Reklama

Nagrodzeni medalem „Mater Verbi” z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

1. Red. Waldemar Hass

Współpracuje z redakcją „Aspektów” od jej powstania. Mieszka w Głogowie. Z wykształcenia jest historykiem, z zamiłowania publicystą radiowym i prasowym, współpracuje także z radiem Plus Głogów. Publikowane przez niego teksty odznaczają się dużą znajomością lokalnej historii, a także dociekliwością. Jest także systematycznym korespondentem. Dzięki niemu w „Aspektach” ukazuje się wiele informacji z rejonu Głogowa i Wschowy, w tym także z sanktuarium w Grodowcu. Jest szczególnie zaangażowany w promocję odbudowy kolegiaty głogowskiej, odzyskania Madonny Głogowskiej pędzla Łukasza Cranacha oraz działalności Cichych Pracowników Krzyża.

2. Stowarzyszenie „Cisi Pracownicy Krzyża”

Reklama

Stowarzyszenie to zostało założone przez sługę Bożego ks. Lugiego Novarese. Od 1987 r. stowarzyszenie jest obecne w Polsce, a pierwszy dom powstaje w Głogowie, na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Stowarzyszenie współpracuje z „Aspektami” w dziele duszpasterstwa chorych poprzez informowanie o swej działalności, odbytych rekolekcjach, planowanych akcjach duszpasterskich. Działanie stowarzyszenia jest nieustannie obecne na łamach „Aspektów”. Stowarzyszenie promuje także „Niedzielę” na łamach kwartalnika dla chorych „Kotwica”.

3. Red. Czesław Sobkowiak

Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka w Zawadzie koło Zielonej Góry. Niemal od początku współpracuje z edycją zielonogórsko-gorzowską „Niedzieli” - „Aspektami”. W swoim cyklu zatytułowanym Zapiski z życia zmusza do przemyślenia spraw dotyczących życia codziennego, tego, co cieszy i smuci. Zastanawia się nad kulturą i miejscem, jakie zajmuje sacrum. Na jego teksty oczekują czytelnicy. Opublikował kilka tomików poezji. Jego wiersze przenika wiara, nadzieja i miłość, cisza, uspokojenie i wielka tajemnica. Uprawia także krytykę literacką.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cud krwi św. Pantaleona w Madrycie

2021-07-27 15:40

[ TEMATY ]

cud

Vatican News

Do klasztoru Wcielenia w Madrycie od wczoraj przybywają wierni z różnych regionów kraju. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Pantaleona i dokonuje się tzw. cud krwi, który wierni mogą obserwować bezpośrednio na ekranach.

Pantaleon urodził się w 280 r. w Nikomedii. Zgodnie z wolą ojca ukończył medycynę i został lekarzem na dworze cesarza Galeriusza Maksymiana. Po nawróceniu na chrześcijaństwo zaczął leczyć bezpłatnie, co przysporzyło mu wielu wrogów. Uwięziony i okrutnie torturowany nie wyrzekł się jednak wiary chrześcijańskiej. Ostatecznie został ścięty 27 lipca 305 r.

CZYTAJ DALEJ

1 sierpnia o godzinie 17.00 zabiją dzwony w kościołach stolicy

2021-07-28 07:29

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

dzwon

Bożena Sztajner/Niedziela

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17.00 w kościołach stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zgodnie z wieloletnią tradycją, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17.00, godzinie W, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

"Tak mi dopomóż Bóg"

2021-07-28 11:40

Marek Perzyński

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Andrzej Niemiec, nowy wójt Malczyc

Malczyce mają od połowy roku nowego wójta. W wyniku przedterminowych wyborów został nim Andrzej Niemiec. Rotę przysięgi zakończył wezwaniem „Tak mi dopomóż Bóg”.

Marek Perzyński: Czym się pan kierował składając publicznie tę religijną deklarację? - pytamy nowo wybranego wójta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję