Reklama

Czy stać Cię na godzinę wpatrywania się w Miłość? Zapraszamy na adorację!

2018-06-01 12:56

Anna Buchar

mat. prasowe

Trwa druga Parafialna Oktawa Małżeńska organizowana w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych, na wrocławskim Księżu Małym.

Dziś po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całonocna adoracja w intencji małżeństw (ich jedności i świętości). Jeżeli jeszcze nie podjęliście decyzji o swym udziale w adoracji, to zachęcamy do odważnego powiedzenia TAK Panu Jezusowi, powierzając MU swoje małżeństwo oraz inne małżeństwa prosząc o jedność dla nich i wzrastanie w miłości.

Adoracja w kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu potrwa od 19:00 do 7:00 w sobotę. - Zachęcam do przyjścia chociaż na jedną godzinę adoracji. Cisza, milczenie - to warunki konieczne, aby usłyszeć głos Pana Boga w sercu. Adorując Go w Przenajświętszym Sakramencie, wpatrując się w Niego - możemy doświadczyć niezwykłego spotkania naszego serca z Jego Sercem – mówi Dominik Golema, organizator Oktawy.

Reklama

Warto pokonać własną wygodę, czy nawet zmęczenie i oddać to Panu Bogu.

Dzisiaj w nocy Pan Jezus czeka na Ciebie

Tagi:
adoracja Parafialna Oktawa Małżeńska

3. Parafialna Oktawa Małżeńska

2019-05-28 12:14

Anna Majowicz

Modlitwa, świadectwo, film, prelekcja, randka, zabawa, piknik, adoracja, błogosławieństwo i wreszcie odnowienie przyrzeczeń - trwa trzecia Parafialna Oktawa Małżeńska na wrocławskim Księżu Małym.

mat. prasowe

Dlaczego właśnie oktawa? - Małżeństwo jest sprawą tak doniosłą, tak wspaniałą, że warte i godne jest celebrowania, tak jak w tradycji kościoła katolickiego świętujemy największe uroczystości: oktawa Zmartwychwstania, oktawa Bożego Narodzenia…. Użycie terminu oktawa ma również znaczenie symboliczne poprzez analogię do skali muzycznej, gdzie oktawa to tzw. konsonans doskonały – mówią Anna i Dominik Golemowie, inicjatorzy Oktawy.

Spotkania w ramach Parafialnej Oktawy Małżeńskiej odbywają się w parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych, przy ul. Świątnickiej 32 we Wrocławiu.

Wydarzenie rozpoczęła w niedzielę, 26 maja uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o bp. Jacek Kiciński. Wczoraj po wieczornej Mszy św. odbyła się prelekcja terapeutki Małgorzaty Kramarz, pt. ,,Cała prawda o teściowej”. Dziś zapraszamy na Wieczór Randkowy, czyli romantyczną kolację dla małżeństw.

Co jeszcze czeka małżonków w tym tygodniu?

29 maja (środa): 18.00 Msza św. oraz świadectwo państwa Ludmiły i Władysława Puzanowskich ,,Wierność we wspólnocie życia”.

30 maja (czwartek): 18.00 Msza św. oraz prelekcja profesor Marii Straś-Romanowskiej, pt. ,,Piękno dojrzałego małżeństwa – o przeżywaniu małżeństwa w wieku senioralnym”.

31 maja (piątek): 18.00 Msza św. oraz słowo o. Wojciecha Bartnickiego ,,Prawda o sobie, prawda o nas”.

Całonocna adoracja Pana Jezusa w przenajświętszym Sakramencie.

1 czerwca (sobota): 18.00 Msza św., a po niej spotkanie przy grillu z Krzysztofem Wiatrowskim (byłym komandosem, sportowcem ekstremalnym, przedsiębiorcą, ale przede wszystkim mężem i ojcem) ,,Rodzina na zakrętach życia”.

2 czerwca (niedziela): zakończenie Parafialnej Oktawy Małżeńskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas każdej Mszy św.

Tegoroczną nowością będzie małżeńska gra terenowa, a podobnie jak w roku ubiegłym w ramach Parafialnej Oktawy Małżeńskiej kwiaciarnia przy pętli tramwajowej udziela rabatu na hasło "Poproszę bukiet kwiatów dla mojej ukochanej Żony"

Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Warszawa: uroczystości z okazji 35. rocznicy śmierci ks. Popiełuszki

2019-10-14 13:48

pk, mp / Warszawa (KAI)

Msza św. upamiętniająca rocznicę śmierci kapelana Solidarności, udostępnienie relikwii w postaci jego sutanny, wspomnienia przyjaciół i świadków życia świętego kapłana oraz rodzinna gra miejska, to tylko niektóre punkty zbliżających się obchodów.

Archiwum Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko

18 października, piątek, 19:00, Dom Amicus przy Parafii Św. Stanisława Kostki na Warszawskim Żoliborzu - Wieczór Świadków - otwarte spotkanie z pięcioma świadkami życia księdza Jerzego Popiełuszki, którzy byli związani z błogosławionym na różnych etapach życia - od dzieciństwa po ostatnie dni jego posługi. Celem spotkania jest chęć zrozumienia drogi księdza Jerzego do świętości. Spotkanie będzie rejestrowane.

19 października, sobota, 18:00, Kościół św. Stanisława Kostki - uroczysta liturgia sprawowana w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w jej trakcie - poświęcenie kaplicy z udostępnionymi właśnie relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego.

20 października, niedziela, 10:00 - 16:00 - rodzinna gra miejska "Zło dobrem zwyciężaj". W Czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia księdza Jerzego Popiełuszki.

Stworzona została także nowoczesna, narracyjna strona internetowa zawierająca 53 dźwiękowe wypowiedzi i 17 filmów z rejestracją świadków życia księdza Popiełuszki oraz liczne zdjęcia i skany dokumentów. Pierwszy raz w historii prezentowany jest tam zbiór nagrań wszystkich homilii z Mszy za Ojczyznę odprawianych za życia księdza Jerzego Popiełuszki oraz nagrania rejestrujące ostatnie jego publiczne wystąpienia w Bydgoszczy 19 X 1984r. www.muzeumkspopieluszki.pl

Organizowany jest ogólnopolski konkurs literacki "Dobrem Zwyciężaj" przeznaczony dla uczniów liceów. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Kar. Kazimierz Nycz, Minister Edukacji Narodowej oraz aktor Adam Woronowicz. Partnerem przedsięwzięcia jest IPN, który przygotował lekcję historii dla licealistów opartą na faktach z życia ks. Jerzego Popiełuszki. Przedsięwzięcie współfinansuje Fundacja KGHM. http:// muzeumpopieluszki.intelisoftoffice.pl/konkurs-literacki/

Patronami konkursu są: TVP1, TVP INFO, PR1, GOŚĆ, STACJA7

Patronat nad całymi obchodami objął prezydent RP Andrzej Duda.

Obchody współfinansowane są ze środków NCK w ramach programu Kultura Interwencje.

Obchody 35. rocznicy męczeńskiej śmierci objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Pozaliturgiczne wydarzenia obchodów dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – interwencje 2019”.

***

Ks. Jerzy Popiełuszko urodził się w 1947 r. w wiosce Okopy na Białostocczyźnie, był kapelanem związanym z "Solidarnością" i robotnikami. Podczas Mszy za Ojczyznę sprawowanych w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu publicznie krytykował nadużycia władzy komunistycznej. Równocześnie - zgodnie z głoszoną przez siebie zasadą "zło dobrem zwyciężaj" - przestrzegał przed nienawiścią do funkcjonariuszy systemu.

19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka. Został pochowany na placu przed kościołem św. Stanisława Kostki, gdzie był duszpasterzem. W pogrzebie ks. Popiełuszki uczestniczyły setki tysięcy ludzi.

Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Obecnie trwa jego proces kanonizacyjny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Watykan: nowy szef służb bezpieczeństwa

2019-10-15 12:46

st (KAI) / Watykan

Ojciec Święty mianował dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz inspektorem generalnym Korpusu Żandarmerii dr. inż. Gianlucą Gauzzi Broccolettiego, dotyczczasowego zastępcę dyrektora i zastępcą dowódcy tej jednostki– podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Włodzimierz Rędzioch

Dr inż. Gianluca Gauzzi Broccoletti urodził się w Gubbio w Umbrii we Włoszech, 3 czerwca 1974 roku. Ukończył studia na kierunku bezpieczeństwa i inżynierii bezpieczeństwa na uniwersytecie „La Sapienza” w Rzymie. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. W 1995 r. podjął pracę w Korpusu Żandarmerii. Od 1999 r. był odpowiedzialny za projektowanie i rozwój infrastruktury sieci i technologii bezpieczeństwa Państwa Watykańskiego oraz bezpieczeństwa cybernetycznego.

W 2010 r. został przeniesiony do Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa, stopniowo podejmując nowe obowiązki, a w 2017 roku został jego kierownikiem, zaś w 2018 zastępcą dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego i zastępcą dowódcy Korpusu Żandarmerii. Na przestrzeni lat nawiązał relacje zaufania z poszczególnymi sekretariatami osobistymi Ojca Świętego, najwyższymi Władzami Gubernatoratu Państwa Watykańskiego oraz Sekretariatu Stanu, gdzie konieczna była kompetencja i profesjonalizm w dochodzeniach o charakterze poufnym.

Towarzyszył Ojcu Świętemu w licznych podróżach apostolskich i wizytach duszpasterskich we Włoszech i w świecie. Pełnił także służbę koordynacyjną podczas letnich pobytów św. Jana Pawła II i papieża-seniora Benedykta XVI poza Watykanem, oraz pełnił funkcję zastępcy dowódcy oddziału Castel Gandolfo podczas letniego pobytu tam papieża Benedykta XVI. Należał do osób odpowiedzialnych za zarządzanie bezpieczeństwem technologicznym podczas konklawe w 2005 i 2013 roku.

Był delegowany w różnych okolicznościach przez Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Obrony Cywilnej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego na spotkania z władzami Rzymu i różnymi siłami policyjnymi dotyczącymi tak zwanych wielkich wydarzeń, kiedy przewidywana była obecność Ojca Świętego. Uczestniczył w licznych kursach, seminariach i stażach z udziałem różnych włoskich i międzynarodowych sił policyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem