziłem oburzenie takimi insynuacjami i podkreśliłem, że nic nie może zachwiać spójności i jedności wielonarodowego narodu rosyjskiego” - powiedział ambasador.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję