Reklama

Kultura

Rozpoczyna się Festival Chrześcijańskie Granie 2012

Przegląd piosenki chrześcijańskiej, przyznanie nagród Złote Krążki oraz występy uznanych grup i solistów – złożą się na Festival Chrześcijańskie Granie 2012, który odbędzie się od 9 do 11 oraz 25 listopada w ośrodku „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach.

9 i 10 listopada w „Dobrym Miejscu” przy ul. Dewajtis 3 na warszawskich Bielanach będzie się odbywał Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej. Do udziału w nim zaproszono zespoły muzyczne z całej Polski (w składzie co najmniej 5-osobowym), działające w szkołach, placówkach kultury czy parafiach. Uczestnicy będą mogli występować w dwóch kategoriach: zespoły muzyczne/schole lub chóry. Teksty piosenek winny być związane z wartościami chrześcijańskimi i zgodne z katolicką nauką społeczną.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom przeglądu odbędzie się podczas koncertu finałowego na bożonarodzeniowym kiermaszu, 15 grudnia w "Dobrym Miejscu" (ul. Dewajtis 3) w Warszawie.

10 listopada o godz. 18.00 rozpocznie się gala Złote Krążki 2012, czyli uroczystość przyznania nagród dla przedstawicieli muzyki chrześcijańskiej. Złoty Krążek za debiut roku 2012 otrzyma zespół STRONA B. Nagrodę za Płytę roku 2011 otrzyma Arkadio. Z kolei Złotym Krążkiem za najlepiej sprzedającą się płytę w sklepie Chrześcijańskie Granie zostanie uhonorowany zespół LOVE STORY. Nagrodę specjalną od magazynu muzycznego i portalu "Gospel Box" otrzyma Mate.O.

Dzień później, 11 listopada w godz. 17-21 w "Dobrym Miejscu" trwać będzie Niedziela Uwielbienia. Jej głównym wydarzeniem będzie pokaz filmu pt. "Ja jestem" na temat fenomenu cudów eucharystycznych, dokonujących się na całym świecie, także w Polsce. Po projekcji będzie można wysłuchać świadectwa reżysera obrazu, Macieja Bodasińskiego. O godz. 19 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego (wejście A) odbędzie się Eucharystia z modlitwą uwielbienia. Podczas Mszy św. zostaną zebrane ofiary pieniężne na wsparcie Radia Warszawa.

Reklama

Podsumowaniem festiwalu będzie koncert Antoniny Krzysztoń. Słynna piosenkarka zagra 25 listopada od godz. 18 w "Dobrym Miejscu" przy ul. Dewajtis 3. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz katolickiego Radia Warszawa - rozgłośnia od lat promuje muzykę chrześcijańską poprzez utwory i audycje emitowane na antenie.

"Po występie zapraszamy na spotkanie, na którym będzie można porozmawiać z Antoniną Krzysztoń, ks. Grzegorzem Walkiewiczem – dyrektorem Radia Warszawa, wziąć udział w charytatywnej aukcji gadżetów oraz napić się herbaty i zjeść pyszne ciasta" – informują organizatorzy koncertu.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu na stronie: festival.chrzescijanskiegranie.pl

Patronami medialnymi Festivalu Chrześcijańskie Granie 2012 są: Radio Warszawa, Katolicka Agencja Informacyjna, Muzyczne Dary, Gość Niedzielny, Niedziela, Gospel Box, Wielka Wola, Tolle.pl, Soli Deo, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Fronda.pl, Niezalezna.pl, Deon.pl, Opoka.org.pl Bosko.p, Uważam Rze.

2012-11-08 13:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: XIX Święto Muzyki

W dniach 18-26 listopada odbędzie się 19. edycja Święta Muzyki. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiona Bolesława Lament

Niedziela podlaska 1/2017, str. 7

[ TEMATY ]

bł. Bolesława Lament

Al. Bartosz Ojdana

Bł. Bolesława Lament – obraz z zasobów Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie

Bł. Bolesława Lament – obraz z zasobów Muzeum Diecezjalnego w Drohiczynie

W pamiętnym dla diecezji drohiczyńskiej dniu – 5 czerwca 1991 r. została beatyfikowana Bolesława Lament. W liturgii czcimy ją w rocznicę śmierci 29 stycznia

Nie tylko czas oraz miejsce beatyfikacji bł. Bolesławy Lament (właśnie wtedy św. Jan Paweł II utworzył naszą diecezję) i nie tylko fakt, że pracują wśród nas jej córki duchowe ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, wiążą tę świetlaną postać z Kościołem drohiczyńskim – za życia i po śmierci, gdy jej ciało złożono już w trumnie, przemierzała także nadbużańską ziemię.

CZYTAJ DALEJ

Bądź radosny, jest Bosko!

2023-01-29 18:23

Homilię wygłosił ks. Michał Piechota

31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, a zarazem jedno z dwóch najważniejszych świąt salezjańskich. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w uroczystości, parafia św. Michała Archanioła na Ołbinie obchodzi ją już dzisiaj.

Eucharystii dla dzieci przewodniczył ks. Michał Piechota, salezjanin. W homilii przypomniał historię życia i powołania założyciela salezjanów. Jan Bosko urodził się w 1815 r. w biednej rodzinie, na terenie północnych Włoch, w małej wiosce niedaleko Turynu. – Od samego początku jako dziecko wykazywał pewne cechy, które go wyróżniały spośród innych: dobroć, wrażliwość na drugiego człowieka, chęć przyprowadzania innych do Pana Boga. Był bardzo dobrym organizatorem, zdolnym dzieckiem, próbował czegoś uczyć swoich kolegów, zachęcał do wspólnej zabawy, chciał być pozytywnym przykładem i wzorem dla innych – tłumaczył ks. Michał.
Kiedy Jan dorósł, usłyszał w sercu wołanie Pana Boga, by pójść do seminarium. Wstąpił do seminarium diecezjalnego a kiedy je ukończył, zaczął się zastanawiać co do swojej przyszłej pracy. Dostawał różne propozycje, ale odkrywając w sobie wrażliwość na biednych, słabych i pokrzywdzonych skierował swoje działania do chłopców odrzuconych przez społeczeństwo turyńskie. Byli to chłopcy pochodzący z biednych rodzin, którzy pracowali na swoje utrzymanie, ale byli oszukiwani przez swoich pracodawców. Ci chłopcy, gdy próbowali wyegzekwować to, co im się należało, byli traktowani jako młodociani przestępcy. Nieraz też bieda zmuszała ich do kradzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję