Reklama

Niedziela Sandomierska

Bp Nitkiewicz: Maryja zrodziła największego Ewangelizatora, Jezusa Chrystusa

Maryja zrodziła największego Ewangelizatora, Jezusa Chrystusa – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do młodych ewangelizatorów 29 lipca podczas drugiego dnia „Ewangelizacji Sandomierza”. Sandomierzanie i turyści w swych komentarzach wyrażali zachwyt nad entuzjazmem wiary młodych ewangelizatorów.

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Sandomierz

bp Krzysztof Nitkiewicz

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas Apelu Jasnogórskiego wieńczącego drugi dzień „Ewangelizacji Sandomierza” młodzi polecili się opiece Maryi. Towarzyszył im bp Krzysztof Nitkiewicz, który podczas modlitw przypomniał, że Maryja towarzyszyła Apostołom i wspierała ich w dziele głoszenia Bożego Słowa

Biskup podkreślił, że Maryja towarzyszy także sandomierskim ewangelizatorom i wyprasza im potrzebne łaski, żeby to dzieło, które prowadzą przyniosło dobre owoce.

Reklama

Drugi dzień religijnego wydarzenia zaczął się od spotkania modlitewnego w kościele Ducha Świętego, gdzie jak zauważyła Asia, jedna z wolontariuszek, naładowane zostały „duchowe akumulatory”, by potem iść i nieść to, czym obdarowuje nas Jezusa, miłość i wiarę.

- Nie ma dobrej ewangelizacji bez modlitwy, dlatego przedpołudniowy czas to wspólne błaganie o światło Ducha Świętego, siłę i odwagę dla nas oraz dobre owoce wspólnego działania – podkreślała wolontariuszka Asia.

Po Mszy św. z obrzędem posłania i błogosławieństwem ewangelizatorów, która zakończyła przedpołudniowy czas modlitwy młodzi ewangelizatorzy zostali posłani w rożne miejsca miasta, by tam poprzez rozmowy, śpiew i scenki ewangeliczne głosić mieszkańcom i turystom prawdę o Bożej Miłości.

Reklama

Zdaniem Piotra Bieleckiego z krakowskiej wspólnoty „Gaudete”, owoce sandomierskiego działania będzie można zobaczyć dopiero po jakimś czasie.

- Pewnie wielu owoców nawet nie zobaczymy lub ich nie dostrzeżemy. Jestem pewien, że Bóg działa na swój sposób, którego naszymi miarami trudno uchwycić. Myślę, że odbiór tej ewangelizacji jest bardzo pozytywny, oczywiście, że zdarzają się i jakieś może uszczypliwości ze strony tych, którzy do końca nie rozumieją naszego działania, ale to jest wpisane w trud głoszenia Ewangelii. Ważne, aby dla każdego mieć serce, dobre słowo i Bożą miłość – podkreślił członek wspólnoty „Gaudete”.

Po południu na Rynku odbyła się modlitwa do Miłosierdzia Bożego. Uzupełniały ją tańce uwielbienia. Zwieńczeniem popołudniowego cyklu ewangelizacyjnego był wieczór uwielbienia w katedrze, gdzie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem prowadzona była także modlitwa wstawiennicza.

Wieczorem na Rynku Starego Miasta dużym zainteresowaniem ciszył się spektakl o biblijnym Hiobie pt. „Cierpiący - Sprawiedliwy” w wykonaniu Teatru Św. Jana Pawła II.

Na zakończenie dnia odbyły się: seans „kina nocnego”, konferencja oraz przyjęcie Jezusa, jako Zbawiciela i Pana.

2017-07-30 09:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Nitkiewicz: zmarli uczą nas właściwego podejścia do śmierci

[ TEMATY ]

biskup

bp Krzysztof Nitkiewicz

zmarli

Bożena Sztajner/Niedziela

Nasi zmarli nauczyciele wiary uczą nas właściwego podejścia do śmierci – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 2 listopada br. w Sandomierzu. W bazylice katedralnej sparowana była wieczorna Msza św. za dusze zmarłych biskupów i kapłanów diecezji sandomierskiej.

Podczas homilii biskup sandomierski mówił, że śmierć jest elementem wpisany w życie człowieka, do którego należy się właściwie przygotować, bo jest spotkaniem z Bogiem.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

76. sesja ZO ONZ

2021-09-21 17:49

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

Nowy Jork

prezydent.pl

W Nowym Jorku rozpoczęła się 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w której bierze udział Prezydent Andrzej Duda. Polski przywódca wystąpi po godz. 18 czasu lokalnego (po północy z wtorku na środę czasu polskiego).

W sesji ZO zapowiedziało osobisty udział ponad 100 szefów państw i rządów z różnych krajów. Będzie ona poświęcona głównie bezpieczeństwu, w tym sytuacji w Afganistanie, pandemii koronawirusa oraz zmianom klimatycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję