Reklama

V Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „SOLI DEO” - Biłgoraj 2004

Z radością pragniemy poinformować, że w Biłgoraju od 19 do 20 czerwca odbędzie się V Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Soli Deo” - Biłgoraj 2004. Festiwal ten ma na celu popularyzacje nowych stylów śpiewania religijnego, jak też ożywienie ruchu artystycznego.
W trakcie prezentacji udział wezmą profesjonalne zespoły i soliści z całego kraju. Wśród zaproszonych gości wystąpi m.in. Andrzej Piaseczny - PIASEK wraz z zespołem. Festiwal odbędzie się w centrum miasta na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Serce” działające przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, a współorganizatorami są: Urząd Miasta Biłgoraja, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Gminy w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.
Przy pracy nad organizowaniem zaangażowało się ok. 80 młodych ludzi, którzy będą pełnić różne funkcje, np.: przy biurze festiwalu, gastronomii, jury, technice czy loterii. Każdym zespołem czy solistą będą się opiekowały co najmniej dwie osoby z grona organizatorów.
W trakcie trwania festiwalu przewidzianych jest wiele atrakcji i niespodzianek. W loterii fantowej, gdzie każdy los wygrywa, będzie możliwość wygrania wielu cennych nagród.
Zapraszamy na nasz festiwal wszystkich lubiących słuchać muzyki chrześcijańskiej i jej nowych stylów. Tego dnia razem - poprzez śpiew - wielbijmy Boga!

Informacje o festiwalu można uzyskać pod numerami telefonów: dyrektor festiwalu ks. Marek Kuśmierczyk, tel. (0-84) 686-75-06, (0-605) 361-173 lub (0-606) 410-423 - Biuro festiwalu.
Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.festiwalsolideo.roztocze.kom.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Ich męstwo i odwaga nie pójdzie w zapomnienie

2021-09-20 09:18

[ TEMATY ]

Westerplatte

diecezja kielecka

Katarzyna Dobrowolska

Według ustaleń, 80 żołnierzy spośród 200 broniących polskiej placówki przed Niemcami, wywodziło się z kieleckiego 4. Pułku Piechoty Legionów. Pochodzili z kieleckich wiosek i miasteczek. 28 lutego 1939 r. Ministerstwo Spraw Wojskowych Departamentu Piechoty skierowało do dowódcy 2. Dywizji Piechoty Legionów w Kielcach, płk. Edwarda Dojana-Surówki rozkaz w sprawie organizacji plutonu wartowniczego dla Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Od tego momentu rozpoczął się słynny szlak bojowy żołnierzy z Kielc na Westerplatte. Pracownicy Delegatury IPN w Kielcach ustalili lokalizację 35 mogił, znajdujących się na terenie woj. świętokrzyskiego.

Inicjatorem Rajdu był biskup Marian Florczyk. - Nie spodziewałem się że coś takiego uda się zrealizować. Z tym marzeniem, aby upamiętnić naszych żołnierzy z ziemi świętokrzyskiej walczących na Westerplatte, chodziłem wiele lat. Kiedy padła propozycja na forum wobec przedstawicieli urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego, czy Wojewódzkiego Ochotniczego Hufca Pracy spotkała się z życzliwością i pozytywnym przyjęciem. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy - mówi bp Florczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję