Reklama

Niedziela Świdnicka

Tydzień ekumeniczny w Świdnicy

[ TEMATY ]

ekumenizm

Świdnica

PRZEMYSŁAW AWDANKIEWICZ

Bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. 20 stycznia w katedrze na rozpoczęcie Tygodnia Ekumenicznego. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele Kościoła prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego.

- W ekumenizmie chodzi o nawrócenie do Chrystusa w ramach swojego wyznania, co spowoduje zbliżenie pomiędzy poszczególnymi wspólnotami chrześcijańskimi - przypomniał podczas nabożeństwa bp Dec. - Spoiwem łączącym nas wszystkich jest miłość, bo Bóg jest miłością - dodał Biskup Świdnicki.

Podczas modlitwy głos zabrali zaproszeni goście. -Jesteśmy podobni do uczniów zmierzających do Emaus - stwierdził pastor Waldemar Pytel. - Oni rozmawiali z Jezusem i między sobą, a później zasiedli wspólnie do łamania chleba. Tak samo w Tygodniu Ekumenicznym czynimy my - dodał proboszcz świdnickiej parafii ewangelicko-augsburskiej.

W ramach tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zaplanowano w diecezji świdnickiej następujące spotkania: 21 stycznia w kłodzkiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i 22 stycznia w Wałbrzychu w parafii pw. św. Józefa Robotnika zostanie odprawiona Msza św. o jedność chrześcijan. W środę 23 stycznia w Świdnicy odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w prawosławnym kościele św. Mikołaja Cudotwórcy a w Bardzie w parafii pw. Nawiedzenia NMP zostanie odprawiona Msza św. o jedność chrześcijan. Natomiast 24 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, a w Dzierżoniowie w parafii Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza św. o jedność chrześcijan.

2013-01-22 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrześcijaninem nie wystarczy się urodzić

Biskup Romuald Kamiński przewodniczył ekumenicznemu nabożeństwu Słowa Bożego w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana.

W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich denominacji chrześcijańskich, klerycy seminarium duchownego diecezji warszawsko-praskiej, siostry zakonne i wielu wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ Kierowniczka z IKEI uniewinniona;zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

[ TEMATY ]

Ikea

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Chodziło o zwolnienie pracownika, który na wewnętrznym forum firmy zamieścił wpis krytykujący środowiska LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję