Reklama

Pielgrzymka zaufania przez ziemię

Lizbona - Taizé,
28 grudnia 2004-1 stycznia 2005

Czym się kieruję wyruszając w tak daleką drogę na spotkanie z innymi chrześcijanami? Czy jestem gotów podjąć podobny wysiłek, by spotkać się z tymi, z którymi stykam się na co dzień?
Z kim chciałbym wyruszyć w tę drogę? Czy w moim najbliższym otoczeniu nie ma młodych ludzi, którzy mieliby ochotę przeżyć ze mną ten kolejny etap pielgrzymki zaufania, doświadczyć w ten sposób Kościoła i otwartości na innych?
Czy mógłbym czasem znaleźć chwilę na cichą modlitwę, posłuchanie Boga i zastanowienia się, w jaki sposób pielgrzymka zaufania wpisuje się w moje codzienne życie?
Moja lokalna wspólnota jest miejscem, z którego wyruszam na pielgrzymkę i do którego wracam. Jak od początku przygotowań pogłębić więzi z różnymi grupami z mojej parafii?
- Oto kilka pytań i sugestii, które mogą pomóc w przygotowaniach do udziału w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię. Na przełomie roku 2004 i 2005 z młodymi ludźmi z różnych stron świata będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak być człowiekiem pokoju i zaufania. Ugoszczą nas rodziny i parafie Lizbony.
Wszyscy, którzy chcą przyjechać, zobowiązują się do uczestnictwa w całości proponowanego programu, ze szczególnym uszanowaniem tego, co ofiarują parafie i rodziny, które będą nas gościć. Od uczestników oczekuje się też otwartości na osoby, które przyjadą z innych krajów.
Zapisy od 1 października do 15 listopada 2004 r., po włączeniu się w obowiązkowe przygotowania w punktach przygotowań działających przy parafiach lub duszpasterstwach. Program przygotowań opracowuje Taizé i rozsyła do punktów. Po 15 listopada br. osoba odpowiedzialna za punkt może odmówić przyjęcia na spotkanie zarówno osobom indywidualnym, jak i całym grupom. Podobnie w przypadku nie uczestniczenia w przygotowaniach. Lista punktów w całej Polsce została opublikowana pod koniec września w internecie na stronach polskich Taizé: www.taize.fr

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

[ TEMATY ]

teologia

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Do egzaminów przystąpiło pięcioro studentów.– Wszyscy zdali z wynikami dobrymi i bardzo dobrymi – cieszy się ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję