Reklama

Organizacja Narodu Polskiego zaprasza

Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska jest partią polityczną zarejestrowaną w październiku 2000 r., założoną z inicjatywy Polonii oraz przedstawicieli krajowych środowisk patriotycznych. Posiada herb - orzeł biały na czerwonym polu z napisem u dołu: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. W czasie jej tworzenia i rejestracji AWS była już formacją skompromitowaną, zaś koncepcja Ligi Polskich Rodzin jeszcze nie istniała. Organizacja Narodu Polskiego ONP - Liga Polska nie ma być zwykłą konkurencyjną dla innych, już istniejących partii kierujących się polską racją stanu. Ma to być przede wszystkim polityczna organizacja Narodu - odpowiedź na obserwowane wynaturzenia ustroju demokratycznego. Ma to być wspólny front ratowania Polski, tworzony przez środowiska polonijne, odsuwane po 1989 r. od wpływu na los i kierunki rozwoju Ojczyzny oraz przez środowiska obozu polskiego. Ma to być wspólny front odnowy wobec wywłaszczenia Polaków z ich własności i dziedzictwa narodowego oraz religijnego, struktura, która stanowczo przeciwstawi się polityce antypolonizmu wewnętrznego i zewnętrznego.
ONP - Liga Polska powstała po to, by doprowadzić do wymiany obecnych „pseudoelit” na elity polskie, z zamiarem stworzenia z nich dynamicznej siły kierującej się interesami państwa polskiego. Zdaniem ONP - Liga Polska, podstawową linią podziału politycznego w Polsce jest stosunek do konieczności obrony interesów narodowych oraz obrony suwerenności politycznej i ekonomicznej Rzeczypospolitej.
Za sprawy priorytetowe ONP - Liga Polska uznaje więc zbudowanie silnego frontu polskiego o charakterze antykomunistycznym i antyliberalnym, zapory dla koncepcji społeczno-gospodarczych, których jedynym celem jest osłabienie siły państwa i narodu. By to osiągnąć, ONP - Liga Polska musi być organizacją wiarygodną, a więc otwartą jedynie na te grupy i organizacje, które mają charakter antyliberalny i antykomunistyczny i we władzach, których nie zasiadają ludzie zhańbieni przeszłością komunistyczną.
W skład Zarządu Głównego ONP - Liga Polska wchodzi 10 osób wybranych na Kongresie. Siedzibą ONP - Liga Polska jest miasto stołeczne Warszawa, adres: ul. Dobra 13 m 20; 00-384 Warszawa; tel./fax (0-22) 622-53--28 lub (0-22) 622-54-90; internet: www.ligapolska.org Prezesem polsko-polonijnej Organizacji Narodu Polskiego - Liga Polska jest dr hab. med. Jan Pyszko.
Od kilku miesięcy w Płocku powstał Klub Organizacji Narodu Polskiego Liga Polska, tel. kontaktowy (0-24) 366-93-71. Klub ONP Liga Polska w Płocku zaprasza wszystkich patriotycznie myślących mieszkańców na spotkanie 21 czerwca o godz. 17.00 do Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku, ul. Krzywoustego 3.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

W codzienności odnaleźć Pana

2021-09-20 09:27

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

Życie Konsekrowane

Katarzyna Dobrowolska

4 września bp Andrzej Kaleta przewodniczył pielgrzymce osób konsekrowanych do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Zgromadziła ona licznie siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane z diecezji i z południowej części Polski. W tym roku spotkaniu towarzyszyło hasło „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Bp Andrzej Kaleta modlił się w czasie Eucharystii za wszystkie osoby konsekrowane i o nowe powołania. Podczas homilii podziękował Bogu za dar każdej powołanej i powołanego do służby Bożej. Podkreślał, że są oni znakiem, zwłaszcza we współczesnym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję