Reklama

Jasna Góra

Telemost z Jasnej Góry z sanktuariami świata

Specjalny telemost modlitewny Jasnej Góry z Fatimą i innymi sanktuariami maryjnymi na świecie odbędzie się już w najbliższą sobotę 13 maja. Różaniec poprzedzi wielkie „Wielbienie z Maryją Królową”, którego centralnym punktem będzie Msza św. celebrowana przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W roku jubileuszu 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu, dla Królowej ułożony zostanie z białych róż dywan, symbol miłości, czci i wierności. Paulini zachęcają do duchowej mobilizacji i przybycia na Jasną Górę.

O. Mariusz Tabulski, definitor Generalny Zakonu Paulinów podkreśla, że uroczystość 13 maja, 100-lecie objawień fatimskich upływać będzie w ścisłej łączności z papieżem Franciszkiem, który tego dnia modlić się będzie w tym portugalskim sanktuarium. Zauważa, że duchowość fatimska i jasnogórska wzajemnie się „uzupełniają”. - To jest ten sam duch Matki Bożej wzywającej nas do przemiany życia, do nawrócenia - podkreśla o. Tabulski i dodaje, że „Ona była i wciąż jest nam pomocą”.

„Wielbienie z Maryją Królową” rozpocznie się na Błoniach Jasnogórskich 13 maja o godz. 14.00. Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą róży. Z przyniesionych kwiatów ułożony zostanie dywan  jako symbol naszej miłości, czci i wierności względem Maryi Królowej, bo „wraz z Nią chcemy radośnie uwielbić Boga”.

Reklama

W programie czuwania: różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.30 Msza święta, którą celebrować będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i on także wygłosi kazanie. Po Mszy św, rozpocznie się muzyczne wielbienie. W wydarzeniu udział wezmą muzycy z całej Polski, sam chór liczyć ma ponad 350 osób, orkiestra symfoniczna, sekcja jazzowa, soliści, aktorzy i grupa tancerzy. Całość poprowadzi Leopold Twardowski, charyzmatyczny kompozytor i poznański artysta, który w ubiegłym roku przygotowywał uwielbienie w 1050. rocznicę chrztu Polski.

Jako „coś niezwykłego” określa o. Tabulski telemost modlitwy między sanktuariami maryjnymi świata, do którego zaproszona została również Jasna Góra. Apelem Jasnogórskim rozpocznie się modlitwa różańcowa i czas medytacji z papieżem Franciszkiem. Z Częstochowy, narodowego sanktuarium Polaków poprowadzona zostanie i transmitowana na cały świat tajemnica Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W modlitwie, obok Fatimy i Jasnej Góry, wezmą udział także: Bazylika Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, Bazylika Matki Bożej Większej we Włoszech i Sanktuarium Matki Bożej w Luján w Argentynie.

- To powinna być dla nas wszystkich i dla świata okazja do wielkiej mobilizacji duchowej, by moce złego nie zwyciężyły – podkreśla Definitor Generalny Zakonu Paulinów i dodaje, że „diabeł chce wciąż nas przekonywać o swoim zwycięstwie a modlitwa pokorna wraz z Maryją wzywa nas, byśmy w tej walce duchowej uczestniczyli i mieli doświadczenie radości ducha w zwycięstwie”. Paulin zauważa, że „widzimy wiele czarnych scenariuszy i interpretacji wydarzeń w świecie, w Polsce, więc tym bardziej potrzebujemy modlitwy o pokój i za naszą Ojczyznę”.

Reklama

13 maja na Jasnej Górze zawsze jest także okazją do modlitwy dziękczynnej za cudowne ocalenie życia Jana Pawła II z zamachu w 1981 r. na Placu św. Piotra. Paulini przypominają, że to w częstochowskim sanktuarium papież z Polski pozostawił przestrzelony pas swojej sutanny ze śladami krwi. Ta jedna z najcenniejszych relikwii świętego znajduje się w srebrnej, przeszkolonej szkatule w ołtarzu jasnogórskim, tuż przy Cudownym Obrazie Matki Bożej.

Przestrzelony pas został złożony na Jasnej Górze przez Jana Pawła II 19 czerwca 1983 r. Papież przekazał go jako wotum za ocalenie życia. Tak mówił wówczas do Najświętszej Maryi: „W dniu 13 maja minęło dwa lata od tego popołudnia, kiedy ocaliłaś mi życie. Było to na Placu Św. Piotra. Tam, w czasie audiencji generalnej, został wymierzony do mnie strzał, który miał mnie pozbawić życia. Zeszłego roku w dniu 13 maja byłem w Fatimie, aby dziękować i zawierzać. Dziś pragnę tu, na Jasnej Górze pozostawić jako wotum widomy znak tego wydarzenia, przestrzelony pas sutanny”.

Św. Jan Paweł II zaznaczył wtedy, że jego życzeniem jest, aby nie pokazywać ludziom tego znaku tak tragicznego wydarzenia: „Niech on będzie tu, ale go nie pokazujcie do oglądania” - powiedział do paulinów.

Dopiero w 2004 r. na specjalną prośbę przeora Jasnej Góry, Watykan wydał zgodę na ukazanie tej cennej relikwii jasnogórskim pielgrzymom.

Jasna Góra 13 maja transmitować będzie na specjalnych telebimach umieszczonych na wałach przed szczytem papieska pielgrzymkę do Fatimy.

Paulini zapraszają wszystkich, którzy tego dnia nie mogą wybrać do Portugalii, by stulecie objawień i 300.rocznicę koronacji jasnogórskiego Obrazu przeżywali z Maryją Królową Polski.

Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą róży. Z przyniesionych róż ułożony zostanie dywan jako symbol naszej miłości, czci i wierności względem Maryi Królowej. Wraz z Nią chcemy radośnie uwielbić Boga. W programie: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Mszy Świętej rozpocznie się muzyczne Wielbienie. W wydarzeniu udział wezmą muzycy Poznańskiego Wielbienia z orkiestrą symfoniczną, sekcją jazzową, chór, soliści, aktorzy i grupa tancerzy

Dlatego zapraszamy Cię 13 maja 2017 roku do Częstochowy.

W 100. Rocznicę Objawień Fatimskich, 13 maja w Częstochowie na Błoniach Jasnogórskich odbędzie się uroczyste Wielbienie z Maryją Królową.

Program uroczystości:

14:00 Różaniec

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:30 Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki

17:00 Muzyczne Wielbienie z Maryją Królową

Za posługę muzyczną odpowiedzialny jest Leopold Twardowski wraz z muzykami Poznańskiego Wielbienia. W wydarzeniu weźmie udział orkiestra symfoniczna, sekcja jazzowa, chór, soliści, aktorzy i grupa tancerzy.

Organizatorzy: oo. Paulini i Fundacja Na Fali Wielbienia wraz ze środowiskiem Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia

Informacje na stronie: wielbieniezmaryja.pl

Telemost modlitwy w Sanktuariach maryjnych: Nazaret, Fatima, Santa Maria Maggiore -Rzym, , Jasna Góra, Luja`n - Argentyna

13 maja 2017 r. - modlitewne czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, w intencjach 100. rocznicy Objawień w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Modlitwa w intencji pokoju, Ojca św., Kościoła i świata połączy Sanktuaria maryjne: Santa Maria Maggiore - Rzym, Nazaret, Fatimę. Jasną Górę, Luja`n - Argentyna 13 maja 2017 r. w od godz.21.00 - do koło 22.40

POSŁUCHAJ

Polska modli się na Jasnej Górze w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Rozpoczniemy Apelem jasnogórskim 13 maja od godz. 21.00-22.40.

100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się u stóp Jasnogórskiej Pani i wraz z Nią uwielbić Boga w Trójcy Jedynego oraz uczcić osobę Maryi – Matkę naszego Pana i Królową naszego narodu.

2017-05-08 08:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: robocza wizytacja miejsc przed pielgrzymką papieża Franciszka

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jasna Góra

Ania i Artur Nowaccy / photo on flickr

Przedstawiciele Katolickiej Agencji Informacyjnej, Polskiej Agencji Prasowej, TVP oraz Polskiego Radia jako instytucji odpowiedzialnych za organizację obsługi prasowej papieskiej pielgrzymki odbyli 14 października roboczą wizytację na Jasnej Górze. W spotkaniu w Domu Biskupów Częstochowskich wzięli udział również przedstawiciele Jasnej Góry oraz Referatu Środków Społecznej Przekazu Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, a także przedstawiciele BOR-u.

Organizatorzy obsługi prasowej pielgrzymki spotkali się m. in. za abp Wacławem Depo metropolitą częstochowskim i przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, w którym sobie Ojciec bardzo upodobał...

2021-06-15 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Photo by Lawrence OP on Foter.com

Rozważane dziś wezwanie litanii o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, przywodzi na myśl biblijny opis chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Łatwo możemy wyobrazić sobie tą scenę: otwierają się niebiosa, zstępuje Duch Święty w postaci gołębicy i rozlega się głos Boga Ojca: Ten jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie” (Mt 3,17).

Po biblijnym opisie przejdźmy jeszcze do wydarzeń historycznych. W ciągu wieków raz po raz pojawiały się fałszywe, błędne nauki, powołujące się na przytoczony przed chwilą opis biblijny. Twierdzono m.in., że Jezus nie jest Synem Bożym od wieków, istotowo równym Ojcu, lecz dopiero podczas chrztu w Jordanie został on niejako zaadoptowany przez Boga Ojca. Kościół odrzucał tego rodzaju herezje, które nie mają oparcia w Piśmie Świętym. Jeśli słyszymy o Chrystusie, o Jego Sercu, które sobie upodobał Bóg Ojciec, to już jest dowodem na Boską godność Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję