Reklama

Konkursy

Regulamin konkursu „List w Roku Wiary. Przekazujemy Ewangelię"

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU OGŁOSZONEGO PRZEZ TYGODNIK KATOLICKI „NIEDZIELA” „LIST W ROKU WIARY. PRZEKAZUJMY EWANGELIĘ”1. Organizatorem Konkursu jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”.


2. W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy Czytelnicy „Niedzieli”; wyklucza się udział pracowników Redakcji oraz członków ich rodzin.


3. Oceny nadsyłanych prac dokonuje jury powołane przez organizatorów Konkursu.


4. Jury Konkursu przyzna następujące nagrody:


I nagroda: PIELGRZYMKA DO RZYMU

Dwa wyróżnienia: statua bł. Jana Pawła II


5. Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2013 r.; decyduje data stempla pocztowego.


6. Nazwiska laureatów zostaną podane na łamach „Niedzieli” oraz na stronie internetowej: www.niedziela.pl do końca marca 2013 r.


7. Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu pisemnie.


8. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego spotkania 18 maja 2013 r. (sobota) w Auli Tygodnika „Niedziela” w Częstochowie, ul. 3 Maja 12


9. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach „Niedzieli” (we fragmentach), a w całości na stronie internetowej www.niedziela.pl

Laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagród.


10. W przypadku autorów niepełnoletnich należy dołączyć w kopercie pisemną zgodę opiekuna prawnego na udział autora w Konkursie.


11. W Konkursie udział mogą brać wyłącznie prace nigdzie dotąd niepublikowane i nienagrodzone.


12. Uczestnik Konkursu przez nadesłanie pracy wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie tej pracy do celów promocyjnych, wydawniczych i innych zgodnych z działalnością Organizatora.


13. Do każdej pracy, włożonej do koperty opatrzonej hasłem lub pseudonimem, powinna być dołączona druga zamknięta koperta z tym samym hasłem lub pseudonimem, wewnątrz której będą następujące dane: imię i nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym, telefon, ewentualnie e-mail, krótka nota biograficzna (wykształcenie, zawód, osiągnięcia). Do drugiej koperty z danymi osobowymi powinna być dołączona płyta CD z zapisanym elektronicznie tekstem pracy konkursowej.

Reklama


14. Praca musi być przygotowana w edytorze tekstowym.


15. Do Konkursu będą przyjmowane tylko prace wydrukowane i podpisane.


16. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów.


17. Nadesłanie pracy na Konkurs równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu Konkursu.


20. Prace należy nadsyłać pod adresem:

Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa

z dopiskiem: KONKURS

2012-10-22 16:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Palma Wielkanocna – 2017

Hala sportowo-widowiskowa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach 4 kwietnia zapachniała świętami. Ustrojona konkursowymi palmami, stoiskami z wypiekami świątecznymi przygotowanymi przez koła gospodyń z terenu gminy, wypełniana licznymi gośćmi i uczniami szkół, wytworzyła nastrój świąt wielkanocnych

Po raz dziesiąty organizowany jest w naszej szkole dla przedszkoli, szkół podstawowych i świetlic z terenu naszej gminy i miasta konkurs „Palma Wielkanocna 2017”. Uczestniczymy w święcie tradycji i sztuki ludowej, podziwiając wytwory naszych mieszkańców – powiedziała na powitanie dyrektor szkoły Agata Adamska. – Spotykamy się na konkursie Palma Wielkanocna, którego celem jest zachowanie tradycji i ludowego dziedzictwa kulturowego.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Watykan: amerykański augustianin prefektem Dykasterii ds. Biskupów

2023-01-30 15:46

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację przedstawioną, ze względu na osiągnięty limit wieku (78 lat), przez kard. Marca Ouelleta z urzędu prefekta Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Jego następcą mianował biskupa Roberta Francisa Prevosta, dotychczasowego biskupa Chiclayo w Peru, nadając mu jednocześnie tytuł arcybiskupa. Obejmie on urząd 12 kwietnia 2023 r. – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Robert Francis Prevost urodził się w Chicago w USA 14 września 1955 roku. W 1973 roku ukończył niższe seminarium Zakonu Świętego Augustyna. Uzyskał licencjat z matematyki na Villanova University w 1977 r. Wstąpił do augustianów 1 września 1977 r., pierwsze śluby zakonne złożył 2 września 1978 r., a śluby wieczyste 29 sierpnia 1981 r. W następnym roku uzyskał tytuł magistra teologii w Catholic Theological Union w Chicago.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję