Reklama

Pielgrzymki "Niedzieli"

Akt zawierzenia „Niedzieli” Matce Bożej Jasnogórskiej (Jasna Góra, 15 września 2012 r.)

BOŻENA SZTAJNER

Maryjo – Matko Słowa, przybywamy dzisiaj jako pielgrzymi na Jasną Górę, do Twojej świątyni, której mury wypełnia modlitwa wieków, a posadzki wytarte są kolanami pątników podążających tutaj poprzez dzieje. W tym najświętszym miejscu na polskiej ziemi pragniemy się od Ciebie, Maryjo, uczyć służby słowu.

Maryjo – Matko Jasnogórska, w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Ojciec Święty Benedykt XVI wskazuje milczenie i słowo jako przestrzenie spotkania z Bogiem i Dobrą Nowiną. Pragniemy razem z Tobą, w milczeniu, zasłuchać się w Boży głos i przez mass media, które stanowią potężne imperium w nowoczesnym świecie, wyprowadzać ludzi na drogi nowej ewangelizacji.

Maryjo – Matko Mądrości, staje przed Tobą rodzina Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Wspieraj nas, abyśmy gorliwie uczestniczyli w ziemskim pielgrzymowaniu ludzkości do Boga, pielęgnując dziedzictwo chrześcijańskie naszych przodków, a jednocześnie jasno odczytując znaki współczesnych czasów. Wspieraj nasze wysiłki szczególnie teraz, gdy na Starym Kontynencie trzeba bronić krzyża i wartości chrześcijańskich oraz odważnie dawać świadectwo miłości Ojczyzny i wszystkiego, co Polskę stanowi.

Reklama

Maryjo – Służebnico Prawdy, spraw, aby mass media służyły prawdzie. Są one przecież pierwszym areopagiem współczesności, na którym ustawicznie dochodzi do wymiany faktów, idei oraz wartości. Niech przypominają wszystkim, że żyjemy na Bożym świecie. W tym coraz bardziej zabieganym, hałaśliwym świecie pomóż nam w osiągnięciu wewnętrznego skupienia, abyśmy zrozumieli, że cisza jest językiem Boga i ułatwia rozmowę z Bogiem.

Maryjo – Matko Boża, przychodzimy do Ciebie w naszej pielgrzymce, aby wziąć Chrystusa z Twoich ramion i nieść aż po krańce ziemi. Obecnie, gdy przez prasę, radio, telewizję oraz internet , a także SMS i telefon możemy przekraczać granice czasu i przestrzeni , pragniemy z Twoją Matczyną pomocą głosić Chrystusa, bronić Bożego oblicza świata, który przetrwa, gdy będzie żył według Ewangelii i przykazań zapisanych na kamiennych tablicach Dekalogu.

Maryjo – nasza Pierwsza Redaktorko, składamy u Twych stóp dzieło Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zawierzamy Ci Redaktorów, Dziennikarzy, Pracowników różnych działów pisma, Drukarzy, Papierników i Kolporterów oraz Czytelników w Polsce i na całym świecie. Prowadź nas do bram Roku Wiary, który wkrótce zostanie uroczyście otwarty przez papieża Benedykta XVI. Spraw, abyśmy z wielką żarliwością wyznawali wiarę w Jednego Boga.

Błogosław ze Wzgórza Jasnogórskiego naszym wysiłkom, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa i przez szpalty „Niedzieli”, a także przez jej obecność w radiu, w telewizji oraz w internecie prowadzili drogami nowej ewangelizacji do spotkania między ludźmi w wierze i w prawdzie. Przyjmij naszą służbę słowu i zanieś wszystko, co składa się na dzieło „Niedzieli”, przed oblicze Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Amen.

2012-10-10 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wacław Depo wzywa do śpiewu Suplikacji

2020-02-26 12:15

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Bożena Sztajner/Niedziela

Wezwanie do śpiewu Suplikacji.

CZYTAJ DALEJ

Biblia Ojczyzną młodych

2020-02-27 20:08

[ TEMATY ]

Częstochowa

Biblia

konkurs biblijny

Ewangelia św. Jana

ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Laureaci z abp. Wacławem Depo i swoimi katechetami.

Z pytaniami dotyczącymi Ewangelii św. Jana zmagało się 60 uczniów z archidiecezji częstochowskiej, katowickiej, diecezji sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej i gliwickiej w finale 25. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, który odbył się 27 lutego odbył się w Częstochowie.

Hasłem konkursu były słowa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35).

W tym roku laureatami konkursu zostali: 1 miejsce – Angelika Hołubek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 Katowicach (archidiecezja katowicka), II miejsce – Łucja Szarzec z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jana Pawła II w Bieżeniu (archidiecezja częstochowska) i III miejsce – Jakub Malcherek z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Knurowie (archidiecezji katowicka).

Z finalistami spotkał się w auli Wyższego Instytutu Teologicznego abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. – Każde wasze zmaganie z Pismem Świętym było wspomagane światłem Ducha Świętego. Nie chodzi tylko o mądrość ludzką, czy zdobytą wiedzą. Najważniejsze jest spotkanie Boga z człowiekiem – powiedział abp Depo.

– Uczestnictwo w konkursie biblijnym jest dla mnie nowym doświadczeniem. Było to dla mnie duże wyzwanie, które jednak dało mi dużo wiedzy. Również Pan Bóg bardzo mi dużo w życiu pomógł i warto jest mieć z Nim głębokie relacje – podkreśliła w rozmowie z „Niedzielą” Nadia Guzik ze szkoły Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku.

ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Natomiast zwyciężczyni konkursu Angelika Hołubek dodała: „Przygotowując się do konkursu słuchałam Ewangelii, robiłam notatki. Wiem, że warto jest wierzyć w Boga i chodzić do kościoła. Bóg bardzo dużo nam daje w życiu”.

Abp Depo powiedział „Niedzieli”, że „Biblia jest miejscem spotkań z Bogiem”. – Dobrze byłoby, aby każdy kto pochyla się nad Biblią odczytywał to jako formę łaski spotkania z Bogiem Żywym – podkreślił arcybiskup.

– Moje szczególne doświadczenie z Biblią było przy Grobie Pańskim w Jerozolimie. To było takie doświadczenie zmartwychwstania i spotkania z Jezusem. Wychodząc z tamtego miejsca, po odczytaniu słów Ewangelii o spotkaniu Marii Magdaleny ze zmartwychwstałym Chrystusem, zrozumiałem, że mam Go głosić jako Życie i Zmartwychwstanie – dodał abp Depo.

Finał konkursu odbył się pod patronatem honorowym abp Wacława Depo. Organizatorem finału był Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

25. Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej zorganizowany został przy współpracy Wydziałów i Referatów Katechetycznych archidiecezji częstochowskiej, katowickiej, diecezji sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej i gliwickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję