Reklama

Aspekty

Świebodzin: mijają dwa lata od poświęcenia figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

[ TEMATY ]

Świebodzin

Chrystus Król

BOŻENA SZTAJNER

W tym roku mijają dwa lata od poświęcenia stojącej na świebodzińskim wzgórzu figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a także cztery lata od ustanowienia sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Szacuje się, że dotychczas na świebodzińskie wzgórze przybyło już ponad 300 tys. osób. Bp Stefan Regmunt zaprasza diecezjan na uroczystości, które odbędą się 25 listopada.

W zaproszeniu bp Regmunt przypomina, że figura została wzniesiona w celu oddania czci Jezusowi Chrystusowi. – Ustawienie jej w miejscu skrzyżowania głównych szlaków komunikacyjnych wiodących z zachodu na wschód i z północy na południe naszego kraju przyczyniło się do ożywienia kultu Chrystusa Króla Wszechświata – napisał biskup w zaproszeniu, które zostało odczytane w kościołach całej diecezji. – Nie tylko mieszkańcy Świebodzina, ale także całej Polski, a nawet Europy, z wielkim zainteresowaniem przybywają na to miejsce. Docierają do Świebodzina nie tylko powodowani pragnieniem zobaczenia wielkiego monumentu, ale także z pobudek religijnych, aby modlić się na tym miejscu – dodaje.

Reklama

Szacuje się, że dotychczas na świebodzińskie wzgórze przybyło już ponad 300 tys. osób. Wśród nich są nie tylko Polacy, ale także m.in. Rosjanie, Niemcy, Węgrzy, Włosi, Francuzi, a także pielgrzymi z innych kontynentów, m.in. Japończycy, Brazylijczycy, Amerykanie ze Stanów Zjednoczonych.

– Obecnie w okolicy figury powstaje dom pielgrzyma, aby zatrzymujący się tam pielgrzymi mogli odpocząć i otrzymać odpowiednie informacje na temat samego monumentu i sanktuarium Miłosierdzia Bożego – czytamy w zaproszeniu.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zostało ustanowione 22 listopada 2008 r. - Jak wiemy, z woli Chrystusa prawda o Bożym miłosierdziu docierała do współczesnego świata przez posługę wielu osób. Wśród nich są: św. s. Faustyna Kowalska, bł. ks. Michał Sopoćko i bł. Jan Paweł II. Stali się oni narzędziami Jezusa dla przekazywania tej wielkiej tajemnicy Bożej, która ma przyczynić się do zjednoczenia świata i uczynienia go królestwem Chrystusa. Wyciągnięte dłonie Zbawiciela, Króla Wszechświata przypominają słowa Chrystusa: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" – pisze bp Regmunt.

Zbliżająca się Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ma być okazją do przypomnienia diecezjanom o sanktuarium Miłosierdzia Bożego i o figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. – Z całego serca zapraszam przedstawicieli z wszystkich parafii na uroczystości rocznicowe do Świebodzina. W niedzielę 25 listopada br. o godz. 10.30 z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja, która uda się pod figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tam będziemy uczestniczyć w dziękczynnej Mszy św. Pamiętając, że trwa Rok Wiary ogłoszony przez Benedykta XVI, będziemy prosić o głęboką i żywą wiarę i o Boże miłosierdzie dla nas, naszej Ojczyzny i całego świata – zaprasza biskup i dodaje: – Polecać też będziemy nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Gościkowie-Paradyżu, którego patronem jest Chrystus Król. Modlić się będziemy o liczne powołania i za wszystkich diecezjan.

2012-11-12 14:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla każdego znajdzie się miejsce

„Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród...”. Trzy lata temu, w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję