Reklama

Wakacje z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży

Niedziela podlaska 25/2004

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej podczas wakacji podejmuje następujące akcje wakacyjne:

REKOLEKCJE W DRODZE - dla kandydatów, członków i sympatyków KSM rekolekcje w Białym Dunajcu (10 km przed Zakopanym). Koszt rekolekcji 400 zł + bilet w jedną stronę. Zapewniamy: noclegi, wyżywienie, wyjścia do Parku Tatrzańskiego, wyjazdy do Zakopanego, ubezpieczenie na czas rekolekcji, bilet powrotny.
Terminy: 10-18 lipca - I turnus; 20-28 lipca - II turnus
Informacje i zapisy: Rafał Siwek, tel.: 0501-701-152; e-mail: siwy.1s@poczta.fm Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lipca 2004 r.
REKOLEKCJE FORMACJI APOSTOLSKIEJ STOPIEŃ I w dn. 28 czerwca - 7 lipca - Sława k. Zielonej Góry (nad jeziorem). Na pierwszy stopień rekolekcji zapraszamy osoby, które nie uczestniczyły w żadnych rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez KSM i są w wieku przynajmniej gimnazjalnym. Odpłatność za rekolekcje wynosi 250 zł + dojazd (bilet ulgowy na pociąg w jedna stronę kosztuje 35 zł). Zgłoszenia i zapisy przyjmuje: Ks. Marcin Kuśmirek tel. 0509-210-997; e-mail: octawianek@poczta.onet.pl
WAKACYJNE OBOZY JĘZYKÓW OBCYCH organizowane przez Szkołę Języków Obcych eMKa, prowadzoną przez KSM. Obozy odbędą się w kilku ciekawych miejscach na terenie Polski. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej:
www.ksm.hajnowka.net; bądź: http://ksm.zgora-gorzow.opoka.org.pl
REKOLEKCJE dla zarządów, kierownictw oddziałów, kandydatów i wiele innych możliwości spędzenia czasu w wakacje można znaleźć na ogólnopolskiej stronie KSM: www.ksm.org.pl
W ciągu ostatniego roku na terenie naszej diecezji powstały nowe oddziały KSM: w Brańsku, Grodzisku, Prostyni, Czartajewie, Miedznie. W trakcie powstawania jest oddział w Sadownem. Składam serdeczne „Bóg zapłać” księżom i młodzieży zaangażowanej w to dzieło ewangelizacyjne i organizacyjne na terenie naszej diecezji. Zapraszam do współpracy przy powoływaniu nowych oddziałów, byśmy w ten sposób mogli kształtować młode pokolenie, które niewątpliwie jest pomocne w pracy duszpasterskiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Nasze życie jest pielgrzymką - Eucharystia na Jasnej Górze pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego

2021-09-18 01:19

ks. Łukasz Romańczuk

Pasterka Maryjna

Pasterka Maryjna

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę o północy została odprawiona Pasterka Maryjna, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. 

Na początku homilii bp Jacek mówił o celu pielgrzymki - Bardzo się cieszę i Bogu dziękuję, że możemy wspólnie przybywać do naszej Matki i powierzyć jej nasze intencje. Przychodzimy na Jasną Górę, bo jesteśmy powodowani miłością i wdzięcznością. Pragniemy zawierzyć nasze rodziny i nas samych opiece Maryi.
Przywołując Ewangelię o odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni, w której to Jezus, Maryja i Józef udają się do Jerozolimy, bp Kiciński mówił o życiu ludzkim, jako pielgrzymce - Wszyscy pielgrzymujemy do domu Ojca. Pielgrzymką jest nasze życie i na tej drodze nie jesteśmy sami. Pielgrzymujemy z innymi, a od Chrztu Świętego, w naszej pielgrzymce wiary jest obecny Jezus, Maryja i Józef. Jednak w tej pielgrzymce może być tak, że gdzieś zagubimy Jezusa. Dzieje się, to gdy zatrzymujemy się na sprawach ziemskich, doczesnych. Jakże często jesteśmy zamyśleni, zapatrzeni. Mamy wiele spraw do załatwienia. Żyjemy pod presją spraw pilnych. To wszechobecne „muszę” sprawia, że nie mamy czasu na sprawy Boże. W dzisiejszym świecie jesteśmy świadkami duchowej acedii. To sprawia, że wchodzimy w przestrzeń letniości, bylejakości - nauczał hierarcha.
Biskup Jacek zauważył różnicę pomiędzy zagubieniem Jezusa, a Jego znalezieniem - To są pewne proporcje. Żeby Go odnaleźć potrzeba wysiłku. Dziś Maryja podpowiada nam, co trzeba czynić, aby odnaleźć Jezusa. Na pierwszym miejscu trzeba podjąć wysiłek poszukiwania. Nie można popaść w rozpacz. Dalej, należy szukać Go we wspólnocie. Nie ustawaj w poszukiwaniach i nie zniechęcaj się w działaniu. Gdy ktoś kogoś kocha, to szuka go nawet w ciemności nocy i nie ustaje w drodze. Prawdziwa miłość nie zna ograniczeń - mówił biskup i pytał: - Jeśli zgubię Jezusa, czy chce Go szukać? A jeśli szuka, to gdzie Go szukam? Co jest naszą Jerozolimą i gdzie jest nasza świątynia?

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Czyżewski o Prymasie Wyszyńskim: nigdy nie uciekał od problemów

2021-09-18 14:38

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

„Prymas zdawał sobie sprawę z tego, że jego odpowiedzialność za kapłanów dotyczy zwłaszcza ich sfery duchowej, życia wewnętrznego” – mówił w sobotę w Gnieźnie ks. prof. Bogdan Czyżewski, patrolog, członek Rady Programowej wydania „Pro memoria” – zapisków Prymasa Tysiąclecia.

Duchowny wygłosił 18 września w katedrze gnieźnieńskiej konferencję poświęconą trosce kard. Wyszyńskiego o powołania i powołanych. Wykład odbył się w ramach odbywającego się w Gnieźnie dziękczynienia archidiecezji gnieźnieńskiej za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i przygotowany został w oparciu o wystąpienia i osobiste zapiski kardynała, będące – jak stwierdził ks. Czyżewski – najbardziej wiarygodnym świadectwem jego życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję