Reklama

Laureaci nagrody „Mater Verbi”

18 września br. miała miejsce doroczna pielgrzymka redakcji i czytelników „Niedzieli” na Jasną Górę. Jak zawsze wiązała się ona z przyznaniem przez redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela” ks. inf. Ireneusza Skubisia nagród „Mater Verbi”. Pośród nagrodzonych z naszej diecezji znalazł się Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz Marian Konrad Klubiński, twórca i organizator Ciechanowskich Spotkań Muzealnych.

W uzasadnieniu przyznania nagrody Wydziałowi Katechetycznemu napisano, że instytucja ta „od lat współpracuje z płocką edycją tygodnika «Niedziela», systematycznie publikując na jego łamach informacje z wielu wydarzeń, które organizuje. Wzorowa współpraca Wydziału z naszą redakcją przejawia się nie tylko w informowaniu na bieżąco o podejmowanych przez Wydział działaniach, ale również przekazywaniu fotografii i wielu opracowanych już materiałów. Pracownicy wydziału chętnie też współpracują z edycją, zamieszczając artykuły na naszych łamach”.
Drugi laureat - Marian Konrad Klubiński - otrzymał natomiast swą nagrodę za długoletnią współpracę z „Niedzielą Płocką” i publikowanie w niej ważnych tekstów. „Jako znany w Ciechanowie społecznik od wielu lat organizuje »Ciechanowskie Spotkania Muzealne«, na które zaprasza wiele znanych osób ze świata nauki i kultury. „Ciechanowskie Spotkania Muzealne” wrosły w kulturalne życie Ciechanowa i okolic, stając się dla wielu jedyną okazją do spotkania ważnych dla życia publicznego osób” - czytamy w uzasadnieniu. Warto dodać, że „Niedziela Płocka” objęła patronat nad „Spotkaniami”, zaś m.in. dzięki naszej akcji medialnej udało się je obronić, kiedy z powodu zmian we władzach samorządowych ich istnienie było zagrożone.
Serdecznie gratulujemy naszym Laureatom.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi Ormianie zwiedzają Polskę

2021-07-29 15:42

[ TEMATY ]

wakacje

Ormianie

Armenian Foundation

Maciej Orman/Niedziela

Na zaproszenie Fundacji Armenian Foundation i przy współpracy z Business Education Partnership Foundation z Armenii na wakacje do Polski przyleciała grupa 20 dzieci ormiańskich.

– Gdybyśmy się spotkali tydzień wcześniej, byłyby to zupełnie inne dzieci. Atrakcje, które zostały dla nich przygotowane i które udało nam się zrealizować, spowodowały, że zaczęły żyć jak normalne polskie nastolatki, które po prostu są na wakacjach – powiedziała „Niedzieli” Marta Axentowicz-Bohosiewicz, prezes fundacji Armenian Foundation, podczas wizyty w siedzibie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Przystanek wart zatrzymania

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. 20

[ TEMATY ]

Przystanek Jezus

facebook.com/PrzystanekJezus

Zapewne niejednego dziwi obecność ewangelizatorów na owianych złą sławą woodstockowych polach. Jaki jest cel Przystanku Jezus i co o nim mówią uczestnicy festiwalu?

Podchodzą do mnie studenci z Torunia – Marcin, Tomasz i Mikołaj, od których bije światło. Zapraszają do wspólnego wyjścia i proponują genialną metodę ewangelizacyjną: – Ojcze, będziemy myli ludziom nogi! – mówią. Na początku trochę mnie zatkało, ale wkrótce okazało się, że to przepiękny sposób, by pokazać woodstockowej młodzieży, jaki naprawdę jest Kościół i jaki jest Chrystus. Dialogi jak z Ewangelii: „Nie, nigdy nie będziesz mi nóg umywał”, potem nić życzliwości, kilka prostych, serdecznych pytań, otwartość, gotowość do słuchania, rozmowa na wydeptanej, wyschniętej trawie gdzieś między namiotami i... prośba o rozgrzeszenie, ogłoszenie Jezusa swoim Panem i Zbawicielem, łzy szczęścia. Na facebookowym profilu Przystanku Jezus jeszcze przez wiele dni będą się pojawiać ogłoszenia typu: „Szukam księdza, który mnie spowiadał koło toi toi przy dużej scenie w piątek wieczorem. Chłopie, uratowałeś mi życie!” – opowiadał kilka lat temu Niedzieli o. Michał Legan, paulin.

CZYTAJ DALEJ

Apel o uczczenie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

2021-07-30 13:41

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Artur Stelmasiak

„Niech z pamięci o bohaterach zrodzi się podziw, z podziwu zaś pragnienie naśladowania, a to zaowocuje dobrym i szlachetnym życiem każdego z nas”, apeluje w przesłaniu z okazji 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego abp Józef Guzdek, metropolita białostocki-nominat, Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego. Abp Guzdek polecił kapelanom wojskowym, aby w rocznicę wybuchu Powstania rozbrzmiały dzwony kościołów i kaplic wojskowych w całym kraju.

Publikujemy tekst przesłania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję