Reklama

Niedziela Małopolska

Przygotujmy się do Świat przez coraz większą miłość

- Chodzi o to, by wszędzie tam, gdzie się znajdziemy w ciągu tych 7 dni dzielących nas od świąt, była nasza wielka dobroć, pochylenie się zwłaszcza nad tymi, którzy potrzebują naszej miłości i naszego wsparcia oraz przygotowanie swojego wnętrza, by móc radośnie śpiewać z aniołami betlejemskimi: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Bożego upodobania" - mówił abp Marek Jędraszewski składając krakowianom życzenia. Wziął też udział w wigilii dla osób potrzebujących i bezdomnych.

[ TEMATY ]

Kraków

życzenia

Boże Narodzenie

abp Marek Jędraszewski

Adam Bujak/Archidiecezja Krakowska

Uroczyste życzenia metropolita krakowski złożył mieszkańcom i turystom w niedzielne południe na Rynku Głównym. Wyraził wtedy nadzieję, że ten ostatni tydzień Adwentu upłynie wszystkim jako piękne przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia.

- To są święta wielkiej miłości Boga, który tak ukochał świat, że zesłał swojego Syna, który narodził się w Betlejem i stał się jednym z nas. Życzę wszystkim, żeby ten ostatni tydzień adwentowy był pięknym czasem przygotowania się do świąt, poprzez coraz większą miłość okazywaną sobie nawzajem. Ale chodzi również o to, by wszędzie tam, gdzie się znajdziemy w ciągu tych 7 dni dzielących nas od świąt, była nasza wielka dobroć, pochylenie się zwłaszcza nad tymi, którzy potrzebują naszej miłości i naszego wsparcia oraz przygotowanie swojego wnętrza, by móc radośnie śpiewać z aniołami betlejemskimi: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Bożego upodobania" - mówił.

W tej wyjątkowej chwili krakowianom towarzyszył również kard. Stanisław Dziwisz i przedstawiciele władz miasta. - To wyjątkowy okres, w którym potrzebujemy ciepła i spokoju tak, byśmy mogli te święta spędzić w miłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Życzę państwu także tego, aby rok, który się zbliża był lepszy niż obecny - mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Reklama

Następnie metropolita krakowski poświęcił opłatki i łamał się nimi z uczestnikami wydarzenia. Wielu krakowian chciało też osobiście złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne swojemu pasterzowi.

Tuż po tym abp Marek Jędraszewski odwiedził osoby potrzebujące i bezdomne, które na Rynku Głównym zgromadziły się na XXI Wigilii Jana Kościuszki. Arcybiskup święcił tam opłatki, składał życzenia bożonarodzeniowe i osobiście włączył się w wydawanie wigilijnych posiłków.

- To, że dobro jest przekazywane od człowieka dla człowieka sprawia, że doświadczamy tu szczególnej dobroci. Dla mnie to było przejmujące, że mogłem w tym momencie nakładać na miseczki coś do zjedzenia. Kiedy patrzy się prosto w oczy osób potrzebujących, widzi ich radość i czuje wielką wdzięczność, to jakże Boga nie chwalić za to wielkie dobro? - powiedział metropolita krakowski.

Świąteczne składanie życzeń na Rynku Głównym to już krakowska tradycja, podobnie jak Wigilia Jana Kościuszki. Podczas niej potrzebujący otrzymują ciepłe posiłki, a do ich dyspozycji jest bezpłatna opieka medyczna w specjalnym Szpitalu Polowym. Pierwsze takie wigilijne spotkanie odbyło się w 1996 roku. Rozdano wtedy około 5 tysięcy posiłków. Podczas ubiegłorocznej edycji liczba ta wzrosła do ponad 50 tysięcy porcji.

2017-12-17 15:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromna wdzięczność dla inicjatorów

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

- Wyrażamy wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia od momentu poczęcia do chwili naturalnej śmierci - mówił abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski podczas Mszy w sanktuarium na Białych Morzach odniósł się do dzisiejszego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który większością głosów uznał, że aborcja dzieci nienarodzonych podejrzewanych o poważną chorobę lub niepełnosprawność jest niezgodna z konstytucją.

Na początku Mszy św. abp Jędraszewski przywołał dzisiejsze orzeczenie Polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który większością głosów uznał, że aborcja dzieci nienarodzonych podejrzewanych o poważną chorobę lub niepełnosprawność jest niezgodna z konstytucją.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję