Reklama

Niedziela Częstochowska

Spotkanie z „Niedzielą” w parafii pw. Św. Brata Alberta w Częstochowie

[ TEMATY ]

Niedziela

ARCHIWUM KS. SŁAWOMIRA WOJTYSKA

,„Z „Niedzielą” w Rok Wiary”- pod takim hasłem odbyło się 21 października spotkanie reakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” z parafią pw. Św. Brata Alberta w Częstochowie, w dzielnicy Kiedrzyn.


W ramach spotkania podczas wszystkich Mszy św. okolicznościową homilię wygłosił ks. Mariusz Fukacz zastępca redaktora naczelnego „Niedzieli”. Wierni po każdej Mszy św. mogli również zapoznać się i nabyć publikacje „Niedzieli”, szczególnie przygotowane na Rok Wiary.


Reklama

Spotkanie z „Niedzielą” było również okazją do podziękowania za pontyfikat bł. Jana Pawła II oraz za zaangażowanie wspólnoty parafialnej w promocję ewangelizacji przez media i dzieł „Niedzieli”.


W homilii ks. Mariusz Fukacz przypomniał, że trwający w Kościele Rok Wiary jest „czasem pogłębienia naszej więzi z Chrystusem”- Jako chrześcijanin muszę odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest dla mnie wiara i jakie miejsce w moim życiu zajmuje Jezus- mówił ks. Frukacz.


Redaktor „Niedzieli” nawiązał do obchodów Tygodnia Misyjnego i wskazał na rolę mediów katolickich w ewangelizacji i misji Kościoła- „Niedziela” jako tygodnik katolicki uczestniczy w realizacji nakazu misyjnego Chrystusa, by iść na cały świat i głosić Ewangelię. „Niedziela” idzie do was, do waszych rodzin z dobrym słowem prawdy, miłości i sprawiedliwości. Czasem jest to bardzo trudne słowo prawdy, a nie słowo sensacji, czy też słowo taniej popularności- mówił ks. Frukacz.


Reklama

Nawiązując do liturgii słowa ks. Redaktor przypomniał, że „wielkość człowieka buduje się przez służbę wobec innych”- Dzisiejsza Ewangelia należy do Ewangelii niewygodnych, będących w konfrontacji z logiką tego świata, który docenia tych, którzy potrafią przepychać się łokciami, mają władzę i nie zważając na godność innych zmierzają do własnego celu- podkreślił Kaznodzieja.


Ks. Mariusz Frukacz wskazał również na przykład bł. Jana Pawła II „jako człowieka wielkiej służby wobec drugiego człowieka”- To był człowiek pokory i służby, i dlatego wielki- mówił ks. Frukacz.

- Spotkanie z „Niedzielą” w naszej parafii ma ważny wymiar duszpasterski. Dobra prasa katolicka powinna znaleźć się w naszych rodzinach. „Niedziela” to taki przewodnik na Rok Wiary. Cieszę się, że nasze rodziny zainteresowały się także „Moim Pismem Tęcza”. To bardzo ważne, by dzieci w naszych rodzinach miały kontakt z dobrą prasą katolicką- powiedział „Niedzieli” ks. kan. Sławomir Wojtysek proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta.

Podczas spotkania z parafią ks. Mariusz Frukacz, w imieniu redaktora naczelnego „Niedzieli” ks. inf. Ireneusza Skubisia przekazał Medal „Mater Verdi” dla Księdza Proboszcza i wspólnoty parafialnej za promocję ewangelizacji przez media i dzieł „Niedzieli”.

2012-10-22 09:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portal Niedzieli w pierwszej trójce katolickich serwisów internetowych

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. portal Tygodnika Katolickiego „Niedziela” zanotował 1,68 mln odsłon, co plasuje go na trzecim miejscu pod względem liczby odsłon wśród katolickich portali

Portal niedziela.pl pomimo mniejszej liczby użytkowników wyprzedził w zestawieniu odsłon takie serwisy jak: wiara.pl, opoka.org, Stacja7 czy Aleteia, lepsze wyniki osiągnęły tylko serwis Gościa Niedzielnego oraz Deon.pl

CZYTAJ DALEJ

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

2021-09-22 15:06

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT.

Prawnicy Ordo Iuris reprezentują w tym postępowaniu oskarżycieli posiłkowych – byłą radną Annę Kołakowską oraz pedagoga i muzyka dr. Andrzeja Kołakowskiego. Zdaniem Instytutu, ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna - podlegają one odpowiedzialności karnej. W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, także z poszanowaniem wolności wyznania. Z uwagi na pojawiających się naśladowców, kolejne akty profanacji czy inne przejawy dyskryminacji oraz szydzenia z katolików, podjęcie adekwatnej reakcji karnej jest niezbędne.

CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami

2021-09-24 19:18

[ TEMATY ]

Francja

biskupi

papież Franciszek

Vatican News

Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina.

Jak zwykle, spotkanie z Papieżem miało charakter rozmowy. Tym razem trwała ona dwie i pół godziny. Jednym z głównych tematów było niedawne motu proprio, którym Franciszek ograniczył możliwość sprawowania Eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Papież wyjaśnił francuskim biskupom motywy swej decyzji. Zapewnił, że chodzi mu jedynie o jedność Kościoła. W rozmowie z biskupami Franciszek okazał się o wiele mniej rygorystyczny niż ogłoszony przez niego dokument. Zgodził się na przykład, by w archidiecezji paryskiej w tej samej parafii ten sam proboszcz sprawował liturgie zarówno według dawnego rytu, jak i nowego – powiedział bp Jachiet, dodając, że Papież zdaje się w tej sprawie na biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję