Reklama

Zaproszenia

XV Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”

Szanowni Państwo

Dnia 14 grudnia 2012 (piątek) Katedra Metafizyki KUL, Katedra Filozofii Sztuki wraz z Polskim Towarzystwem Tomasza z Akwinu z siedzibą w Lublinie (oddział Societa Internazionale Tommaso d’Aquino) organizują XV Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki” na temat: SPÓR O PIĘKNO. W tegorocznym sympozjum pragniemy rozważyć zagadnienie piękna w kontekście sporów filozoficznych toczących się w ramach dwóch tradycji: realizmu oraz idealizmu. Rozumienie piękna zostanie ukazane na gruncie wyodrębnionych nurtów filozoficznych. Podejmie się problematykę piękna jako wyrazu ostatecznego spełnienia się bytu, a także jako celu sztuki. Dyskusja obejmie również problem kryteriów piękna w kontekście współczesnej sztuki i antysztuki.

Reklama

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sympozjum.

Z wyrazami szacunku

Ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk

2012-12-10 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: zrób zakupy i otrzymaj palemkę

Od 15 marcado Niedzieli Palmowej w Księgarni na Miodowej do każdego zakupu można otrzymać palemkę gratis. Stało się to już miłym zwyczajem w 10-letniej działalności Księgarni na Miodowej i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: Prośmy o łaskę pocieszenia dla mieszkańców Nowej Białej

2021-06-23 10:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Papież do ROACO: przed odbudową kościołów zatroszczmy się o „żywe kamienie”

2021-06-24 18:47

[ TEMATY ]

papież

Watykan

ROACO

Vatican News

Odbudowując zniszczone wojną domy i kościoły musimy pamiętać przede wszystkim o trosce o „żywe kamienie”, które są poranione i rozproszone. Papież Franciszek mówił o tym w czasie spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim ROACO. Przywołał m.in. dramat Ziemi Świętej, Libanu, Syrii i Erytrei.

Ojciec Święty przypomniał, że pandemia znacznie utrudniła niesienie wsparcia potrzebującym. Wzrosła liczba próśb o pomoc kierowanych do ROACO, a jednocześnie kryzys sprawił, że w porównaniu z wcześniejszymi latami udało się zebrać o wiele mniej pomocowych środków. Jako przykład Papież podał ubiegłoroczną Kolektę na rzecz Ziemi Świętej, podczas której zebrano jedynie połowę środków. Franciszek wskazał, że ten kryzys popycha ku skoncentrowaniu się na naprawdę najpilniejszych potrzebach, nie może nas jednak pozostawić obojętnymi na wołanie potrzebujących.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję