Reklama

„Daj się złowić w sieć miłości”

Niedziela włocławska 25/2004

W wigilię Zesłania Ducha Świętego, 29 maja br., odbyło się ósme spotkanie młodzieży nad brzegami jeziora Lednica koło Gniezna. Myślą przewodnią tegorocznego Apelu były słowa 21. rozdziału Ewangelii św. Jana o obfitym połowie ryb i wspólnym śniadaniu Zmartwychwstałego Pana z Jego uczniami. Stąd też głównym symbolem spotkania były rybackie sieci. Przygotowali je rybacy z Jastarni.
Wspólnie wysłuchaliśmy przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II, a następnie uczestniczyliśmy w Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Józefa Glempa, podczas której homilię wygłosił bp polowy Sławoj Leszek Głódź. Piękne było Nabożeństwo sieci i obfitego połowu: zebrani utworzyli z przywiezionych z sobą sznurków wielką sieć Miłości, która zawiązała całą wspólnotę. Odbyła się również wspólna „agape” - przy rozpalonych ogniskach dzieliliśmy się chlebem w kształcie ryby.
Największym nabożeństwem całego czuwania był Egzamin z Miłości. Tak jak w roku ubiegłym, na Lednickie Pola wniesiony został w olbrzymiej monstrancji Najświętszy Sakrament - największy Dar Miłości. Po adoracji usłyszeliśmy ponownie przesłanie Papieża, później każdemu z nas zostało zadane pytanie, które Chrystus skierował do św. Piotra: „Czy kochasz mnie?” W tej części spotkania zaznaczyli swoją obecność ci, którzy całym życiem odpowiedzieli na wezwanie Miłości - podczas Litanii do Wszystkich Świętych, w wielkim pochodzie Świętych zostały wprowadzone sztandary przedstawiające Świętych. Członkowie zgromadzeń zakonnych i wspólnot przynieśli z sobą relikwie Założycieli.
Na zakończenie tradycyjnie nastąpił wybór Chrystusa na Pana i Zbawiciela całego naszego życia. Wyrazem tego było przejście przez Bramę III Tysiąclecia. Dziękujemy o. Janowi Górze ze Zgromadzenia Ojców Dominikanów za zorganizowanie tego przepięknego spotkania, nad którym górował Duch Święty.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Papież: synod to nie wymiana opinii, lecz słuchanie Ducha

2021-09-18 16:12

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP

W procesie synodalnym nie chodzi o gromadzenie różnych opinii, lecz o wsłuchanie się w Ducha Św. – mówił Papież podczas spotkania z przedstawicielami rzymskiej diecezji. Franciszek postanowił się z nimi spotkać w Watykanie, aby w ten sposób przygotować swoją diecezję na pierwszy etap procesu synodalnego, który ma miejsce właśnie na szczeblu lokalnym.

Papież zaznaczył na wstępie, że głównym zadaniem synodu jest właśnie wsłuchiwanie się w głos Boga, rozpoznanie Jego obecności, Jego przejścia i tchnienia życia. Franciszek przypominał, że tematem synodu jest właśnie synodalność.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję