Reklama

Szkoła Ewangelizacji i Rozeznania Duchowego

Łukasz Głowacki
Edycja łódzka 44/2004

10 tygodni modlitwy i rozważań oraz 2 sesje w Łodzi - tak wygląda Eksternistyczne Seminarium Szkoły Ewangelizacji i Rozeznania Duchowego. 23 października Seminarium rusza po raz ostatni w tym roku.

Seminarium organizuje Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym, działający przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi. Jego uczestnicy przez 10 tygodni czytają zaproponowane w podręczniku wprowadzenie na dany tydzień, po czym codziennie rozważają przez min. pół godziny zaproponowane treści. Biorą też udział w 2 sesjach. „Zaproszony jest każdy, kto stawia sobie poważne pytania o sens życia, jakość swojej wiary, relację do Chrystusa i stosunek do wspólnoty Kościoła oraz o owocność życia i posługiwania w Duchu Świętym” - wyznają organizatorzy.
Seminarium jest stałą formą ewangelizacji i formacji wewnętrznej. „Składa się na nią osobiste podjęcie drogi odnowy życia chrześcijańskiego poprzez przyjęcie łaski nawrócenia i uzdrowienia, następnie świadome przyjęcie dziedzictwa duchowego sakramentu chrztu poprzez wyznanie, że Jezus jest Panem; odnalezienie swojego miejsca we wspólnocie Kościoła i podjęcie darów i charyzmatów, otrzymanych w sakramencie bierzmowania; uczenie się rozeznawania duchowego, charakterystycznego dla ćwiczeń duchownych św. Ignacego Loyoli, oraz chodzenia w Duchu Świętym według świadectwa Maryi” - wyjaśniają organizatorzy.
Prowadzącym jest zawsze jezuita odpowiedzialny za Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym. Obecnie Seminaria prowadzi o. Tadeusz Domeracki TJ wraz z zespołem animatorów, na podstawie podręcznika Życie w Duchu Świętym o. Józefa Kozłowskiego TJ i książek z serii Żyć Dobrą Nowiną.
Ostatnie tegoroczne Seminarium rozpoczęło się w sobotę 23 października. Sesje w Łodzi zaplanowane są na 20 listopada i 11 grudnia. Aby wziąć udział w eksternistycznej formie Seminarium, należy zgłosić się do łódzkiego Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym.
W trwającej właśnie edycji seminarium biorą udział 183 osoby, z czego 40% mieszka w Łodzi. Są też po 3 osoby ze Szwajcarii i Niemiec.
Pierwsze eksternistyczne Seminarium łódzki Ośrodek zorganizował na początku 1998 r.
Do tego czasu odbyło się 31 edycji, w których uczestniczyło 4140 osób.
Więcej informacji na temat Seminarium można znaleźć na stronie http://www.odnowa.jezuici.pl/szkola/index.html

Zmarł uczestnik Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

2019-08-08 11:07

Ojcowie Marianie

Podczas pierwszego dnia pielgrzymki, w grupie 10 biała WPP, zmarł nagle jeden z pielgrzymów, który przez wiele lat był związany z grupą - Zygmunt Chodźko Zajko. Prosimy o modlitwę za niego i jego bliskich.

Niech słowa, które pielgrzymi usłyszeli w czasie porannej Eucharystii będą pocieszeniem i umocnieniem, bo naszą obietnicą jest życie wieczne. Chrystus Zmartwychwstał.

„Pan Bóg może stawiać ciebie wobec doświadczenia spraw, które ci się nie mieszczą w głowie i nie wiesz, jak pogodzić to, że Pan Bóg sobie poradzi z tym, z czym nikt nie może sobie poradzić. Jesteś bezradny zupełnie. I dzisiaj Słowo mówi – módl się. Bo mocny jest Ten, który udzielił obietnicy i godzien jest, aby Mu uwierzono. Czytaj Słowo i słuchaj tego, co On ci mówi. Wołaj i milcz słuchając odpowiedzi.” — z: Zygmunt Chodzko-Zajko

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Caritas: Dentystki z Polski będą leczyć Wenezuelczyków

2019-08-20 07:15

Caritas Polska / Warszawa (KAI)

Dzięki wsparciu Caritas Polska, dwie trójmiejskie dentystki – Ewa Piosik i Joanna Wojciechowska wyruszają z misją do Wenezueli, żeby leczyć dzieci i dorosłych. Każda pomoc jest tutaj na wagę złota, bo kraj cały czas walczy z kryzysem. Najgorzej jest w służbie zdrowia.

Archiwum Joanna Wojciechowska

Koszty przelotu finansuje Caritas Polska. Obecnie trwa zbiórka materiałów stomatologicznych niezbędnych do leczenia pacjentów. Lekarki z Trójmiasta chcą zabrać ze sobą ich jak najwięcej by pomóc osobom potrzebującym. Akcję obiecały wesprzeć firmy specjalizujące się w produkcji i sprzedaży stomatologicznych materiałów leczniczych.

„Zaprosił mnie biskup Carlos Alfredo Cabezas Mendoza, który zgłosił się z prośbą o pomoc do Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”– mówi Ewa Piosik. „W podróży i na miejscu towarzyszyć mi będzie Joanna Wojciechowska, młoda dentystka, która lubi usuwać zęby i jest pełna radości oraz energii” – dodaje młoda stomatolożka.

Wylot do Wenezueli planowany jest 18 września. Polki przez sześć tygodni będą pracować w miejscowości Punto Fijo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem