Reklama

Warto zabrać na wyjazd z grupą

Niedziela kielecka 25/2004

Okres wakacji nie jest czasem, w którym dzieci i młodzież pozostawione są samym sobie. Wśród wielu form wypoczynku dla nich przeznaczonych warto zwrócić uwagę na te, które organizowane są przez Caritas oraz różne grupy i stowarzyszenia działające przy parafiach. Można tu wymienić ministrantów, oazy, schole, Rycerstwo Niepokalanej itp.
Dla organizatorów takich form wypoczynku cenną pomocą może być program warsztatów biblijnych dla dzieci i młodzieży pt. Boska załoga.
Autorka, Agnieszka Półtorak, podaje gotowe scenariusze zajęć do wykorzystania podczas kolonii, zimowisk i spotkań parafialnych. Pragnie ona zwrócić uwagę na to, że oprócz celów krajoznawczo-rekreacyjnych, taki wyjazd może i powinien być też formą wychowywania. Te nowe doświadczenia pozwolą młodym ludziom lepiej zrozumieć świat, siebie i bliźnich.
Cykl dwunastu spotkań oparty jest na poznawaniu kolejnych postaci biblijnych. Poczynając od Abrahama, poprzez Mojżesza, Samuela, Tobiasza, Salomona i innych, wychowankowie nie tylko poznają fakty z ich życia, ale stają też wobec konkretnych pytań: dlaczego byli bohaterami, jaki jest sekret ich sławy, czy dzisiaj można ich naśladować i w jaki sposób?
Scenariusz każdego spotkania podany jest bardzo jasno. Dlatego też nawet początkujący opiekun grupy nie powinien mieć problemów z jego realizacją.
Ta niewielka w formie, ale bogata w treści i proponowane metody publikacja jest zatem cennym narzędziem w pracy z dziećmi. Wszystkim nauczycielom, katechetom i wychowawcom może ułatwić wysiłek związany z trudnym procesem wychowywania dzieci i młodzieży w sposób wszechstronny i prawidłowy.

Agnieszka Półtorak, Boska załoga. Program warsztatów biblijnych dla dzieci i młodzieży, Jedność 2004

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję