Reklama

Informacja o Studium Duchowości Chrześcijańskiej

Studium Duchowości Chrześcijańskiej przy Instytucie Teologicznym w Łodzi prowadzi wykłady otwarte z zakresu teologii życia duchowego i podejmuje także duchową troskę o życie wewnętrzne swoich słuchaczy.
Wszyscy chętni bez względu na wykształcenie i wiek mogą uczestniczyć w wykładach, konferencjach ascetycznych i wspólnej modlitwie jako wolni słuchacze.
Osoby pragnące uzyskać zaświadczenie o uczestnictwie w rocznych zajęciach Studium Duchowości Chrześcijańskiej przy Instytucie Teologicznym w Łodzi (nie jest to świadectwo ukończenia studium podyplomowego) są zobowiązane do złożenia następujących dokumentów:

świadectwa maturalnego i jego kserokopii ewentualnie odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych kserokopii dowodu osobistego opinii księdza proboszcza podania o przyjęcie wypełnionego kwestionariusza otrzymanego w sekretariacie Instytutu

Reklama

Wolni słuchacze nie są zobowiązani do składania powyższych dokumentów.
Zapisy do Studium Duchowości prowadzone są w sekretariacie Instytutu Teologicznego w Łodzi (kościół dolny Najświętszego Serca Jezusowego ul. Retkińska 127) w soboty od godz. 9.00 do 15.00.
Zajęcia odbywają się w drugie i czwarte piątki miesiąca od godz. 16.30 do 20.30, począwszy od 22 października br. Opłata za jeden semestr wynosi 40 zł.

Zakres poruszanych tematów:
Etapy rozwoju życia duchowego - ks. dr Aleksander Janeczek
Sakrament pokuty w życiu duchowym chrześcijanina - ks. dr Jan Wolski
Biblijne fundamenty życia duchowego - ks. dr Marek Wochna
Sakramentalny wymiar duchowości chrześcijańskiej - ks. dr Jarosław Pater
Pojęcie świętości we współczesnej literaturze - prof. Jan Pogonowicz
Walka duchowa i modlitwa chrześcijańska - ks. dr Marek Kaczmarek

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

2021-09-24 15:25

[ TEMATY ]

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

Karolina Krasowska

Już jutro w Międzyrzeczu spotkają się mężczyźni z całej diecezji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w międzyrzeckim zamku powitaniem uczestników. O godz. 10.00 dr. hab. Grzegorz Kucharczyk przedstawi wykład zatytułowany "Zachować dziedzictwo narodu ochrzczonego. Nauki z historii". Następnie pielgrzymi przejdą do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie o godz. 12.30 wezmą udział we mszy św. pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana ze Szczecina. Wydarzenie zakończy wspólny posiłek o godz. 14.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję