Reklama

Polska

Kard. Nycz uczestniczył w obradach Papieskiej Rady Kultury

Kard. Kazimierz Nycz uczestniczył w Rzymie w posiedzeniu plenarnym Papieskiej Rady Kultury. Tematem obrad była “Przyszłość ludzkości. Nowe wyzwania w antropologii”. Uczestnicy sesji plenarnej w sobotę 18 listopada zostali przyjęci przez papieża Franciszka na audiencji a obrady podsumował stojący na czele rady kard. Gianfranco Ravasi.

[ TEMATY ]

kard. Kazimierz Nycz

http://archidiecezja.warszawa.pl

Kard. Nycz jest członkiem trzech watykańskich kongregacji. Od 2014 roku jest członkiem Papieskiej Rady Kultury, a od 2010 r. Kongregacji: ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz ds. Duchowieństwa.

Podczas pobytu w Rzymie metropolita warszawski przewodniczył modlitwie Wspólnoty Sant’Egidio w bazylice Santa Maria in Trastevere. Zwrócił uwagę na więzy przyjaźni między Warszawą a tą bazyliką, która była świątynią tytularną kardynałów: Wyszyńskiego i Glempa. Powiedział m.in., że “Sant’Egidio w Polsce uczy miłości do ubogich”.

Kard. Nycz spotkał się także z księżmi Archidiecezji Warszawskiej studiującymi w Rzymie.

2017-11-18 14:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz do kapłanów: Bóg posyła nas, byśmy służyli całym swoim życiem

[ TEMATY ]

kard. Kazimierz Nycz

Artur Stelmasiak

Bóg posyła nas, by służyć nie tylko wtedy, gdy stajemy przy ołtarzu, na ambonie, w katechezie, ale całym swoim życiem, nie podzielonym na życie powołane i życie prywatne – podkreślił kard. Kazimierz Nycz w archikatedrze warszawskiej podczas Mszy św. Krzyżma. W trakcie Eucharystii księża odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie. Poświęcono także oleje chorych i krzyżma, które przez cały rok służą przy udzielaniu sakramentów, święceń kapłańskich, konsekracji kościołów oraz namaszczenia chorych.

W homilii metropolita warszawski przypomniał, że Wielki Czwartek jest dniem dziękczynienia Bogu za ustanowienie Eucharystii i ustanowienie kapłaństwa. Zaznaczył, że tych dwóch dziękczynień nie można rozdzielać. – Te sakramenty nie tylko zostały ustanowione w ten sam wieczór, ale też są one ze sobą bardzo istotnie związane – tłumaczył kardynał.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Prezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję