Reklama

Jasna Góra

Jasna Góra: czuwanie modlitewne za dzieło ewangelizacji świata

[ TEMATY ]

misje

Jasna Góra

Papieska Unia Misyjna

Żywy Różaniec

BOŻENA SZTAJNER

Członkowie Papieskiej Unii Misyjnej, Żywego Różańca i osoby związane z misjami spotkają się 1 grudnia na Jasnej Górze, aby przez całą noc modlić się za dzieło ewangelizacji świata. Ci, którzy nie mogą być wtedy w Częstochowie, zaproszeni są do łączności duchowej.

Papieskie Dzieła Misyjne i ich przyjaciele w Roku Wiary odpowiadają na apel Ojca Świętego Benedykta XVI o bardziej intensywną modlitwę za misje. W dniach 1-2 grudnia na Jasnej Górze odbędzie się sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne w intencji ewangelizacji. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Z radością głośmy wiarę całemu światu”.

Reklama

Sesja rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, który wygłosi także konferencję na temat misji ad gentes i nowej ewangelizacji. Gościem honorowym będzie abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, który o północy będzie sprawował Eucharystię i wygłosi homilię. W czasie sesji ważne miejsce zajmie m.in. zagadnienie nowej ewangelizacji w relacji do misji „ad gentes”.

Począwszy od Apelu Jasnogórskiego do godzin porannych uczestnicy trwać będą na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji misyjnej działalności Kościoła. Do tego ogólnopolskiego misyjnego czuwania dołączają duchowo siostry z zakonów kontemplacyjnych. Papieska Unia Misyjna zachęca, by każdy kto nie może być na Jasnej Górze fizycznie, włączył się w to dzieło duchowo. „Zapraszamy Cię serdecznie do łączności duchowej, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego” – czytamy w zaproszeniu. Apel będzie transmitowany przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. „Możesz czuwać z nami i dalej w nocnych godzinach z różańcem w ręce czy modląc się w ciszy Twojego serca” – zachęcają członkowie Papieskiej Unii Misyjnej.

Dzięki duchowemu zaangażowaniu tysięcy ludzi w całej Polsce ta modlitwa za dzieło ewangelizacji świata – w tę pierwszą grudniową noc otwierającą Adwent – będzie mocnym, ufnym wołaniem o nadejście Królestwa Bożego.

2012-11-29 08:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa różańcowa może zmienić świat – na Jasnej Górze trwa 9. Pielgrzymka Żywego Różańca

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Żywy Różaniec

Pielgrzymka 2021

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa różańcowa naprawdę może zmienić nas i świat – przekonują uczestnicy 9. Pielgrzymki Żywego Różańca i zachęcają do jeszcze liczniejszego włączenia się w to dzieło, „by różaniec stał się modlitwą wszystkich”. Na Jasnej Górze trwa spotkanie moderatorów, zelatorów i przedstawicieli „róż różańcowych”. O 12.00 na jasnogórskim Szczycie będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego z Częstochowy.

Spotkanie odbywa się pod hasłem „Maryja, Matka Nadziei”. O tym, że nadzieja, jest tą cnotą, która otwiera horyzont na Boga i wieczność mówił moderator krajowy „Żywego Różańca” ks. Jacek Gancarek. – Gdzie się uczyć tej nadziei? Szkołą nadziei jest różaniec – podkreślił duchowny. Zwrócił uwagę, że szczególnie teraz w dobie pandemii i wielorakich trudności, trzeba mówić jak ważna w codziennym życiu jest nadzieja, by to ona prowadziła przez życie, a ono nabierało sensu i celu. Nadzieja ma nas uczyć patrzeć poza doczesność.

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do młodych: Nie ma pełnego człowieczeństwa bez wiary w Pana Jezusa

2021-09-27 09:18

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Karol Porwich/Niedziela

– Nie ma pełnego człowieczeństwa bez wiary w Pana Jezusa, bo nie można siebie do końca zrozumieć bez Pana Jezusa – mówił abp Marek Jędraszewski do kandydatów do bierzmowania z parafii św. Brata Alberta w Krakowie.

Metropolita krakowski odwołując się do pierwszego czytania z Księgi Aggeusza arcybiskup podkreślił, że Bóg jest Panem dziejów i ludzkości. Zapewnia lud o swojej obecności i trosce, także w najtrudniejszych okolicznościach. Ewangelia z kolei daje odpowiedź na pytanie o to, kim jest Jezus Chrystus. Syn Boży przyszedł na świat po to, aby każdy człowiek został zbawiony przez Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.Metropolita zaznaczył, że więzią miłości między Ojcem i Synem jest Duch Święty oraz, że na wyznaniu Piotra w Jezusa jako zbawiciela świata i odkupiciela człowieka zbudowana jest wiara Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję