Reklama

Rzym: Sylwester europejskiej młodzieży ze Wspólnotą z Taizé

[ TEMATY ]

młodzi

Rzym

Taize

MARGITA KOTAS

40 tys. młodych, który przybyli do Wiecznego Miasta na Europejskie Spotkanie Młodych świętować będzie tu sylwestra i Nowy Rok. Wieczorem wezmą udział w specjalnym "święcie narodów", poprzedzonym modlitewnym czuwaniem w intencji pokoju na świecie.

Ostatni dzień roku młodzi ze wszystkich krajów Europy rozpoczęli poranną modlitwą w parafiach, które goszczą uczestników. Po czym spotkali się w małych grupach "dzielenia się", których celem jest odkrywanie lokalnej wspólnoty.

Następnie zgromadzą się na modlitwie południowej w rzymskich bazylikach oraz innych kościołach w centrum miasta; Wspólny obiad, tak jak codzień podczas spotkania przewidziany jest w Circo Massimo.

Reklama

Popołudnie rozpocznie krótka pielgrzymka przez historyczne centrum miasta. Sylwestrowe popołudnie wypełnią spotkania tematyczne dotyczące spraw społecznych, wiary i życia wewnętrznego. Dla chętnych będzie też m. in. możliwość odwiedzenia katakumb.

Wieczorem młodzi najpierw zgromadzą się w rzymskich bazylikach na modlitwie wieczornej, a następnie w parafiach, gdzie są zakwaterowani, uczestniczyć będą w medytacyjnym czuwaniu w intencji pokoju. Już po północy rozpocznie się "święto narodów", w czasie którego przedstawiciele każdej nacji prezentować będą swe tańce, śpiewy i inne noworoczne zwyczaje.

2012-12-31 13:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie wolno być młodym emerytem

Kilkuset reprezentantów młodego pokolenia uczestniczyło w dorocznym spotkaniu młodzieży z naszej diecezji zorganizowanym tradycyjnie w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. W tym roku połączono je z podsumowaniem lipcowych Światowych Dni Młodzieży. Było to jedno wielkie wspólne dziękczynienie za ŚDM, którego nie zakłócił nawet rzęsisty deszcz. A jednocześnie można powiedzieć, że w Wambierzycach rozpoczął się nowy etap w życiu diecezjalnej młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję