Reklama

Wydarzy się...

Sandomierz. W dniach 1-17 października Dom Rekolekcyjny wraz z Wydziałem Katechetycznym zapraszają katechetów świeckich na rekolekcje. Zgłoszenia w referacie katechetycznym Kurii.

Radomyśl/Sanem. 8-10 października. Ośrodek Rekolekcyjny w Radomyślu nad Sanem zaprasza katechetów świeckich na rekolekcje.

Sandomierz. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na szkolenie dla kandydatów i dla kandydatów na instruktorów diecezjalnych, w dniach od 8 do 10 października w ośrodku „Emaus” przy kościele św. Józefa.

Sandomierz. 9 października zainauguruje swój kolejny rok akademicki Instytut Teologiczny im. bł. Wincentego Kadłubka.

Tarnobrzeg. 9-10 października przy parafii św. Barbary w Tarnobrzegu rozpocznie swoją działalność Szkoła Animatora. Początek spotkania 9 października o godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmuje moderator diecezjalny - ks. Adam Lechwar.

Tarnobrzeg. Od 11 do 12 października także w Tarnobrzegu odbędzie się XV Sympozjum „Koinonia”. Tematem spotkań będzie „Proboszcz - duszpasterz czy menadżer”. Początek sympozjum od godz. 10.00.

Sandomierz. 13 października imieniny obchodził będzie bp Edward Frankowski. Modlitwą i życzliwością otaczamy Jego pasterskie posługiwanie.

Stalowa Wola. 13 października Wydział Nauk Społecznych Filii KUL organizuje sesję naukową „Współczesne zagrożenia rodziny wyzwaniem dla duszpasterstwa”. Zgłoszenia można nadsyłać na adres siedziby Uczelni: Stalowa Wola, ul. Ofiar Katynia 6a.

Sandomierz. W diecezji sandomierskiej 2005 r. będzie obchodzony jako Diecezjalny Rok Rodziny - ogłosił bp Andrzej Dzięga. Rok ten rozpocznie się w pierwszą Niedzielę Adwentu. Jednak już teraz organizowane są w poszczególnych dekanatach pielgrzymki rodzin do Warszawy. Celem tych pielgrzymek są groby dwóch sług Bożych: Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i zamordowanego bestialsko przez komunistów ks. Jerzego Popiełuszki. Pątnicy odwiedzą także sanktuarium św. Andrzeja Boboli- patrona Polski oraz budującą się dopiero na podwarszawskich Polach Wilanowskich imponującą światynię-wotum pod wezwaniem Opatrzności Bożej.
W październiku trwać będą także we wszystkich parafiach naszej diecezji modlitwy różańcowe w intencji polskich rodzin, a rozważania do nich poświęcone będą problemom rodzin i wychowania młodego pokolenia.
Od 19 października na kilka minut przed każdą Mszą św. czytane będą dokumenty Kościoła na temat małżeństwa i rodziny oraz fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego podejmujące problematykę sakramentu małżeństwa i obowiązków rodzinnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję