Reklama

Niedziela Lubelska

30. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie

Zbliża się 30. rocznica historycznej wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie. Karol Wojtyła jako kapłan, biskup i kardynał był blisko związany z naszym miastem. Przez 24 lata wykładał w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i uczestniczył w wydarzeniach ważnych dla życia diecezji.

Jako papież odwiedził Lublin jeden raz, podczas III pielgrzymki do Polski, w dniu 9 czerwca 1987 r. Centralnym wydarzeniem tej wizyty była Eucharystia na placu przy wznoszonym wówczas kościele pw. Świętej Rodziny. Papież udzielił wtedy święceń kapłańskich 50 diakonom z całej Polski.

W 30. rocznicę tamtego wydarzenia zgromadzimy się na tym samym miejscu, w dniu 9 czerwca br. o godz. 18.00, aby dokonać uroczystego poświęcenia kościoła Świętej Rodziny, będącego pamiątką obecności świętego Papieża w stolicy naszej archidiecezji. Będziemy dziękować za Jego nauczanie i przykład, pozostające niewyczerpanym źródłem inspiracji dla naszej wiary i miłości, dla świadectwa życia chrześcijańskiego i radosnego głoszenia Ewangelii. Serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, wiernych świeckich z Lublina i z archidiecezji. Niech nie zabraknie młodych, zwłaszcza tych, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania. Na uroczystość zaprosiliśmy także księży biskupów z sąsiednich diecezji.

Jan Paweł II przez długie lata swego pontyfikatu głosił z mocą Ewangelię życia i wytrwale budował cywilizację miłości. Wierni jego nauczaniu weźmy udział w Marszu dla Życia i Rodziny, jaki wyruszy w niedzielę, 11 czerwca, o godz. 16.00 z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 sprawowana będzie Eucharystia. Uczestników zapraszamy już od godz. 14.00 na radosne świętowanie wokół „Sceny Pełnej Życia”.

Oczekując na te spotkania z serca wszystkim błogosławię.

Abp Stanisław Budzik

PROGRAM

UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 30 – LECIA POBYTU JANA PAWŁA II W PARAFII

PW. ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE, ul. Jana Pawła II 11

2 czerwca (piątek)

18:00 Msza Św. w intencji służb: organizacyjnych, porządkowych, wolontariuszy, którzy pomagali w czasie pobytu Jana Pawła II na Czubach

19:00 Koncert Orkiestry z KOŃSKOWOLI

Reklama

3 czerwca (sobota)

10:00 FESTYN RODZINNY - zabawy, konkursy, występy (DK Ruta)

18:00 Msza Św. w intencji Rodzin

19:00 Wystąpi Chór i Orkiestra Św. Jana Pawła II z Archikatedry Warszawskiej

4 czerwca (niedziela)

18:00 Msza Św. z udziałem Kombatantów i Solidarności

19:00 Koncert Orkiestry Wojska Polskiego z Lublina

5 czerwca (poniedziałek)

18:00 Msza Św. o powołania kapłańskie i zakonne

19:00 Koncert Zespołu „Guadalupe”

6 czerwca (wtorek)

12:00 Msza Św. w intencji seniorów

18:00 Msza Św. w intencji Grup Duszpasterskich – wystąpi Chór tutejszej Parafii oraz Natalia Wilk & Tomasz Momot Quartet

7 czerwca (środa)

10:00 Spotkanie z dziećmi z przedszkoli

18:00 Msza Św.

19:00 Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - Koncert „Kraj rodzinny Matki mej” Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, teksty Jana Pawła II czyta Jerzy Zelnik

8 czerwca (czwartek)

9:00 Msza Św. Gimnazjum Nr 11 (15 rocznica nadania imienia szkole )

11:00 Msza Św. - Szkoły im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej

18:00 Msza Św. w intencji Studentów i Młodzieży

19:00 Koncert Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pt. „Święty Jan Paweł II – nasz Profesor”

24:00 Msza Św. koncelebrowana przez byłych wikariuszy pracujących w parafii Świętej Rodziny

9 czerwca (piątek)

12:00 Msza Św. dla chorych

17:15 Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

18:00 Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika, w czasie której Ksiądz Arcybiskup dokona uroczystego poświęcenia kościoła pw. Świętej Rodziny. W czasie Eucharystii wystąpi Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i chór „Familia” Parafii Świętej Rodziny

20:00 Koncert „W Hołdzie Janowi Pawłowi II”; soliści: Bogusław Morka – tenor, Sylwia Strugińska – sopran, Robert Grudzień – organy, fortepian; chór i orkiestra pod dyrekcją Roberta Grudnia.

2017-05-31 10:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mural św. Jana Pawła II

Niedziela podlaska 25/2019, str. 2

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Ks. Marcin Gołębiewski

Papieski mural zdobi ścianę drohiczyńskiej szkoły

Papieski mural zdobi ścianę drohiczyńskiej szkoły

W dwudziestą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie 10 czerwca br. bp Tadeusz Pikus uroczyście odsłonił i poświęcił mural upamiętniający pobyt Ojca Świętego w stolicy diecezji. Mural zdobi ścianę drohiczyńskiej szkoły.

CZYTAJ DALEJ

Nie przeszkadzajmy królestwu Bożemu wzrastać w nas!

2023-01-04 10:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 26-34.

Piątek, 27 stycznia 2023. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję