Reklama

„Duchowość kapłańska w nauczaniu Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD”

IV Sympozjum pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Władysława Ziółka, Metropolity Łódzkiego
poświęcone pamięci Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD (1884-1969),
Założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, w 35. rocznicę jego śmierci

Temat:

15 października (piątek)
Kościół Ojców Karmelitów Bosych, ul. Liściasta 9
Nawiedzenie grobu Sługi Bożego (w przedsionku kościoła)
godz. 18.00 - Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego pod przewodnictwem abp. Władysława Ziółka, Metropolity Łódzkiego

Reklama

16 października (sobota)
Aula Wyższego Seminarium Duchownego, ul. św. Stanisława Kostki 14
godz. 9.30 - Słowo abp. Władysława Ziółka, Metropolity Łódzkiego
godz. 9.45 - Kapłaństwo w nauczaniu Jana Pawła II - ks. dr Marek Kaczmarek (Łódź)
godz. 10.15 - Sacerdos de Eucharistia - o. doc. dr hab. Jerzy Gogola OCD (PAT, Kraków)
Eucharystyczna duchowość kapłana w ujęciu sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD
Przerwa
godz. 11.20 - Relacje interpersonalne w korespondencyjnym kierownictwie duchowym rodzin konsekrowanych w świetle Listów sługi Bożego o. Anzelma Gądka - o. prof. dr hab. Antoni Jozafat Nowak OFM (KUL).
godz. 12.00 - Anioł Pański
godz. 12.05 - Słowo o. dr. Ottona Jakuba Filka OCD
godz. 12.20 - Podsumowanie i zakończenie Sympozjum
godz. 15.30 - Zwiedzanie Muzeum Sługi Bożego o. Anzelma Gądka (Dom zakonny Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, ul. Złocieniowa 38)

Zapraszają
Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus
Postulacja Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD
ul. Złocieniowa 38, 91-358 Łódź, tel./fax (0-42) 659-24-97; 659-21-77
e-mail: azkarmel@archidiecezja.lodz.pl
www.archidiecezja.lodz.pl/azkarmel

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję