Reklama

Niedziela Legnicka

Łaskawa Pani nawiedziła Karpacz

W roku 2017 obchodzona jest 20 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa, której dokonał Jan Paweł II podczas wizyty w Legnicy 2 czerwca 1997 roku. Z tej okazji kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. Marian Kopko zaproponował, aby Łaskawa Pani odwiedziła parafie diecezji legnickiej.

[ TEMATY ]

Legnica

Archiwum Krzeszowskie

Przez cały rok krzeszowska Ikona wędruje po parafiach, które wyraziły chęć przyjęcia wizerunku Matki Chrystusa. Warto dodać, że jest to najstarszy w Polsce obraz malowany na desce i jeden z pięciu najstarszych w Europie. Już od XIII wieku wierni modlą się przed ikoną Łaskawej Pani, dostępując wielu łask.

„W roku jubileuszowym naszym pragnieniem jest, aby poprzez pielgrzymowanie cudownego wizerunku maryjnego przez diecezję, jak największej ilości osób umożliwić, modlitwę za pośrednictwem Łaskawej Pani Krzeszowskiej oraz dostąpienie wielu łask” – mówi kustosz ks. Marian Kopko.

W dniach 30-31 maja obraz zawędrował do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu. Matkę Bożą gorąco powitała wspólnota parafialna, która w tych właśnie dniach świętowała swój odpust parafialny. Głównym gościem uroczystości była w tym roku właśnie ikona Matki Bożej Łaskawej z krzeszowskiego sanktuarium.

Reklama

Parafianie gromadzili się na czas Apelu Jasnogórskiego, wspólnej modlitwy, ale także na indywidualną adorację. Do świątyni, gdzie przebywał obraz przybywały również grupy szkolne oraz turyści goszczący w Karpaczu, którzy chcieli pokłonić się Matce Chrystusa.

Duszpasterze sanktuarium krzeszowskiego serdecznie dziękują za tak podniosłe przyjęcie ikony Matki Bożej Łaskawej przez wspólnotę parafialną z Karpacza.

Parafie, które chciałyby przyjąć Ikonę prosimy o kontakt z kierownikiem sanktuarium Grzegorzem Żurkiem (nr Tel. 663 404 570) w celu rezerwacji terminu.

2017-06-17 18:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Towarzyszyć w drodze

KS. PIOTR NOWOSIELSKI: - Księże Piotrze, według ogłoszonych w naszej diecezji zmian personalnych, obejmuje Ksiądz funkcję rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Jakie widzi Ksiądz zadania do spełnienia, podejmując to wyzwanie, tym bardziej, że przez ostatni rok był Ksiądz wicerektorem WSD?

CZYTAJ DALEJ

Kard. Zen nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

2023-02-04 11:56

[ TEMATY ]

kardynał

Jindřich Nosek (NoJin)/pl.wikipedia.org

Kard. Joseph Zen

Kard. Joseph Zen

Były biskup Hongkongu, 91-letni kardynał Joseph Zen Ze-kiun, został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla wraz z pięcioma innymi działaczami na rzecz praw człowieka. Kandydatury tych osób do prestiżowej nagrody zgłosiła grupa polityków z USA uzasadniając, że są oni „pełnymi pasji orędownikami” praw człowieka w chińskim Specjalnym Regionie Administracyjnym – poinformowała gazeta „Hong Kong Free Press”.

Według polityków USA nominacja ma na celu „uhonorowanie tych wszystkich mieszkańców Hongkongu, których odwaga i determinacja w obliczu represji zainspirowała świat”.

CZYTAJ DALEJ

Do Rokitna pielgrzymował Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

2023-02-04 16:17

[ TEMATY ]

Rokitno

pierwsza sobota miesiąca

Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

Karolina Krasowska

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Nie straszne im śnieg, deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od trzynastu lat, niestrudzenie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymują z Międzyrzecza do Rokitna, wypełniając warunki nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie.

4 lutego do Maryi Cierpliwie Słuchającej przybył Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Za każdym razem uczestnicy pielgrzymki wypełniają cztery warunki, o które Matka Boża prosiła w Fatimie, a więc spowiedź, Komunię świętą wynagradzającą, Różaniec oraz medytację nad jedną tajemnicą różańcową w duchu wynagrodzenia za bluźnierstwa i grzechy przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Dziś, w obecności bp. Tadeusza Lityńskiego, pielgrzymi odnowili akt zawierzenia Maryi, a pasterz diecezji udzielił im na trud pielgrzymowania i wynagradzania w duchu fatimskiego testamentu swojego pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję