Reklama

XIII Festiwal polskiej piosenki religijnej

Niedziela w Chicago 41/2004

Sal Solo - gwiazda Festiwalu

Sal Solo - gwiazda Festiwalu

„Festiwal Piosenki Religijnej w Chicago to próba głoszenia Ewangelii przekazywanej na różne sposoby do wszystkich, zwłaszcza do ludzi młodych.
To nie tylko popularyzacja piosenki religijnej, ale przede wszystkim ewangelizacja u progu tysiąclecia - szukanie tego, co jednoczy wszystkich ludzi w jedną wielką Rodzinę. To okazja do przybliżenia i promocji kultury chrześcijańskiej w całym swym bogactwie i różnorodności”.
Bp Tomasz J. Paprocki - biskup pomocniczy Chicago

Październik nacechowany jest maryjnością. To miesiąc modlitwy różańcowej, która jest najskuteczniejszą bronią w walce z demonem zła we współczesnym świecie. Październik to również miesiąc, w którym ostatnią niedzielę od 13 lat odbywa się w Wietrznym Miście Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej. Inicjatorką Festiwalu jest Cecylia Jabłońska, której od wielu lat pomagają oddani tej sprawie ludzie dobrej woli i przyjaciele. Co roku duchowy patronat nad Festiwalem sprawuje polonijna parafia archidiecezji chicagowskiej, których tutaj jest bardzo wiele. W Festiwalu uczestniczą znane zespoły i wykonawcy muzyki chrześcijańskiej, m.in. „Ekumenia”, Darek Malejonek, Joszko Broda, Antonina Krzysztoń, Sal Solo.
Cel Festiwalu oddają doskonale wyżej zapisane słowa bp. Tomasza Paprockiego. Zadaniem tej imprezy jest ożywianie życia religijnego naszych parafii (setki dzieci i młodzieży śpiewających w zespołach) i budowanie wspólnoty. Festiwal z pewnością odpowiada temu zapotrzebowaniu wiernych, o czym świadczy pełna sala publiczności w Centrum Kopernikowskim.
Początkowo niektórzy z niedowierzaniem patrzyli na Festiwal. Słychać było słowa: „To się nie uda, to dziś jest nie na topie”. A tymczasem Festiwal ze zwykłej sali przykościelnej przeniósł się na „salony” Chicago. Zatem „Bogu dziękujcie i ducha nie gaście”. Z każdym rokiem Festiwal staje się coraz bardziej profesjonalny i nie mamy się czego wstydzić. Jest to zasługa organizatorów i cudownej publiczności, która nie tylko słucha piosenek, ale również wraz z wykonawcami modli się przez śpiew. Jeżeli nie wierzysz, to przyjdź na zbliżający się Festiwal.
Św. Augustyn powiedział: „Życiem kochającego jest śpiewanie”. Niech nasze codzienne życie będzie śpiewem ku chwale Boga. Kto śpiewa, jest szczęśliwy, kto uczestniczy w Festiwalu, jest „szczęściarzem”. Czy chcecie być szczęściarzami? My tak, dlatego wybieramy się na XIII Festiwal Polskiej Piosenki Religijnej w Chicago. Mamy nadzieję, że się spotkamy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka

2021-07-26 18:31

[ TEMATY ]

głód

papież Franciszek

prawa człowieka

Grzegorz Gałązka

Głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka – napisał papież Franciszek w przesłaniu do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Odczytał je sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp Paul Gallagher podczas inauguracji trzydniowego spotkania będącego przygotowaniem do oenzetowskiego szczytu na temat systemów dystrybucji żywności. Spotkanie odbywa się w siedzibie FAO w Rzymie, zaś szczyt zaplanowano na wrzesień w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

"Rz": We wtorek koniec Naszej Klasy

2021-07-27 07:05

[ TEMATY ]

media

Użytkownicy popularnego przed laty serwisu rozstaną się z nim dziś o 23.59. Osoby korzystające z usług płatniczych serwisu mają niewiele czasu na odzyskanie pieniędzy - informuje we wtorkowym wydaniu "Rz".

"Serwis NK.pl zostanie zamknięty 27 lipca o godz. 23:59, ale sam adres strony pozostanie aktywny, bo pozostaną tu informacje o zamknięciu serwisu" - powiedział gazecie Skrzypek-Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję