Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków: Kongres Wartości Życia Osób z Niepełnosprawnościami

Bawer Aondo-Akaa (32 lata) to syn Nigeryjczyka i Polki. W dzieciństwie przeszedł bakteryjne zapalenie opon mózgowych, jest sprawny intelektualnie, choć ma problemy z mową i poruszaniem się. Mąż Grażyny, doktor teologii (temat pracy obronionej na UPJPII: „Realizacja naturalnej i nadprzyrodzonej misji osób niepełnosprawnych w Kościele i społeczeństwie”), polityk Prawicy dla Rzeczpospolitej i wolontariusz Fundacji Pro - Prawo do Życia.

[ TEMATY ]

Kraków

Za działalność społeczną, ale też za życiowy optymizm, został uhonorowany nagrodą publiczności konkursu „Człowiek bez barier 2016”. Po raz drugi organizuje w Krakowie Kongres Wartości Życia Osób z Niepełnosprawnościami.

Dla środowiska osób, które zmagają się z niepełnosprawnością fizyczną, jest niemal celebrytą. Ale i ludzie zdrowi inspirują się jego postawą, czerpią siłę psychiczną i duchową. Swoim życiem pokazuje, jak wiele można dokonać, pomimo przeszkód. „Prawa stanowione osoby z niepełnosprawnością w nauczaniu Kościoła Katolickiego” to referat, jaki dr Bawer Aondo-Akaa wygłosi podczas kongresu, który patronatem medialnym objęła także „Niedziela”.

[zdjecie id="67691"][/zdjecie]

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 2 grudnia, w godz. 9-20, w siedzibie UPJPII w Krakowie, przy ul. Franciszkańskiej 1. Jak informuje główny organizator, wśród prelegentów znajdą się zarówno naukowcy, jak i politycy czy działacze społeczni, m.in. prof. Janina Wyczesany, prof. Bogdan Chazan, dr Joanna Banasiuk (Ordo Iuris), dr Danuta Piekarz, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (CitizenGO Polska), europoseł Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej). Będą obecni także artyści, jak choćby przedstawiciele Teatru Exit. Podczas kongresu zaprezentują etiudę filmową „Hiob” oraz teledysk do utworu „Wołanie uciśnionych”, przygotowany z udziałem osób z niepełnosprawnościami. Z kolei w debacie na temat systemu wsparcia takich osób wezmą udział politycy.

Reklama

Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie, Fotoklubu Trzebińskiej Kinematografii przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini i pracowni fotograficznej prowadzonej przez Karola Mroziewskiego.

Wśród współorganizatorów wydarzenia są: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, CitizenGO Polska, Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, Fundacja Pro - Prawo do Życia, Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Prawica Rzeczypospolitej, Narodowa Organizacja Kobiet oraz Fundacja „Jeden z Nas”.

2017-11-22 07:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Świętego Franciszka 2019

[ TEMATY ]

Kościół

duszpasterstwo

Kraków

wystawa

Uzbekistan

Zapraszamy na ósmy z kolei Dzień Świętego Franciszka, który odbędzie się 6 października 2019 r. w Krakowie na Placu Franciszkańskim przy ul. Franciszkańskiej 4. Hasłem tegorocznego Dnia św. Franciszka jest „Kościół w Uzbekistanie”.

Dzień św. Franciszka z Asyżu co roku przyciąga mieszkańców Krakowa i okolic. Jest to okazja do świętowania imienin założyciela i patrona zakonu franciszkańskiego - św. Franciszka z Asyżu, znanego z miłości do ludzi i całego stworzonego świata. Dlatego też spotkanie odbywa się w atmosferze radości i braterstwa.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego pokora jest taka ważna?

Niedziela Ogólnopolska 24/2020, str. VII

Adobe.Stock.pl

Pytanie czytelnika:
Bardzo często nie umiem pogodzić się z tym, że ktoś źle mnie ocenia. Trudno mi jest też przyjąć wolę drugiego człowieka.
Dlaczego bycie pokornym jest takie trudne?

CZYTAJ DALEJ

Recepta na trudną miłość

2023-01-29 23:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jacek Pulikowski

Szkoła Nazaretu

Maciej Orman/Niedziela

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

– Jedynym źródłem szczęścia na ziemi jest relacja miłości – powiedział dr Jacek Pulikowski, od wielu lat zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin i poradnictwo rodzinne. 29 stycznia w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie, w ramach Szkoły Nazaretu wygłosił konferencję nt. „Jak wyjść z kryzysu i wygrać trudne małżeństwo?”.

Dr Pulikowski przestrzegał mężczyzn przed podporządkowaniem życia „działaniom, firmom, jakimkolwiek sukcesom”. – Jest jedno źródło szczęścia: relacja między istotą obdarzoną wymiarem duchowym a drugą istotą obdarzoną wymiarem duchowym – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję