Reklama

W diecezjach

Maturzyści z Miętnego na Jasnej Górze

W trakcie roku szkolnego organizowanych jest wiele wyjazdów, wycieczek czy rajdów. Odwiedzamy muzea, teatry, jeździmy na nartach czy łyżwach. 23 lutego rownież mieliśmy wyjazd, jednak ten był wyjątkowy. W ostatni piątek lutego odwiedziliśmy Jasną Górę a dokładnie Maryję.

Dokładnie 70 dni przed egzaminem dojrzałości ofiarowaliśmy siebie Matce Bożej według Św Ludwika Marii Grignion de Montfort’a (Jan Paweł II zaczerpnął od niego „Totus Tuus” jako dewizę swojego życia.)

Nasze pielgrzymowanie rozpoczął Pan Profesor Bogumił Wawer, który poprowadził modlitwę i katechezę. Już w okolicach godziny 8.00 pomodliliśmy się na różańcu, któremu przewodniczyliśmy my, uczniowie.

[zdjecie id="69834"][/zdjecie]

O godzinie 11.00 wzięliśmy udział we Mszy Świętej odprawionej w kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystię uświetniła liturgia słowa, w którą zaangażowali się nasi koledzy. Cieszymy się, że celebrans powitał nas i opowiedział historię obrony krzyża z roku szkolnego 1983/84.

Reklama

Czas wolny po Mszy przeznaczyliśmy na spowiedź, wizytę w skarbcu i sali rycerskiej a także obiad w domu pielgrzyma.

O godzinie 14.00 rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową na wałach Jasnej Góry. Po czterdziestopięciominutowej modlitwie mieliśmy czas na osobistą adorację i modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Chętni przebyli rownież modlitewną trasę na kolanach wiodącą tuż za ołtarzem.

[zdjecie id="69833"][/zdjecie]

Po godzinie 15.00 wyjechaliśmy z Częstochowy w kierunku Miętnego. W drodze jeszcze odśpiewaliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Cały wyjazd utrzymał się w atmosferze modlitewnej, skupieniu ale także radości. W trasie przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy mnóstwo piosenek.

Zespół Szkół w Miętnem ma długą historię, którą nie tylko się pielęgnuje ale przede wszystkim nią żyje. Szkoła nie musi mieć w nazwie przymiotnika „katolicka” żeby być szkołą katolicką. Postawa uczniów naszej doskonale o tym świadczy. Nastroje się zmieniają, władza ma rożnepoglądy a uczniowie z Miętnego wciąż walczą o swoją wiarę i swoje przekonania.

Dziękujemy naszym nauczycielom za nieustępliwość w dążeniu do celu i zorganizowanie tej pielgrzymki. Z całego serca dziękujemy Bogumiłowi Wawrowi, Izabeli Huńczak, Ewie Tomaszewskiej, Marii Kocon i Markowi Tomsi.

2018-03-02 07:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryja wzorem wiary

Niedziela szczecińsko-kamieńska 15/2017, str. 6

[ TEMATY ]

maturzyści

Marek Kempiński /BPJG

Młodzież na czuwaniu w Kaplicy Cudownego Obrazu

Młodzież na czuwaniu w Kaplicy Cudownego Obrazu

Pod takim hasłem pielgrzymowali na Jasną Górę maturzyści z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W tym roku pielgrzymka miała szczególny wymiar, ponieważ 25 marca przypadła 25. rocznica powstania archidiecezji

Na nocne, modlitewne czuwanie do Sanktuarium Narodu, miejsca duchowej przemiany i nawrócenia, gdzie charakterystycznymi rysami są ołtarz i konfesjonał, przybyło 24 marca br. czterysta maturzystów m.in. z dekanatów: Szczecin, Police, Gryfice, Choszczno, Łobez. Towarzyszyli im nauczyciele, wychowawcy i duszpasterze. Na czele pielgrzymki maturzystów stanął bp prof. Henryk Wejman, biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, towarzyszył mu ks. dr Włodzimierz Olszewski, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, oraz dziesięciu kapłanów.

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego Matka Boża płacze?

Czytałam piękną książkę o objawieniach w La Salette i bardzo mnie to zainteresowało. Przy okazji tej lektury dowiedziałam się, że wiele razy Matka Boża w różnych swoich figurach i obrazach wylewa łzy. Zatrwożyła mnie ta informacja, Maryja musi mieć dużo powodów do płaczu, patrząc na świat... Czy to jest prawda i czy to możliwe, żeby z figur i obrazów płynęły łzy? Co Ksiądz o tym sądzi? Dlaczego Maryja płacze?
M.Z.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: w połowie października poznamy Dokument dla etapu kontynentalnego Synodu

2022-10-03 16:30

[ TEMATY ]

synod

Adobe Stock

Członkowie XV Rady Zwyczajnej Synodu Biskupów zatwierdzili wypracowany przez zespół ekspertów z całego świata Dokument dla etapu kontynentalnego Synodu Biskupów 2023. Został on opracowany jednocześnie w języku włoskim i angielskim i przekazany Ojcu Świętemu. Będzie upubliczniony w połowie października i wysłany jednocześnie do wszystkich biskupów – informuje Sekretariat Generalny Synodu Biskupów.

W centrum prac grona 50 osób znalazło się 112 syntez Konferencji Episkopatów (ze 114), ale także syntezy Katolickich Kościołów Wschodnich, zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń i ruchów kościelnych, dykasterii watykańskich oraz wnioski indywidualne, które dotarły do Sekretariatu Generalnego Synodu. Prace nad tym materiałem trwały od 22 września do 2 października we Frascati pod Rzymem w Centrum Jana XXIII. Na zakończenie obrad spotkał się z jego redaktorami na audiencji prywatnej papież Franciszek. Dokument ten zostanie zaproponowany do rozeznania Ludowi Bożemu na drugi etap procesu synodalnego 2021-2023.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję