Reklama

Niedziela Częstochowska

Spotkanie opłatkowe KIK-u z abp. Wacławem Depo

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

Klub Inteligencji Katolickiej

ARCHIWUM KS. MARIUSZA FRUKACZA

„Narodziny Chrystusa to fakt w historii ludzkości” - mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 4 stycznia spotkał się z członkami częstochowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. W spotkaniu opłatkowym wzięli udział m.in. członkowie zarządu KIK-u, na czele z prezesem Kazimierzem Świtalskim, a także ks. kan. Stanisławem Mendakiewiczem proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Częstochowie, ks. kan. Mariuszem Frukaczem, redaktorem „Niedzieli” i kapelanem częstochowskiego KIK-u.

W słowie do uczestników spotkania abp Wacław Depo zaapelował, aby członkowie KIK-u „sobą i poprzez wiarę potwierdzali fakt narodzin w historii ludzkości”. - To było konkretne wejście Syna Bożego w świat i złączenie się z historią ludzi - mówił abp Depo.

Metropolita Częstochowski przypomniał, że w dzisiejszych czasach „trzeba dawać świadectwo prawdzie”. - Człowiek bowiem niestety jest tak bardzo wolny, że może decydować o sobie i w tej wolności zakłamywać siebie wobec innych - przypomniał Metropolita Częstochowski.

Reklama

W imieniu Klubu Inteligencji Katolickiej życzenia Metropolicie Częstochowskiemu złożył Kazimierz Świtalski, który wyraził wolę obecności członków KIK- u w życiu Kościoła częstochowskiego. Natomiast kapelan KIK-u, ks. Frukacz życzył abp. Wacławowi Depo i wszystkim obecnym, aby w ich życiu „wszystko zmierzało ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”. - W Roku Wiary starajmy się pogłębić naszą wieź z Chrystusem. Wejdźmy w przestrzeń prawdy i wolności. Czujmy się również w Kościele jak w domu - mówił Kapelan KIK-u.

Swoje podziękowania wypowiedział również ks. kan. Stanisław Mendakiewicz. - Cieszę się, że to w naszej parafii mogą odbywać się spotkania KIK-u. Życzę, by przyniosły one jak największe owoce - mówił ks. Mendakiewicz.

2013-01-05 18:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Za małżeństwa i rodziny

[ TEMATY ]

Częstochowa

czuwanie

kościół św. Jana Kantego

Beata Pieczykura/Niedziela

Na czuwanie i modlitwę za małżeństwa i rodziny 21 października od godz.19.30 w kaplicy adoracji zapraszają członkowie Domowego Kościoła z parafii św. Jana Kantego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Gdy nie było sakramentu

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 12-13

Adobe Stock, montaż M.P.

Dlaczego Kościół katolicki z taką łatwością orzeka dziś nieważność małżeństwa? I to nawet w sytuacji, gdy małżonkowie mają już dorosłe dzieci? Czy nie jest to wyraz relatywizowania małżeństwa sakramentalnego? – pyta czytelnik.

W tak sformułowanym pytaniu kryje się teza, że orzeczenie nieważności małżeństwa jest dziś łatwiejsze niż niegdyś. Istotnie, o takiej możliwości słyszymy coraz częściej, zwłaszcza gdy dotyczy to osób znanych w świecie polityki, kultury czy show-biznesu. W prasie codziennej i w internecie opisywane są – nierzadko w sensacyjnym albo oskarżycielskim tonie – historie osób, które przeszły przez procedurę kanoniczną w sądach kościelnych. Na czym ona polega i czy naprawdę jest łatwiej?

CZYTAJ DALEJ

Papież do przesiedleńców Sudanie Południowym: bądźcie ziarnami nadziei

2023-02-04 16:51

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Jesteście zalążkiem nowego Sudanu Południowego, ziarnem dla żyznego i bujnego rozwoju tego kraju” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w „Hali Wolności” w Dżubie.

Franciszek nie ukrywał, że od dawna pragnął okazać swą bliskość i miłość osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów, co w Sudanie Południowym stało się doświadczeniem powszechnym i zbiorowym. Powodem tej tragedii jest trwający w tym kraju konflikt, ale także klęski żywiołowe. Wezwał do zakończenia wszystkich konfliktów, do poważnego wznowienia procesu pokojowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję