Reklama

Boże Narodzenie

Prymas Polski składa świąteczne i noworoczne życzenia Polakom na emigracji

[ TEMATY ]

prymas Polski

życzenia

BOŻENA SZTAJNER/NIEDZIELA

Prymas Polski składa świąteczne i noworoczne życzenia Polakom żyjącym na emigracji. „Łamiąc się z każdym z Was wigilijnym opłatkiem życzę, abyście przeżywając tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, gdziekolwiek przyjdzie Wam je spędzić, w duchu wiary poznali i przyjęli Słowo, które do Was przychodzi” – pisze abp Józef Kowalczyk. W liście z życzeniami duchowy opiekun Polonii przypomina o trwającym w Kościele powszechnym Roku Wiary. Papież Benedykt XVI, ogłosił go zachęcając wiernych, aby kierowali swój wzrok ku Jezusowi Chrystusowi, „który w wierze przewodzi i ją wydoskonala” (Hbr 12, 2).

„Drodzy Rodacy! Jako Prymas Polski i duchowy opiekun Polonii zwracam się do Was, abyście przyjęli zachętę Ojca Świętego i zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przeżyli w duchu pogłębionej wiary” – pisze abp Kowalczyk.

„Pragnący narodzić się w Waszych sercach Chrystus chce, abyście w Nim znajdowali wypełnienie wszystkich Waszych tęsknot i pragnień, które zwłaszcza na emigracji są Waszym szczególnym doświadczeniem. Jako Wcielone Słowo rozumie On Wasz ból i cierpienie wynikające z emigracyjnej rozłąki. Jest On jedyną i najpełniejszą odpowiedzią na pytania o sens ludzkiego życia, cierpienia, przemijania i śmierci”. Prymas zachęca również do odważnego i autentycznego świadectwa wiary.

Reklama

„Niech Wasza dojrzała wiara stanie się świadectwem wobec świata, w którym żyjecie i tym samym pozwoli mu odnaleźć drogę do swojego Stwórcy” – życzy hierarcha.

"Niech rodzinna atmosfera, której w szczególny sposób doświadczamy w Wigilijny wieczór i w czasie Świąt Bożego Narodzenia, promieniuje przez Was na wszystkie środowiska Waszego codziennego bytowania. Niech pomaga ona stwarzać klimat szacunku dla każdej osoby ludzkiej oraz umacnia miłość, która ma moc przemieniać człowieka i świat. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!”.

Pełną treść życzeń Prymasa Polski znaleźć można na stronie www.prymaspolski.pl

2012-12-17 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski w rozważaniach Drogi Krzyżowej on-line: potrzeba dziś Cyrenejczyków

„Potrzeba nam Cyrenejczyków niosących pomoc w szpitalach, w służbach publicznych, pomagających najsłabszym” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, którą sprawował w piątek wieczorem w swojej domowej kaplicy. Modlitwa była transmitowana on-line.

W krótkich rozważaniach przy kolejnych stancjach Drogi Krzyżowej metropolita gnieźnieński nawiązał do rozszerzającej się pandemii koronawirusa, która dziesiątkuje ludzi w Europie i na świecie, budząc coraz większy lęk i bezradność.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Do Rokitna pielgrzymował Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

2023-02-04 16:17

[ TEMATY ]

Rokitno

pierwsza sobota miesiąca

Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi

Karolina Krasowska

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Pielgrzymi z Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi odnowili dziś akt zawierzenia Matce Bożej

Nie straszne im śnieg, deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Od trzynastu lat, niestrudzenie, w każdą pierwszą sobotę miesiąca pielgrzymują z Międzyrzecza do Rokitna, wypełniając warunki nabożeństwa, o które Maryja prosiła w Fatimie.

4 lutego do Maryi Cierpliwie Słuchającej przybył Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. Za każdym razem uczestnicy pielgrzymki wypełniają cztery warunki, o które Matka Boża prosiła w Fatimie, a więc spowiedź, Komunię świętą wynagradzającą, Różaniec oraz medytację nad jedną tajemnicą różańcową w duchu wynagrodzenia za bluźnierstwa i grzechy przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu. Dziś, w obecności bp. Tadeusza Lityńskiego, pielgrzymi odnowili akt zawierzenia Maryi, a pasterz diecezji udzielił im na trud pielgrzymowania i wynagradzania w duchu fatimskiego testamentu swojego pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję