Reklama

Polska

Czwarty dzień Kongresu Młodzieży Polonijnej

W czwartym dniu II Kongresu Młodzieży Polonijnej uczestnicy wydarzenia udali się śladami św. Stanisława Kostki do jego rodzinnej miejscowości Rostkowa a potem do zabytkowego Pułtuska.

[ TEMATY ]

Polonia

kongres

młodzież

Marian Florek/Niedziela TV

Pięć autokarów z 250 osobami na pokładach w godzinach porannych dotarło do małej mazurskiej miejscowości, gdzie w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki została odprawiona Msza św. przez bp. Piotra Liberę, biskupa diecezjalnego płockiego, który młodym Polakom zadał retoryczne pytanie: Czy mógłby być ckliwym świętoszkiem szesnasto, osiemnastoletni renesansowy szlachciura z Rostkowa, Przasnysza i Pułtuska? Młody człowiek, który doskonale przygotowuje swoją ucieczkę? A potem przemierza pół Europy, żeby zrealizować swoje wielkie marzenie? Na pewno nie! To był wybitny młody człowiek porwany ideałem obrony wiary chrześcijańskiej. Na końcu hierarcha zaapelował do młodych Polaków aby się czuli - zgodnie z zawołaniem kongresowym – wiarą powołani.

Reklama

W progach gościnnego Rostkowa witała przybyłych miejscowa młodzież skupiona w KSM,

a dalszy pobyt umilał zespół ludowy „Gloria”, działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Obryte. Następnym etapem był Pułtusk. Tutaj odbyła się gra terenowa, w której wzięło udział kilkanaście drużyn. Upał nie pokonał młodych, którzy dzielnie sfinalizowali swoje zadania a potem zasłużenie udali się na posiłek w cieniu ogrodu, okalającego zabytkowy kompleks usytuowany na brzegu Narwi, będący swego czasu siedzibą biskupów, a obecnie pełniący rolę Domu Polonii. Potem udano się do Warszawy aby zdążyć na godzinę 17.00. I rzeczywiście punktualnie o rzeczonej godzinie młodzi Polacy mogli na Powązkach stanąć na minutę przy dźwiękach syren, aby oddać hołd poległym powstańcom warszawskim. Szczera modlitwa przy powstańczych grobach dopełniła całości ale tylko w części, albowiem dla wytrwałych były jeszcze śpiewy na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

2018-08-01 21:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: dziś rozpoczyna się 42. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé

[ TEMATY ]

młodzi

Taize

młodzież

Młodzi w Kościele

Informacja prasowa

Dziś rozpoczyna się we Wrocławiu 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Bedzie ono trwać do 1 stycznia 2020 r. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ponad 20 tys. młodych w wieku od 18 do 35 lat z prawie 70 krajów.

Uczestnicy spotkania zostaną przyjęci przez mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości. Jak podkreślają organizatorzy, spotkanie to będzie okazją do poszukiwania odpowiedzi na stawiane sobie pytania poprzez wspólną modlitwę oraz doświadczenie gościnności.

CZYTAJ DALEJ

Prośba o modlitwę w intencji abp. Stanisława Nowaka

2021-11-24 10:19

[ TEMATY ]

abp Stanisław Nowak

abp senior Stanisław Nowak

Karol Porwich /Niedziela

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Arcybiskupa Seniora Stanisława NOWAKA, zwracam się z gorącą prośbą o modlitwę w jego intencji. - piszą biskupi archidiecezji częstochowskiej.

‼ Prośba o modlitwę. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Arcybiskupa Seniora Stanisława NOWAKA, zwracam się z gorącą prośbą o modlitwę w jego intencji. Niech Najświętsza Maryja Panna, Ta, której Arcybiskup Stanisław zawierzył całe swoje życie i kapłaństwo, a której wstawiennictwa wzywamy jako Uzdrowienie Chorych wyprosi mu u Boga ulgę w cierpieniu.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe czuwanie modlitewne

2021-11-28 01:19

Ks. Kamil Szybowski

Wierni mieli możliwość namaszczenia dłoni olejkiem

Wierni mieli możliwość namaszczenia dłoni olejkiem

Światło świec, chleb i wino, księga słowa Bożego i namaszczenie olejem różanym. Te cztery elementy stanowiły podstawę nabożeństwa prowadzającego w Adwent w parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu - Nowym Dworze.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się poświęcenia wieńca adwentowego oraz pierwszych Nieszporów I Niedzieli Adwentu. W psalmach, hymnach i pieśniach pełnych ducha wierni wysławiali Boga, a w krótkim słowie do czytania, prowadzący liturgię godzin, ks. Łukasz Romańczuk przybliżył tematykę adwentu, zwracając uwagę, że jest to czas czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. - Życie człowieka podobne jest do chodzenia po cienkim lodzie. W każdej chwili wszystko może się załamać. Szczególnie wtedy, gdy stracimy czujność. Mając otwarte oczy i umysł jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności - powiedział kapłan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję