Reklama

Zaproszenia

Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES jest organizacją katolicką i prywatnym stowarzyszeniem wiernych. Od 1986 roku udzielamy pomocy najbardziej potrzebującym. Inicjatywa powołania SPES powstała w środowisku osób związanych z katowickim KIK oraz Biskupim Komitetem Pomocy Uwięzionym i Internowanym

Obecnie prowadzimy m.in.: Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych umysłowo, Ośrodek Pomocy Kryzysowej z bezpłatną pomocą prawną, Dom Chroniony gdzie na rodzinnych warunkach z wolontariuszami zamieszkują nasi niepełnosprawni intelektualnie podopieczni, potrzebujący opieki po śmierci rodziców. Każdego roku udzielamy pomocy ponad 1.000 osobom.

Reklama

Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym

Nasza najnowsza inicjatywa to Program pomocy stypendialnej dla ubogich rodzin opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w bardzo ciężkim stanie klinicznym, a rodzice sprawują nad nimi całodobową opiekę w warunkach domowych. Dzieci te muszą korzystać ze specjalistycznej opieki, wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego, całodobowej czujności opiekunów. Naszym celem jest dotarcie do najuboższych rodzin i wspierania ich systematycznym, comiesięcznym stypendium.

Inspiracją do próby uruchomienia Programu stała się dla nas historia 9 letniego obecnie Pawełka. W wieku 5 lat miał ciężki wypadek, w wyniku którego wymaga wsparcia respiratorem ponieważ nie może oddychać samodzielnie (prócz tego brak kontroli potrzeb, porażenie uniemożliwiające jakikolwiek ruch, brak kontaktu werbalnego…). Jego rodzice zgłosili się do nas po pomoc. Bezradni, bowiem pomimo licznych starań nie udało im się uzyskać żadnych efektów w prowadzonej samodzielnie zbiórce funduszy. Koszty takiej opieki są ogromne - mają przecież w domu mały oddział intensywnej opieki medycznej. Jedno z rodziców musiało zrezygnować z pracy ponieważ jest potrzeba całodobowej obecności przy dziecku. A wsparcie ze środków administracji publicznej jest na bardzo symbolicznym poziomie. Ich historia uświadomiła nam w bolesny sposób, iż efektywna i samodzielna zbiórka funduszy to cel osiągalny dla niewielu rodzin, dysponujących odpowiednim środowiskiem wsparcia i umiejętnościami. I jak to zwykle bywa, najbiedniejsi i najmniej zaradni pozostają ze swymi problemami osamotnieni.

W naszym Programie pomagać będziemy systematycznie, w postaci comiesięcznego stypendium (zasiłku). Nasz cel minimum to dotarcie (na początek) ze stałym comiesięcznym stypendium do 50 rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, których dziecko wymaga całodobowej, intensywnej i kosztownej opieki medycznej w warunkach domowych. Opracowane przez nas kryteria i procedury kwalifikacyjne gwarantują dotarcie do najbardziej potrzebujących.

Reklama

Strona Programu: www.dla-dzieci.spes.org.pl

Strona na Facebooku:

Konto bankowe: 80 1240 2959 1111 0010 2904 3289 (zbiórka jest objęta zezwoleniem MSWiA)

Patronat nad programem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2013-01-09 10:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wykład: być dobrym jak chleb - krakowski szlak śladami św. Brata Alberta

Serdecznie zaprasza na okolicznościowy wykład, który odbędzie się 26.03.2017 r. w kaplicy p.w. św. Józefa, przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy (os. Boh. Września 33) w Krakowie, o godzinie 17.30.

Wykład w związku z 100. rocznicą śmierci św. Brata Alberta Chmielowskiego pt „Być dobrym jak chleb-krakowski szlak śladami św. Brata Alberta” wygłosi dziennikarka i licencjonowany przewodnik po Krakowie Monika Hyla.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne 2021 w Archidiecezji Łódzkiej

2021-06-21 15:14

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

archidiecezja.lodz.pl

Dziś podczas południowej Eucharystii celebrowanej w archikatedrze św. Stanisława Kostki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki wręczył nominacje nowym proboszczom i wikariuszom.

Duchowni zmienią swoje dotychczasowe miejsca posługi z końcem sierpnia br., aby wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocząć swoją pracę duszpasterską we wspólnotach, do których zostali posłani przez arcybiskupa łódzkiego. Jest to pierwsza część translokat na terenie Archidiecezji Łódzkiej, druga część będzie miała miejsce w sierpniu.

CZYTAJ DALEJ

Gniezno: spotkanie odpowiedzialnych za diakonat stały w Polsce

2021-06-22 18:23

[ TEMATY ]

diakon stały

ekai.pl

Z inicjatywy Komisji Duchowieństwa KEP w Gnieźnie odbyło się dziś pierwsze spotkanie kapłanów odpowiedzialnych w diecezjach za formację stałych diakonów.

Sesji z udziałem około 20 duchownych przewodniczył abp Wojciech Polak, przewodniczący Komisji Duchowieństwa KEP.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję