Reklama

Aspekty diecezji

Jednym Zdaniem

25 września bp Adam Dyczkowski przewodniczył Mszy św., w czasie której dokonał wmurowania kamienia węgielnego pod dzwonnicę w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.

25 września bp Paweł Socha spotkał się z neoprezbiterami w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu.

25 września w kościele pw. św. brata Alberta Chmielewskiego w Zielonej Górze odbyły się nieszpory za miasto, które poprowadziła wspólnota „Pustynia w Mieście”.

27 września warsztaty terapii zajęciowej w Zielonej Górze zorganizowały protest w formie przemarszu ulicami miasta. W biurach poselskich wręczano petycje sprzeciwiające się zmniejszaniu dotacji na działalność warsztatów przez PEFRON.

29 września bp Adam Dyczkowski uczestniczył w nadaniu Gimnazjum w Kętach im. Feliksa Dyczkowskiego (ojca Księdza Biskupa), który był nauczycielem matematyki.

29 września w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej w Gorzowie Wlkp. odbył się spektakl Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej w reżyserii Ludwiny Nowickiej.

29 września w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odprawiona została Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w 20. rocznicę męczeńskiej śmierci. Homilię wygłosi ks. kan. Eugeniusz Jankiewicz. Po Liturgii nastąpiło otwarcie wystawy poświęconej ks. Popiełuszce Zło dobrem zwyciężaj.

W naszej diecezji powstały trzy nowe oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Białkowie, przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Kurowie oraz przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie.

Zaproszenia

Wszystkich, którzy pragnęliby włączyć się w modlitwę dziękczynną za 50 lat posługi sióstr służebniczek w Głogowie, zapraszamy na uroczystą Mszę św. 10 października o godz. 12.30 w kościele pw. Bożego Ciała (św. Mikołaja) w Głogowie.

Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza 12 października o godz. 19.00 na wykład ks. Zbigniewa Cieszkowskiego pt. Eucharystia tworzy Kościół. Spotkanie w salce parafialnej przy ul. Bułgarskiej 30.

Akcja Katolicka zaprasza 19 października o godz. 18.30 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze na Mszę św. w 20. rocznicę męczeńskiej śmierci sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki.

Badania mammograficzne w październiku:
14 - Słubice - parafia pw. Ducha Świętego
15 - Rzepin - parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
16 - Gubin - parafia pw. Trójcy Świętej
17 - Krosno Odrzańskie - parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Rozpocznij weekend z Chrystusem

2021-09-22 21:10

Fot. Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu

Jesteś mężczyzną i nie masz pomysłu na dobre rozpoczęcie weekendu? A może chcesz choć na chwilę zapomnieć o trudach mijającego tygodnia?

Z propozycją modlitwy i wielbienia Jezusa przychodzi wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Spotkanie rozpocznie się od adoracji, a później Eucharystii. Do uczestników konferencję pt. „Wierzę, więc jestem” skieruje ks. Jakub Bartczak - duszpasterz, raper, autor tekstów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję