Reklama

Niedziela Częstochowska

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w archidiecezji częstochowskiej

[ TEMATY ]

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

BPJG/Marek Kępiński

Ręczne przepisywanie Ewangelii, rozważania nad treścią listu św. Pawła apostoła do Galatów w ramach Kręgów Biblijnych, modlitwa Słowem Bożym i adoracja Najświętszego Sakramentu, to niektóre z inicjatyw podejmowanych w ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego w parafiach archidiecezji częstochowskiej, w niedzielę 30 kwietnia.

M. in. w ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, parafia pw. św. Kingi w Częstochowie rozpocznie ręczne przepisywanie Ewangelii według św. Mateusza. Jak podkreśla ks. Mariusz Woźniak, proboszcz parafii pw. św. Kingi w przepisywanie tekstu Ewangelii włączyło się blisko 20 proc. parafian. – Przygotowanych zostało 130 kart do przepisywania Ewangelii. Podobną inicjatywę w naszej parafii podjęliśmy w 2012 r. Wówczas w ramach Tygodnia Biblijnego nasi parafianie przepisali ręcznie Ewangelię według św. Łukasza – mówi ks. Woźniak.

Również tego samego dnia pomiędzy Mszami św. odbędzie się „Maraton Biblijny”, podczas którego kandydaci do bierzmowania będą czytać list św. Pawła apostoła do Galatów. Po południu o godz. 17 odbędzie się Krąg Biblijny na temat treści i przesłania listu św. Pawła apostoła do Galatów. Również podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez członków Żywego Różańca odczytany zostanie akt wiary, nadziei i miłości na podstawie listu do Galatów.

Reklama

W parafii pw. św. Kingi Dziewicy w Częstochowie, od 16 marca 2004 r. istnieje Parafialny Krąg Biblijny, który najpierw funkcjonował jako „Katechezy dla Dorosłych”, ale szybko przekształcił się w Krąg Biblijny.

Również w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach w niedzielę 30 kwietnia, w ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, jak poinformował nas ks. dr Robert Nemś, proboszcz parafii, m. in. członkowie Grupy Kręgu Biblijnego będą czytać list św. Pawła apostoła do Galatów.

W inicjatywę włączyła się także parafia pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie. Jak powiedział nam ks. proboszcz Bogumił Kowalski parafia przygotowywała się do Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego poprzez peregrynajcę Księgi Ewangeliarza w rodzinach parafii od I Niedzieli Wielkiego Postu. Podczas Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego rodziny otrzymają również egzemplarz listu św. Pawła do Galatów.

2017-04-30 09:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzeba nieustannie karmić się Bożym słowem

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Łukasz Kaczyński/franciszkanska3.pl

Mszą świętą w kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego w Krakowie-Łagiewnikach odprawioną przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego został zainaugurowany pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Akcji towarzyszy wezwanie: "Weź i czytaj".

CZYTAJ DALEJ

Ks. Żak: Dyskusja? Nie ma chęci rozumienia Jana Pawła II, jest powielanie uproszczeń

2022-12-05 14:13

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

BP KEP

O Adam Żak

O Adam Żak

- Jan Paweł II rozwijał się, jeśli chodzi o reakcję i zrozumienie problemu wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele. Na przestrzeni kilkunastu lat bardzo wiele się nauczył, gdyż decyzje, jakie potem podjął okazują się po dziś dzień decyzjami kluczowymi dla oczyszczania Kościoła - mówi o. Adam Żak SJ, dyrektor Centrum Ochrony Dziecka Akademii Ignatianum w Krakowie, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Ekspert apeluje o poważną, opartą na źródłach, dyskusję w Polsce na ten temat. „Przykro mi, ale nie widzę żadnej dyskusji. Dyskusja byłaby możliwa, gdyby była chęć rozumienia osoby Jana Pawła z jego uwarunkowaniami i błędami, ale też z jego dokonaniami i wielkością” – dodaje.

Anna Wojtas: Czytał Ojciec “Bielmo” Marcina Gutowskiego?

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję