Reklama

Modlitwa

Szturm do nieba

– Błagamy Boga o miłosierdzie! Daj nam, Boże, dobrych kapłanów. Daj Częstochowie świętych kapłanów. Daj, bo ich potrzeba, bo nam ich potrzeba... Daj też powołania, bo nam potrzeba sióstr, które serce oddają Bogu i człowiekowi. Daj nam, Boże, świętych kapłanów – mówił abp senior Stanisław Nowak w parafii pw. św. Wojciecha BM w Częstochowie podczas „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”

[ TEMATY ]

modlitwa

powołanie

Modlitwa serc i stóp kapłańskich

Beata Pieczykura/Niedziela

Dziś 26 lipca „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” pielgrzymowała na terenie dekanatu św. Wojciecha BM w Częstochowie. Szlak wiódł z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i zakończył się w kościele pw. św. Jadwigi Królowej.

Wszystkie sprawy i intencje, które kryją się w kapłańskich sercach, z wiarą i miłością złożono na ołtarzu podczas celebracji Najświętszej Ofiary w parafii pw. św. Wojciecha BM o godz. 14., której przewodniczył i homilię wygłosił abp senior Stanisław Nowak. Wśród koncelebrasów byli m.in. ks. prał. Marian Duda i ks. prał. Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie. Ksiądz Proboszcz zaprosił wiernych do udziału w Eucharystii: – Modlimy się razem; niech Pan zasieje ziarno, z którego wyrosną kłosy powołań kapłańskich i zakonnych w służbie Kościołowi.

Reklama

W homilii abp Nowak przypomniał, że żniwo wielkie, ale robotników mało i wołał o świętych kapłanów oraz dobre, gorliwe i święte siostry. Dlatego zachęcał księży i wiernych do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W nawiązaniu do wspomnienia św. Anny i św. Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny, abp. Nowak podkreślił, że rodzice i dziadkowie są powołani do wychowania młodych do małżeństwa, a w szczególny sposób do wychowania do kapłaństwa; są powołani do przygotowania młodych do kapłaństwa, aby ci byli zdatni pójdź do służby Bożej. W tym kontekście Ksiądz Arcybiskup z mocą powiedział: – Nikt tak dużo nie daje człowiekowi, jak ojciec i matka. Nie będziemy mieli powołań kapłańskich, jak nie będzie dobrych, odpowiedzialnych i świętych rodziców.

Abp Nowak wraz z duchowieństwem z dekanatu św. Wojciecha BM oraz wiernymi wyruszył na pątniczy szlak, zarówno o własnych siłach lub na wózku inwalidzkim. Ponadto 29 lipca abp Nowak będzie pielgrzymował w dekanacie miedźnowskim, w parafii Popów będzie celebrował Mszę św. o godz. 11.30. W dni, kiedy nie wędruje, wspiera modlitwę stóp i serc i trwa na adoracji Najświętszego Sakramentu w jednym z częstochowskich kościołów.

Błagalnie wznoszone do nieba ręce kapłanów podtrzymują świeccy w nich wołaniu, aby Pan żniwa posłał robotników na swoje żniwo, a także w prośbie, aby rodziny były otwarte na głos Chrystusa i wspierały tych, którzy pragną pójść za Nim i poświęcić dla Niego swoje życie, aby zabrakło nigdy głosicieli Dobrej Nowiny, szafarzy Bożych tajemnic i świadków nieskończonej Miłości zanurzonych w Sercu Jezusa.

WSZYSTKIE MATERIAŁY O "MODLITWIE SERC I STÓP KAPŁAŃSKICH W INTENCJI POWOŁAŃ" ZNAJDZIESZ TUTAJ TUTAJ

2018-07-26 21:28

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Za seminaryjną furtą

Niedziela sandomierska 50/2019, str. VI

[ TEMATY ]

rekolekcje

Sandomierz

powołanie

seminarium duchowne

rekolekcje powołaniowe

Ks. Grzegorz Słodkowski

Wspólna integracja na auli seminaryjnej

Wspólna integracja na auli seminaryjnej

Pięćdziesięciu sześciu młodych mężczyzn wzięło udział w rekolekcjach powołaniowych zorganizowanych w sandomierskim seminarium

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, od 29 listopada do 1 grudnia, 56 młodych licealistów i studentów uczestniczyło w rekolekcjach powołaniowych. Za seminaryjną furtą poznali oni codzienne życie kleryków, spotykali się wspólnie na modlitwie i pogodnych wieczorach, a także zwiedzili Sandomierz. Rekolekcje odbywały się pod hasłem: „Daj szansę sobie”.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

CCEE: abp Szewczuk - nasz Kościół zmartwychwstał, teraz kolej na Europę

2021-09-25 19:06

Wspólna modlitwa rodzin ma zachęcić mężów i ojców do zawierzenia swojego życia Maryi

Wspólna modlitwa rodzin ma zachęcić mężów i ojców do zawierzenia swojego życia Maryi

Kościół w Europie potrzebuje zmartwychwstania, a ukraiński Kościół greckokatolicki jest świadkiem tego, że zmartwychwstanie może nastąpić – przypomina abp Światosław Szewczuk. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Przypomina, że kiedy przed 50 laty powstawała ta rada, Kościół na Ukrainie był dręczony przez komunistyczny reżim. Jednak przed 30 laty doświadczyliśmy zmartwychwstania – mówi abp Szewczuk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję