Reklama

SYLWETKA - Elżbieta Ryszka

- doradca życia rodzinnego, wykładowca Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, filia w Sosnowcu. Jeszcze w czasie studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim podjęła pracę w Poradni Życia Rodzinnego. Była nawet przez pewien czas instruktorką diecezjalną. Lublin okazał się dla niej bardzo przyjaznym miastem. Tutaj podczas studiów poznała swojego późniejszego męża Czesława. Pobrali się na ostatnim roku nauki. W Lublinie urodził się ich pierwszy syn - Łukasz. Tam też, w trakcie 3-letniego podyplomowego Studium Rodziny na KUL-u podjęła studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych pod opieką prof. Leona Dyczewskiego. Po przeprowadzce do Gołowa k. Tychów wróciła do poradnictwa. Pracowała w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach i jednocześnie w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu. Pani Elżbieta wie, że sprawy rodzin ciągle ulegają zmianom, dlatego od lat bierze udział w różnego rodzaju kursach, sympozjach i konferencjach naukowych. Sama też w miarę możliwości i wolnego czasu wygłasza konferencje czy wykłady. Oprócz poradnictwa jest nauczycielką naturalnych metod planowania rodziny. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Czeladzi. Dochowała się 3 dzieci - wspomnianego Łukasza, Mateusza i Marysi. Oprócz własnej szczęśliwej rodziny, cieszą ją uratowane od aborcji dzieci. Gdy znajdzie chwilę wolnego czasu, przeznacza ją na pielęgnowanie kwiatów lub na projektowanie ubrań. Marzy o malowaniu obrazów.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zimbabwe: niezaszczepieni nie mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych

2021-09-16 14:07

[ TEMATY ]

Zimbabwe

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Władze Zimbabwe zezwoliły ma ponowne otwarcie kościołów. Jednak w obrzędach religijnych uczestniczyć mogą jedynie ci wierni, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Decyzja rządu ma na celu skłonienie obywateli do przyjmowania szczepionki. Dotychczas obowiązkiem szczepień objęto urzędników i nauczycieli. Szczepienie konieczne jest również, aby móc sprzedawać na targu, korzystać z sal sportowych, pójść do restauracji i zdawać egzaminy na uczelni.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do dziennikarzy o aborcji jako morderstwie, związkach homoseksualnych i szczepieniu przeciw COVID

2021-09-15 18:31

[ TEMATY ]

szczepienie

homoseksualizm

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O aborcji będącej zabiciem dziecka w łonie matki, związkach homoseksualnych i niemożliwości udzielania takim osobom ślubu a także oporach przeciwko szczepionkom na COVID rozmawiał Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Bratysławy do Rzymu.

Papież Franciszek powiedział, że komunia jest dla tych, którzy są „we wspólnocie”, a politycy, którzy popierają aborcję, są „poza wspólnotą". Zaznaczył jednak również, że w tych przypadkach jest to sprawa duszpasterska, którą musi zająć się duszpasterz danej osoby.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent w rocznicę odbudowy Zamku Królewskiego: trudno uwierzyć, że 50 lat temu były tu ruiny (krótka)

2021-09-16 19:08

[ TEMATY ]

Warszawa

prezydent

Zamek Królewski

Wikipedia

Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50 rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

"To niezwykle ważne, jedno z najważniejszych świadectw naszej wielkiej historii, naszej tradycji, naszej kultury" - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. "Kiedy się tu wchodzi, to nie ma wątpliwości, że podziękowanie i nagrodzenie tych, którzy na co dzień dbają o tę niezwykłą spuściznę, jest absolutnie zasadne. Zamek prezentuje się pięknie. Kiedy patrzymy na niego dzisiaj, to trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tutaj tylko morze ruin" - podkreślił prezydent.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję