Reklama

Niedziela Wrocławska

Bezpłatne warsztaty dla rodzin i opiekunów osób chorych!

Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Szpitalna w Oleśnicy, przy współpracy z Centrum Medycznym w Oleśnicy zapraszają na bezpłatne warsztaty dla rodzin oraz opiekunów osób chorych przebywających w domu, które odbędą się 27 lipca o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy, przy ul. Mikołaja Reja 10.

[ TEMATY ]

warsztaty

mat. prasowe

- Podczas warsztatów zaprezentujemy trzy bloki tematyczne, które ułatwią rodzinom oraz opiekunom osób chorych opiekę nad nimi – zaznacza Marcin Staszak, lider Stowarzyszenia Chrześcijańska Misja Szpitalna.



Reklama

Planowane bloki tematyczne:

1. Profilaktyka Przeciwodleżynowa - pokaz multimedialny, prelekcja

2. Transfer chorego - przemieszczenie pacjenta z łóżka na wózek, techniki podnoszenia i przewracania osoby chorej w łóżku, itp.

3. Wsparcie terapeutyczne dla rodzin osób chorych i niepełnosprawnych - sesja wykładowa: Wypalenie emocjonalne - czyli jak zachować higienę psychiczną w opiece nad osobą chorą i niesamodzielną w domu.

2018-06-08 10:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra: Wspomnienie marcowych warsztatów

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

Katarzyna Krawcewicz

Koncert odbył się 17 marca w kościele św. Urbana w Zielonej Górze

Koncert odbył się 17 marca w kościele św. Urbana w Zielonej Górze

Nie mogłeś uczestniczyć w III Zielonogórskich Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych? Nie udało Ci się dotrzeć na finałowy koncert, a słyszałeś, że było pięknie? W takim razie ten film jest dla Ciebie.

Film dostępny jest pod tym linkiem:

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Byli więźniowie Auschwitz zaapelowali: nigdy więcej wojny!

2023-01-26 19:29

[ TEMATY ]

Auschwitz

wojna

więźniowie

PAP/Zbigniew Meissner

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Ocaleni z Zagłady: Maria Horl, Stefania Wernik i Grzegorz Tomaszewski podczas spotkania w budynku „Starego Teatru” w Oświęcimiu

Zwracamy się do wszystkich narodów świata: nigdy więcej wojny, nigdy więcej faszyzmu, który niesie za sobą śmierć, ludobójstwo, zbrodnie, rzezie i zatracenie godności człowieka – zaapelowała była więźniarka Auschwitz Stefania Wernik.

Byli więźniowie w czwartek, w przeddzień 78. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, uczestniczyli w spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Dzieli się swoimi świadectwami. Mówili też o traumie, która w nich tkwi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję