Reklama

Pielgrzymki "Niedzieli"

Laureaci Medalu „Mater Verbi” 2012

Z NOMINACJI REDAKTORA NACZELNEGO „NIEDZIELI” KS. INF. IRENEUSZA SKUBISIA

1. ORATORIUM ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ w Łodzi

2. JADWIGA i MAREK KAMIŃSCY

3. KRZYSZTOF KACZMAREK

4. (pośmiertnie) ŚP. KS. PRAŁ. MARIAN WIEWIÓROWSKI
Odebrał ks. prob. Jan Cholewa

5. (pośmiertnie) ŚP. KS. JANUSZ ANDRZEJ DUCZKOWSKI TChr
Odebrał ks. dr Wiesław Wójcik

6. KS DR WIESŁAW WÓJCIK

7. KS. INF. JÓZEF WÓJCIK

8. KS. KAN. ANDRZEJ CHAŁUPKA

9. KS. PROF. WITOLD ZDANIEWICZ

10. KS. DR KRZYSZTOF DZIUB

11. O. DARIUSZ CICHOR

12. MAŁGORZATA ZUZANNA NOWAK

13. KS. LESZEK SKORUPA

14. ALICJA i ANTONI ZIĘBOWIE

15. KS. DR KAZIMIERZ KUREK SDB

16. O. RED. WALDEMAR GONCZARUK CSsR

17. KS. DR SŁAWOMIR NOWAKOWSKI

18. KS. KAN. JÓZEF TRELA

19. KS. KAN. ANDRZEJ STOPYRA

20. DR. N. MED. WANDA TERLECKA

21. MEC. ZYGMUNT PIOTR SARNAT

22. TADEUSZ MIŚKO

23. ZENONA FRUKACZ

24. ZDZISŁAW SOWIŃSKI

25. ANDRZEJ SŁAWIŃSKI

26. TRADE & TRAVEL COMPANY TRAVEL COMPANY

27. HALINA i ZDZISŁAW BARTELAKOWIE

28. WACŁAW JOPEK

29. DANUTA ROMANOWSKA

30. ŁUKASZ SOŚNIAK

31. KRZYSZTOF ŚWIERTOK

32. KATARZYNA DOBROWOLSKA

33. AGNIESZKA DZIARMAGA

34. WŁADYSŁAW BURZAWA

35. ARTUR STELMASIAK

36. JERZY KORCZYŃSKI

37. ZDZISŁAW RADOMSKI

38. AGNIESZKA CHADZIŃSKA

39. KAROLINA MYSŁEK

40. MONIKA BALWIERZ

41. ANETA MARENDOWSKA

42. ŻANETA STARSZAK

43. ELŻBIETA KALASIŃSKA

44. MAŁGORZATA BOŻEK

45. JADWIGA MIŚTA

46. MARZENNA PRZEDZIŃSKA

47. MAŁGORZATA CIUPIS

48. EWA ZIELIŃSKA

49. KONRAD WOSZCZYK

50. WITOLD IWAŃCZAK

51. MICHAŁ JANIK

SŁUPSKI KLUB PRZYJACIÓŁ „NIEDZIELI

MAŁGORZATA MYRCHA

KS. LUCJAN HUSZCZONEK

KS. REMIGIUSZ SZRAJNERT

KS. PRAŁ. FRANCISZEK PUCHALSKI

I. „NIEDZIELA ŁÓDZKA”

O. ARTUR KILISZEK CP

HENRYK TOMCZYK

JADWIGA ŁUGOWSKA

STANISŁAW SZADKOWSKI

II. NIEDZIELA ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKA – ASPEKTY

Ks. JERZY HAJDUGA CRL

III. NIEDZIELA NA PODBESKIDZIU

KS. PRAŁ. JÓZEF SZCZYPTA

MONIKA JAWORSKA

IV. NIEDZIELA SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKA

KS. KAN. JAN ZAPARTEK

V. NIEDZIELA MAŁOPOLSKA

KS. KAN. WŁADYSŁAW PALMOWSKI

KS. ROMAN CHYLIŃSKI CSMA

KS. INF. STANISŁAW OLSZÓWKA

VI. NIEDZIELA TORUŃSKA

ZENON ZAREMBA

VII. NIEDZIELA ŚWIDNICKA

TOMASZ PLUTA

VIII. NIEDZIELA ZAMOJSKO-LUBACZOWSKA

KS. JACEK RAK

DOROTA ŁUKOMSKA

IX. NIEDZIELA SOSNOWIECKA

KS. DR MARIUSZ KARAŚ

KS. GRZEGORZ GOŁUSZKA

KS. JAN WIECZOREK

X. NIEDZIELA CZĘSTOCHOWSKA

KS. KAN. JACEK ZIELIŃSKI

KS. KAN. SŁAWOMIR WOJTYSEK

KS. KAN. JAN SKIBIŃSKI

JOWITA KOSTRZEWSKA

ZOFIA BIAŁAS

XI. NIEDZIELA PRZEMYSKA

KS. JÓZEF CIEKLIŃSKI

KS. PRAŁ. SZYMON NOSAL

XII. NIEDZIELA WARSZAWSKA

KS. DR JANUSZ ZAWADKA MIC

MARCIN ŻEGLIŃSKI

XIII. NIEDZIELA RZESZOWSKA

KS. TOMASZ BLICHARZ

KS. ŁUKASZ LEŚNIAK

XIV. NIEDZIELA SANDOMIERSKA

KS. MARIAN ZARĘBA

RAFAŁ STASZEWSKI

XV. NIEDZIELA KIELECKA

MARIUSZ DYRAGA

MICHAŁ NOBIS

ZBIGNIEW SKÓRA

XVI. NIEDZIELA PODLASKA

KS. JAN HENRYK BAŁDYGA

Ks. WALENTY WOJTKOWSKI

XVII. NIEDZIELA LUBELSKA

KS. KAN. MARIAN DUMA

KS. KAN. KAZIMIERZ GACAN

KS. KAN. ADAM WEŁNA

KS. KAN. EUGENIUSZ ZARĘBIŃSKI

Dr MAŁGORZATA KOWALIK

XVIII. NIEDZIELA LEGNICKA

ADAM MAKSYMOWICZ

XIX. NIEDZIELA WROCŁAWSKA

KS. KAN. MAREK DUTKOWSKI

KS. MGR JERZY OLSZÓWKA SDS

2012-10-10 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie ws. wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

2020-06-01 15:24

BP KEP

Prezentujemy treść oświadczenia ws. wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim.

W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji „Niedzieli” w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika „Niedziela”.

Agnieszka Bugała

CZYTAJ DALEJ

Cielesność odzwierciedleniem tajemnicy Boga. Ruszyły spotkania dla małżeństw online

2020-06-01 21:35

[ TEMATY ]

małżeństwo

komunikacja

Tydzień modlitw

cielesność

MJscreen

Siostra Judyta Pudełko głosiła pierwszą konferencję.

– Wiemy, że w ostatnich dziesięcioleciach rzeczywistość cielesności jest mocno uderzana – z jednej strony brutalizuje się tę kwestię, w pewnych środowiskach podchodzi się nawet w sposób wulgarny do człowieka, czy nawet traktuje się seksualność w sposób przedmiotowy, błahy. Jest drugie skrajne podejście – gdzie podchodzi się do tej sfery z pewnym wstydem, zażenowaniem, skrępowaniem, gdzie ludzie pobożni i wierzący wstydzą się mówić o cielesności, płciowości, o potrzebach seksualnych, o relacji intymnej pomiędzy kobietą i mężczyzną. A przecież w opisie biblijnym mamy wręcz odniesienie do części ciała człowieka – mówiła s. Judyta Pudełko PDDM na pierwszym spotkaniu zorganizowanym w Tygodniu Modlitw za Powołanych do Małżeństwa w ramach projektu „Tak na serio” w Bielsku-Białej.

Rozpoczął się Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa, a wraz z nim cykl konferencji zorganizowanych przez osoby skupione w inicjatywie „Tak na serio” w Bielsku-Białej.

Tegoroczne spotkania przebiegają pod hasłem: „Posłuchaj mnie… czyli o małżeńskich rozmowach”. Tym razem są transmitowane online z racji trwającej sytuacji epidemicznej i obostrzeń z nią związanych.

Pierwsza konferencja miała miejsce w niedzielę 31 maja. Wygłosiła ją online s. Judyta Pudełko PDDM ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, autorka różnych prac o tematyce biblijnej i wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

Poruszała temat „Małżeństwo jako dialog człowieka z Bogiem”.

Siostra w odniesieniu do Słowa Bożego, do Ewangelii, wyjaśniała, jak należy rozumieć małżeństwo i skąd wiemy, że małżeństwo ma stanowić dialog człowieka z Bogiem.

– Pan Bóg chce nam powiedzieć niezwykłą prawdę – że cielesność człowieka, płciowość człowieka, wszystko to, co jest związane z bliskością małżeńską, z seksualnością człowieka i wszystkimi jego funkcjami, umiejętnością relacji, wdrażania miłości poprzez ciało – że to stanowi odzwierciedlenie tajemnicy samego Boga, Który jest miłością. To jest podstawowa sprawa w rzeczywistości rozumienia tajemnicy i piękna relacji małżeńskiej – zauważyła s. Judyta Pudełko PDDM.

Zwróciła uwagę na fakt, że w ostatnich dziesięcioleciach rzeczywistość cielesności jest mocno uderzana – z jednej strony brutalizuje się tę kwestię, w pewnych środowiskach podchodzi się nawet w sposób wulgarny do człowieka, czy nawet traktuje się seksualność w sposób przedmiotowy, błahy. A z drugiej strony pojawiają się sytuacje, że ludzie pobożni i wierzący wstydzą się mówić o cielesności, płciowości, o potrzebach seksualnych, o relacji intymnej pomiędzy kobietą i mężczyzną.

– W opisie biblijnym mamy wręcz odniesienie do części ciała człowieka. Jako mężczyźni i kobiety mamy wpisaną, wdrukowaną daną – to jest ten głos woli Boga już zapisany w naszej naturze. Mamy w sobie język do wyrażania miłości, a miłość odzwierciedla rzeczywistość samego Boga, bo Bóg jest miłością. Rzeczywistość cielesności człowieka, jego płciowości, jego ciała również, jest rzeczywistością świętą – podkreśliła siostra.

A o czym jeszcze mówiła? W jaki sposób małżeństwo ma być dialogiem z Panem Bogiem? Zachęcamy, Drodzy Czytelnicy, do wysłuchania całego wykładu na kanale YouTube Tak na serio: Małżeństwo jako dialog człowieka z Bogiem/ s. Judyta Pudełko PDDM

Jak wyjaśniają organizatorzy, czyli grupa osób z salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej – „Tak na Serio” to nazwa tygodnia modlitw za małżonków i osoby powołane do małżeństwa. Projekt kierują nie tylko małżeństw, ale i do osób samotnych, żyjących w związkach niesakramentalnych, narzeczonych, czy borykających się z problemami małżeńskimi. Dzięki inicjatywie można odnaleźć odpowiedzi na różne pytania dotyczące zagadnień małżeńskich czy też rozeznania swojego powołania.

Transmisja spotkań wokół różnych zagadnień małżeńskich i rodzinnych odbywa się codziennie od 31 maja do 7 czerwca o godz. 20 na Facebooku Tak na serio i kanale YouTube Tak na serio.

Program:

31 maja – niedziela 19.15 – Msza św. za narzeczonych – z błogosławieństwem 20.00 – konferencja: s. Judyta Pudełko: “Małżeństwo jako dialog człowieka z Bogiem”

1 czerwca – poniedziałek 18.00 – Msza św. za kobiety 20.00 – konferencja: Kamila i Maciej Rajfurowie: “O małżeńskich rozmowach oczami kobiety i mężczyzny”

2 czerwca – wtorek 18.00 – Msza św. za mężczyzn 20.00 – konferencja: Mateusz Ochman: “Jak unieszczęśliwić siebie oraz własną rodzinę? Antyporadnik”

3 czerwca – środa 18.00 – Msza św. za małżeństwa pragnące mieć potomstwo 20.00 – konferencja: ks. Wojciech Żmudziński: “Jak wychowywać dzieci do osobistej relacji z Bogiem?”

4 czerwca – czwartek 18.00 – Msza św. za małżeństwa w kryzysie 20.00 – konferencja: Bogdan Kryzys Krzak: “Kryzys – skąd się bierze, co z nim zrobić?”

5 czerwca – piątek 18.00 – Msza św. za rozwiedzionych 20.00 – konferencja: Katarzyna i Arkadiusz Aszykowie: “Kłótnia i co dalej? O pojednaniu w małżeństwie”

6 czerwca – sobota 18.00 – Msza św. za za wdowy i wdowców 20.00 – konferencja: Anna Małecka-Puchałka: “Teściowie z nieba rodem”

7 czerwca – niedziela 12.30 – Msza św. za małżeństwa – z odnowieniem przysięgi małżeńskiej 20.00 – konferencja: ks. Jarosław Ogrodniczak: “Po ślubie kończy się bajka – jak korzystać z sakramentu małżeństwa na co dzień”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję