Reklama

Niedziela Częstochowska

Piknik dla dzieci w parafii Najświętszego Zbawiciela w Blachowni

„Jezus mówi dzisiaj, że mamy być jak ziarno gorczycy, które wsiane w ziemię ma wyrosnąć jako wielkie drzewo" – mówił ks. Krzysztof Krulik na rozpoczęcie Eucharystii, sprawowanej w niedziele 17 czerwca, tuż przed "Piknikiem dla dzieci" organizowanym w parafii Najświętszego Zbawiciela w Blachowni. Msza św. ofiarowana była w intencji dzieci z parafii, dzieci niepełnosprawnych ze Wspólnoty Dzieci Bożych, pomysłodawców i organizatorów pikniku oraz osób, które przygotowały ołtarze na "Działkach" na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

[ TEMATY ]

piknik rodzinny

piknik

Jowita Kostrzewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii ks. Krzysztof Krulik podkreślił, że "możemy z wielką radością przeżywać nasze dzisiejsze spotkanie, bo przecież nie kto inny nas prowadzi jak sam Pan Jezus, który bardzo nas kocha".

- Każdy z nas jest takim małym ziarenkiem, który z radością dźwigając swój krzyż różnych obowiązków z uśmiechem, nie narzekając sprawia, że jego wiara rośnie tak wysoko jak drzewo - mówił ks. Krulik nawiązując do Ewangelii i dodał, że "możemy modlić się dzisiaj w naszym kościele na początku tego pikniku, aby zawsze była w nas radość i aby ta nasza wiara, która jest często taka malutka jak ziarno gorczycy wzrastała, dzięki miłości Pana Boga do nas samych i do ludzi".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Mszy św. przyszedł czas na zabawę i wiele niesamowitych atrakcji dla najmłodszych, ale także dla starszych uczestników.

Baseny z kolorowymi piłkami, zjeżdżalnie - dmuchańce, malowanie twarzy. Konkursy i konkurencje sportowe, a wśród nich konkurs plastyczny, biegi na czas, rzut do celu, rzut piłką lekarską, czy rodzinny "zbijak" o puchar ks. Krulika, to tylko niektóre z przygotowanych niespodzianek. Dużą radością był przyjazd straży pożarnej i możliwość obsługi sprzętu gaśniczego, a także przejazd bryczkami konnymi i starym motocyklem.

Dopełnieniem wszystkiego był lot samolotem z Klubu Sportowców Lotniczych "Orzeł" z Konopisk dla szczęśliwców, którym udało sie złapać wcześniej wypuszczone z samolotu losy.

Była też wspólna zabawa prowadzona przez DJ-a i podczas wyjątkowego koncertu w wykonaniu podopiecznych ze świetlicy środowiskowej z Blachowni.

Nie zabrakło waty cukrowej, lodów, ciast, rogalików, pysznej grochówki, kiszonych ogórków, pysznego smalcu i grilla. Oczywiście były też wspaniałe nagrody i wyróżnienia dla tych, którzy zadbali o stronę kulinarną, a także dla zwycięzców konkursów i konkurencji sportowych.

Ten wyjątkowy piknik nie mógł by się odbyć gdyby nie ks. Krzysztof Krulik - proboszcz parafii, który był nie tylko organizatorem, ale też motorem wszystkich działań. Jego zaangażowanie, ogromny wkład i poświęcenie były bezcenne. Spotkanie było zorganizowane przy zaangażowaniu i współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wsparciu parafian, zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała.

Reklama

Uczestnikami wydarzenia były m.in. dzieci z parafii wraz z rodzinami, ale też bardzo liczna grupa wyjątkowych gości ze Wspólnoty Dzieci Bożych - podopiecznych ks. Krzysztofa Krulika, którzy przyjechali wraz z opiekunami, obecna była też burmistrz Blachowni, a także goście z innych parafii.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tutaj jesteśmy. Przyjechaliśmy z Częstochowy całym autokarem, jest to Wspólnota Dzieci Bożych, która się spotyka w kościele rektorackim dwa razy w miesiącu. To wspólnota, która składa się m.in. z dzieci niepełnosprawnych ich rodzin - mówiła Dorota Miłkowska, opiekun Wspólnoty Dzieci Bożych. - Podczas takich imprez jak dzisiejsza, szczególnie dużo dajemy z siebie podczas tańca, bo taniec dla niepełnosprawnych jest olbrzymią siłą napędową - w tańcu pokazują siebie i czują to, co robią najlepiej. Niektórzy są tak wspaniali, że wygląda to nawet jak po konkursie tańca, a niektórzy są, bo mamy też parę, która tańczy profesjonalnie, mimo że są niepełnosprawnymi - kontynuowała rozmówczyni i dodała, że "jest naprawdę wspaniale, bo atrakcji jest naprawdę mnóstwo". - Wygraliśmy z pogodą - ksiądz Krzysztof, chyba miał układy, bo tak się wpasował z terminem, że nie spadła ani kropla deszczu. Super impreza i posiłki, ciasta i wszystkie różnego rodzaju konkursy z których dzieci korzystały, gdyby nie to ze czas na goni, nasi podopieczni mogliby bardzo długo jeszcze bawić się - zauważyła Dorota Miłkowska.

Reklama

- Bardzo serdecznie dziękujemy za całą tą oprawę i za wszystko. Naprawdę było wspaniale i warto takie spotkania organizować. Mamy naprawdę wspaniałego księdza Krzysztofa, który prowadzi dla nas też Msze św. w Częstochowie - dzieliły się Albina Hartman i Joanna Pietras, które na Piknik przyjechały z Częstochowy wraz ze Wspólnotą Dzieci Bożych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na dzisiejszym wydarzeniu – dzieliła się Olga Pęczek mama niepełnosprawnego Tomka. – Ogromnie cieszę się, bo po półtora miesięcznym leżeniu w ostatnim czasie, kiedy Tomek miał spastyczności kończyn górnych i dolnych, tyle wytrzymał dziś w zabawie. Będziemy bardzo mile wspominać - podkreśliła pani Olga.

Natomiast Renata Zyskowska, która była z córką Wiktorią podkreśliła, że bardzo wzruszyły ją występy niepełnosprawnych osób. - Jak bardzo często zapominamy dziękować Bogu za zdrowie, które mamy - zauważyła. - Bardzo podobała mi się solidarność i współpraca, dobro dawane przez ludzi. Przepyszne jedzenie, dużo atrakcji i cudowna, rodzinna atmosfera - podsumowała rozmówczyni.

Państwo Ryszard i Grażyna Boral, przybyli do Parafii Najświętszego Zbawiciela w bardzo dużym gronie rodzinnym, bo zarówno z wnukami i dziećmi z rodzinami. - Mnie najbardziej podobały się dmuchańce, łowiłem też rybki i pani malowała mi buzię – opowiadał mały Janusz, wnuczek państwa Boral. - Mnie też najbardziej podobały się dmuchańce, jeździłem też na koniku z Bartkiem i Rafałem, dodał braciszek Filip. Natomiast dwuletniego Mikołajka bardzo cieszyły baseny z kolorowymi piłkami. - Piknik jest bardzo fajny, dużo ludzi, spotkanie z osobami niepełnosprawnymi, wspaniała integracja. Bardzo ważne, że była Msza św., ksiądz ma bardzo dobre podejście do dzieci - podsumowali państwo Boral.

Reklama

- Mnie najbardziej zainteresowały zawody sportowe i zabawy dla dzieci. Sama też wzięłam udział w konkursie biegania i jeździłam bryczką – opowiadała Małgosia.

Natomiast mała Zosia zachwycona była malowaniem twarzy. - Miałam namalowanego motylka - dzieliła się dziewczynka. Natomiast braciszkowi- Mikołajowi przypadła do gustu zjeżdżalnia i zajął też, trzecie miejsce w biegach. - Wszyscy bardzo dobrze się bawili, było dużo ludzi, dzieci miały bardzo dużo radości, myślę że można częściej coś takiego organizować – podsumowała mama Mikołaja i Zosi.

2018-06-27 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzinnie u kapucynów

Bracia kapucyni z Rywałdu zaprosili do sanktuarium Matki Bożej i klasztoru na drzwi otwarte, które połączone były z piknikiem rodzinnym. Od południa aż do późnego wieczora dla gości otwarty był klasztor, a w ogrodzie zorganizowano miejsce na festynowe zabawy

Rodzinne święto 25 czerwca rozpoczęła Msza św. Gwardian klasztoru i proboszcz parafii o. Krzysztof Kurzątkowski OFM Cap., zapraszając do wspólnego świętowania, podkreślił, że płynąca z charyzmatu św. Franciszka z Asyżu radość ukierunkowuje chrześcijanina na przekazywanie jej w swoich rodzinach i wspólnotach.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: nie ma prawa do zabijania, ale do ochrony życia!

2024-04-18 08:57

[ TEMATY ]

aborcja

abp Tadeusz Wojda SAC

Episkopat News

Abp Tadeusz Wojda

Abp Tadeusz Wojda

Nie ma prawa do zabijania, ale do ochrony życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda podczas trzydniowego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej. Zaznaczył, że życie jest największym darem Bożym.

W piątek w Łomży zakończy się trzydniowe Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej(COMECE). W czasie trzech sesji biskupi dyskutują o procesie integracji Unii Europejskiej, o jej postrzeganiu z perspektywy Europy Środkowej i Wschodniej i o przyszłych kierunkach jej rozwoju w obliczu wyzwań geopolitycznych.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: 14. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

2024-04-18 21:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

para prezydencka

Archidiecezja Krakowska

– Oni wszyscy uważali, że trzeba tam być, że trzeba pamiętać, że tę pamięć trzeba przekazywać, bo tylko wtedy będzie można budować przyszłość Polski – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w 14. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy razem z delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Nawiązując do spotkania diakona Filipa z dworzaninem królowej Kandaki, abp Marek Jędraszewski w czasie homilii zwrócił uwagę, że prawda o Chrystusie zapowiedzianym przez proroków, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, trafia do serc ludzi niekiedy odległych tradycją i kulturą. – Znajduje echo w ich sercach, znajduje odpowiedź na ich najbardziej głębokie pragnienia ducha – mówił metropolita krakowski. Odwołując się do momentu ustanowienia przez Jezusa Eucharystii, arcybiskup podkreślił, że Apostołowie w Wieczerniku usłyszeli „to czyńcie na moją pamiątkę”. – Konieczna jest pamięć o tym, co się wydarzyło – o zbawczej, paschalnej tajemnicy Chrystusa. Konieczne jest urzeczywistnianie tej pamięci właśnie w Eucharystii – mówił metropolita zaznaczając, że sama pamięć nie wystarczy, bo trzeba być „wychylonym przez nadzieję w to, co się stanie”. Tym nowym wymiarem oczekiwanym przez chrześcijan jest przyjście Mesjasza w chwale.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję