Reklama

Jasna Góra

„Idźcie i głoście”, więc oni pobiegli

„Prowadź nas, Ty która jesteś pierwszą wśród wszystkich wierzących – prowadź Lud Boży na tej polskiej ziemi w pielgrzymce wiary i nadziei...”. Te słowa Papieża Polaka, dziś świętego Jana Pawła II, kolejny raz dodawały sił, pomagały walczyć ze zmęczeniem i słabościami uczestnikom już 28 Pielgrzymki Biegowej z Bytowa na Kaszubach do Jasnogórskiej Pani.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

pielgrzymka 2017

Wojciech Mścichowski

23 lipca, po Mszy św. w kościele p.w. św. Filipa Neri i pasterskim błogosławieństwie proboszcza, a zarazem duchowego przewodnika pielgrzymki, ks. Krzysztofa Szarego, siedemnastu biegaczy, w ty siedem pań wyruszyło na ponad 500 km. trasę przez Tucholę, Toruń, Włocławek, Zgierz, Bełchatów, aby po pięciu dniach dotrzeć do tronu Jasnogórskiej Królowej. Biegli w pełnym ruchu drogowym, w deszczu i spiekocie dnia, aby w Matczyne ramiona oddać wszystkich sportowców, działaczy sportu i rekreacji, by uświadomić innym, że ruch dodaje zdrowia, uszlachetnia, pomaga walczyć ze złymi skłonnościami. Matce, która wszystko rozumie zanieśli swoje prośby, te wypowiedziane i te głęboko ukryte w sercu. Warto dodać, że najstarszy uczestnik biegu 73 letni Czesław Mędrala z Bielska Białej przebiegł ponad 100 km. A rekordzista Jan ponad 280 km. Na mecie, przed Cudownym Obliczem Maryi popłynęły błagania w intencji polskich rodzin, by swoje szczęście budowały na wierności Bogu i Ojczyźnie.

Modlono się o pokój na świecie, dar Ducha Świętego dla rządzących i o rozsądek dla wszystkich Polaków, za chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów, o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękowano za jubileusz 100 lecia objawień w Fatimie i 300 lecie koronacji Jasnogórskiej Królowej. Powierzono Matce organizatorów pielgrzymki, władze miasta, osoby towarzyszące i wszystkich, którzy modlitwą i wsparciem otaczały jej uczestników podczas całej trasy. Jak powiedział „Niedzieli”, która od lat jest jednym z patronów tego sportowo -modlitewnego przedsięwzięcia, organizator Andrzej Doleciński, ten rodzaj spotkania z Matką nabiera coraz większej popularności. Świadczą o tym liczni zorganizowani biegacze podążający na Jasną Górę ze wszystkich stron Polski. Wspierają ich modlitwą mieszkańcy mijanych miast i wiosek, a zespala codzienny wspólny różaniec, duchowa formacja prowadzona przez kapłanów i przeświadczenie, że najwspanialszą nagrodą za wszelkie trudy pielgrzymowania jest spojrzenie w oczy Tej, która kocha, wysłucha, wybacza, zanosząc ludzkie prośby swemu Boskiemu Synowi.

2017-07-27 21:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Jasną Górę dotarła 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka 2017

Bożena Sztajner/Niedziela

Na Jasną Górę dotarło dziś ponad 1,3 tys. uczestników 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej. W ciągu 9 dni pod hasłem „Żywe Diamenty Maryi” (w nawiązaniu do 100. rocznicy Objawień Fatimskich) przeszli około 270 km. Do pielgrzymów kilkakrotnie dołączali biskupi Piotr Libera i Mirosław Milewski, który na zakończenie również koncelebrował Mszę św. przed obrazem Czarnej Madonny.

Pątnicy z diecezji płockiej wędrowali w 11 grupach, oznaczonych kolorami. W większości byli to uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Najbardziej liczna była 180-osobowa grupa biało-czerwona z Płocka. Pieszym towarzyszyły około 3 tys. pielgrzymów duchowych oraz pielgrzymi rowerowi z parafii Dobrzyń n. Drwęcą. Warunki pogodowe podczas wędrówki były zmienne, zdarzył się m.in. dzień wędrówki w czasie ulewnej burzy.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Władze Lizbony odsunęły od przygotowań do ŚDM przedstawiciela rządu Portugalii

2023-02-03 20:18

[ TEMATY ]

rząd

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Władze Lizbony odsunęły od prac przy organizacji Światowych Dni Młodzieży José Sá Fernandesa, przedstawiciela socjalistycznego rządu Portugalii Antónia Costy w komitecie organizacyjnym tej imprezy. Według portugalskich mediów decyzja ta została podyktowana nadmiernymi wydatkami na organizację zaplanowanej na 1-6 sierpnia br. imprezy. W czwartek, jak potwierdził burmistrz Lizbony Carlos Moedas, reprezentant rządu Costy został odsunięty od przygotowań do organizacji ŚDM.

Kontrowersje wokół działań Sá Fernandesa pojawiły się po ujawnieniu kosztów organizacji ŚDM, które mają przekroczyć 160 mln euro. Szczególne wątpliwości co do uczciwych szacunków kosztów wydarzenia pojawiły się po ujawnieniu informacji, że ponad 90 proc. kontraktów na inwestycje w ramach ŚDM zostało zawartych bez wcześniejszych przetargów, zaś koszt głównego ołtarza tej imprezy może w sumie przekroczyć kwotę 5 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję