Reklama

Polska

Ks. dr Henryk Ciereszko – biskupem pomocniczym archidiecezji białostockiej

[ TEMATY ]

biskup

Białystok

BOŻENA SZTAJNER

Ks. dr Henryk Ciereszko, 57-letni wykładowca religiologii i teologii fundamentalnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku, został dziś mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczym archidiecezji białostockiej.

Nowy biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej urodził się 9 września 1955 r. w Hermanówce, święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1981 roku.

Jest autorem biografii bł. ks. Michała Sopoćki, był też wicepostulatorem jego procesu beatyfikacyjnego. W monografii, jaka ukazała się nakładem wydawnictwa WAM, na podstawie obszernego materiału źródłowego przedstawił osobistą świętość i niezwykłą gorliwość naukową i duszpasterską ks. Sopoćki, zmierzającą głównie do zgłębiania i popularyzowania kultu Miłosierdzia Bożego. Odsłonił także kulisy historii wprowadzania w życie Kościoła nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

Reklama

Od 2011 r. biskup-nominat jest członkiem zwyczajnym Międzynarodowej Akademii Miłosierdzia powołanej przez kard. Stanisława Dziwisza przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Wraz z tym gremium prowadzi badania teologiczne w dziedzinie teologii Miłosierdzia.

Do tej pory ks. prałat Ciereszko był m.in. diecezjalnym ojcem duchownym kapłanów a wcześniej białostockich seminarzystów. Pracował także jako promotor sprawiedliwości w Sądzie Metropolitalnym w Białymstoku.

2012-11-17 19:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg czyni biskupów odpowiedzialnymi za Kościół

[ TEMATY ]

biskup

Bożena Sztajner

"Trudna jest misja, do której Bóg powołuje biskupów. Czyni ich odpowiedzialnymi za cały Kościół. Jako następcy apostołów, mają pilnować ustanowionego przez Chrystusa ładu i porządku. To zadanie zleca dziś Bóg waszemu Rudolfowi" - mówił bp Andrzej Czaja w homilii podczas uroczystości konsekracyjnych nowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Rudolfa Pierskały.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Przezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję