Reklama

Pielgrzymki "Niedzieli"

Akt zawierzenia „Niedzieli” Matce Bożej Jasnogórskiej (Jasna Góra, 15 września 2012 r.)

BOŻENA SZTAJNER

Maryjo – Matko Słowa, przybywamy dzisiaj jako pielgrzymi na Jasną Górę, do Twojej świątyni, której mury wypełnia modlitwa wieków, a posadzki wytarte są kolanami pątników podążających tutaj poprzez dzieje. W tym najświętszym miejscu na polskiej ziemi pragniemy się od Ciebie, Maryjo, uczyć służby słowu.

Maryjo – Matko Jasnogórska, w tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Ojciec Święty Benedykt XVI wskazuje milczenie i słowo jako przestrzenie spotkania z Bogiem i Dobrą Nowiną. Pragniemy razem z Tobą, w milczeniu, zasłuchać się w Boży głos i przez mass media, które stanowią potężne imperium w nowoczesnym świecie, wyprowadzać ludzi na drogi nowej ewangelizacji.

Reklama

Maryjo – Matko Mądrości, staje przed Tobą rodzina Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Wspieraj nas, abyśmy gorliwie uczestniczyli w ziemskim pielgrzymowaniu ludzkości do Boga, pielęgnując dziedzictwo chrześcijańskie naszych przodków, a jednocześnie jasno odczytując znaki współczesnych czasów. Wspieraj nasze wysiłki szczególnie teraz, gdy na Starym Kontynencie trzeba bronić krzyża i wartości chrześcijańskich oraz odważnie dawać świadectwo miłości Ojczyzny i wszystkiego, co Polskę stanowi.

Maryjo – Służebnico Prawdy, spraw, aby mass media służyły prawdzie. Są one przecież pierwszym areopagiem współczesności, na którym ustawicznie dochodzi do wymiany faktów, idei oraz wartości. Niech przypominają wszystkim, że żyjemy na Bożym świecie. W tym coraz bardziej zabieganym, hałaśliwym świecie pomóż nam w osiągnięciu wewnętrznego skupienia, abyśmy zrozumieli, że cisza jest językiem Boga i ułatwia rozmowę z Bogiem.

Maryjo – Matko Boża, przychodzimy do Ciebie w naszej pielgrzymce, aby wziąć Chrystusa z Twoich ramion i nieść aż po krańce ziemi. Obecnie, gdy przez prasę, radio, telewizję oraz internet , a także SMS i telefon możemy przekraczać granice czasu i przestrzeni , pragniemy z Twoją Matczyną pomocą głosić Chrystusa, bronić Bożego oblicza świata, który przetrwa, gdy będzie żył według Ewangelii i przykazań zapisanych na kamiennych tablicach Dekalogu.

Reklama

Maryjo – nasza Pierwsza Redaktorko, składamy u Twych stóp dzieło Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zawierzamy Ci Redaktorów, Dziennikarzy, Pracowników różnych działów pisma, Drukarzy, Papierników i Kolporterów oraz Czytelników w Polsce i na całym świecie. Prowadź nas do bram Roku Wiary, który wkrótce zostanie uroczyście otwarty przez papieża Benedykta XVI. Spraw, abyśmy z wielką żarliwością wyznawali wiarę w Jednego Boga.

Błogosław ze Wzgórza Jasnogórskiego naszym wysiłkom, abyśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa i przez szpalty „Niedzieli”, a także przez jej obecność w radiu, w telewizji oraz w internecie prowadzili drogami nowej ewangelizacji do spotkania między ludźmi w wierze i w prawdzie. Przyjmij naszą służbę słowu i zanieś wszystko, co składa się na dzieło „Niedzieli”, przed oblicze Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Amen.

2012-10-10 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: arcybiskup skrytykował Nancy Pelosi za obnoszenie się z „pobożnością katolicką”

2021-07-25 14:38

[ TEMATY ]

USA

aborcja

wikipedia.org

Nancy Pelosi

Nancy Pelosi

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone skrytykował 22 lipca spikerkę (przewodniczącą) Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, która reprezentuje tam Kalifornię, za zakłamanie. Popiera ona finansowanie usług aborcyjnych za pieniądze podatnika, a zarazem głosi wszędzie, że jest bardzo pobożna.

Według magazynu „Washington Examiner” Pelosi na konferencji prasowej w tym dniu określiła siebie mianem „pobożnej katoliczki”, dodając, że „nie jest moim zadaniem pouczać kobiety, czy mogą dopuszczać się aborcji, czy nie”.

CZYTAJ DALEJ

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać specjalny odpust

2021-07-24 17:44

[ TEMATY ]

modlitwa

odpust

dziadkowie

Dzień Dziadka

Dzień Osób Starszych

Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie przeżywany w niedzielę 25 lipca. Penitencjarnia Apostolska zachęca do zyskania odpustu zupełnego tego dnia za siebie albo duszę cierpiącą w czyśćcu. Jakie są warunki? Wylicza je Vatican News.

W celu zyskania odpustu zupełnego należy spełnić tzw. zwykłe warunki, do których zaliczają się: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża. Dodatkowym warunkiem może być: uczestnictwo w uroczystościach prowadzonych przez Ojca Świętego w Watykanie albo w innych miejscach na świecie. Wystarczy także odwiedzić osobę chorą lub pomóc jej w potrzebie, aby taki odpust zyskać.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy się zakazili wirusem, nie infekowało innych

2021-07-25 17:18

[ TEMATY ]

Izrael

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich /Niedziela

80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej - głosi opublikowany w niedzielę raport portalu The Times of Israel.

Według danych izraelskiego ministerstwa zdrowia zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję